envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 Warszawa

Advertisement











II Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła odbędzie się 17.10.2013 w Warszawie (w ramach targów Renexpo).


W czasach, w których energia staje się coraz droższa i prawdopodobnie jej koszty będą się zwiększały w szybszym tempie, warto pamię-tać o tym, że koszty ogrzewania i przygotowania c.w.u. dla typowego domu stanowią ponad 70% całkowitych kosztów jego utrzymania. Oprócz zmniejszenia zapotrzebowania ciepła przez zastosowanie dobrej izolacji termicznej, znaczny potencjał redukcji zużycia energii jest w technice grzewczej. Poważne oszczędności, sięgające nawet ponad 50%, może przynieść stosowanie pomp ciepła. Ogrzewanie takie stanowi obecnie jedną z najlepszych w klimacie środkowoeuropejskim możliwości wykorzystania energii słonecznej. 

Tak więc przede wszystkim korzyści ekonomiczne, ale także pozytywny wpływ na środowisko naturalne oraz konieczność spełnienia wymogów zwiększenia udziału energii ze źródeł odnawialnych (OZE) w energetyce, są najlepszym uzasadnieniem zwiększenia zaangażowania i wsparcia rozwoju pomp ciepła w Polsce. Nie bez znaczenia jest również to że, rozwój pomp ciepła jest mocno wspierany przez Unię Europejską i wiele nowych, europejskich aktów prawnych.

Jednym z głównych celów II Kongresu PORT PC, organizowanego 17 października 2013 r. w Warszawie, będzie pokazanie korzyści wynikających ze wsparcia pomp ciepła jako OZE i wypracowanych przez PORT PC narzędzi, takich jak wytyczne dla wykonywania dolnych źródeł pomp ciepła czy też kalkulator do szacowania współczynnika efektywności pomp ciepła. Przedstawione będą nowe perspektywy rozwoju polskiego i europejskiego rynku oraz znaczenie pomp ciepła w "energetyce przyszłości".

Kongres PORT PC zaszczyci prezes zarządu NFOŚiGW Małgorzata Skucha, która omówi nową inicjatywę NFOŚiGW – program Prosument, służący wsparciu rozproszonych, odnawialnych źródeł energii. Znaczenie pomp ciepła w Europie w perspektywie do 2020 i 2030 r. przedstawi Krystyna Dawson z Instytutu BSRIA w Wielkiej Brytanii. Będzie też reprezentant Niemieckiego Stowarzyszenia Pomp Ciepła (BWP), Rüdiger Grimm, który zaprezentuje dobre praktyki wykonywania dolnych źródeł ciepła dla pomp ciepła w Niemczech. Tradycyjnie pojawi się reprezentant Instytutu Fraunhofer’a ISE z Niemiec, Marek Miara. Przedstawi on znaczenie pomp ciepła w technologii "smart grid" oraz sposoby szacowania współczynnika efektywności pomp ciepła. 

Kongres PORT PC będzie z pewnością interesującym i ważnym wydarzeniem dla wszystkich zainteresowanych tematyką innowacyj nych rozwiązań na rynku pomp ciepła, perspektywami i warunkami rozwoju oraz wymogami unijnymi w tym zakresie. Więcej informacji i formularz rejestracyjny znajdą Państwo na:

www.kongres.portpc.pl, www.portpc.pl,
www.renexpo-warsaw.com

Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC) jest stowarzyszeniem osób związanych z branżą pomp ciepła. Powstała w styczniu 2011 r. Do jej głównych celów należą: rozpowszechnienie wiedzy na temat pomp ciepła, tworzenie warunków do szybkiego i harmonijnego rozwoju tego rynku w Polsce oraz poprawa jakości wykonywanych instalacji z pompami ciepła. Jako organizacja branżowa, PORT PC jest członkiem Europejskiej Organizacji Pomp Ciepła (EHPA) z siedzibą w Brukseli.

Kontakt i informacje:
Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła „PORT PC”,
www.portpc.pl

 

 


 

pi