envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 Warszawa

AdvertisementDwanaście produktów zostało nagrodzonych w tegorocznej edycji konkursu o Złoty Medal Grupy MTP podczas Targów Instalacje. Nagrody zostaną wręczone pierwszego dnia Targów, 25 kwietnia, podczas uroczystości otwarcia targów. Wyróżnione innowacyjne produkty będzie można zobaczyć na stoiskach wystawców Targów Instalacje.Targi INSTALACJE 26 04 2018 147

Targi Instalacje to wydarzenie, które kompleksowo prezentuje ofertę wiodących producentów i dostawców urządzeń, technologii i usług z zakresu techniki grzewczej, klimatyzacyjnej, wentylacyjnej i chłodniczej. Istotne miejsce zajmuje w tym oferta dotycząca odnawialnych źródeł energii, zarówno propozycje producentów pomp ciepła, jak i fotowoltaiki.

Złote Medale 2022
Najlepsze rozwiązania prezentowane na targach mogą ubiegać się o Złoty Medal Grupy MTP - nagrodę przyznawaną produktom innowacyjnym, o najwyższej jakości, przygotowanym z myślą o potrzebach konsumentów, nawet tych najbardziej wymagających.Targi Instalacje Złote medale Instalacje 2022

Sąd konkursowy, który obradował w tym roku, podjął decyzję o przyznaniu Złotego Medalu 12 produktom, które wyróżniają się na rynku. Nagrodzone produkty będzie można zobaczyć na ekspozycji Targów Instalacje, która dla zwiedzających będzie dostępna w dniach 25-27 kwietnia.

Wybór Konsumentów
Do 20 kwietnia do godz. 23:59 trwa głosowanie w plebiscycie Złoty Medal Grupy MTP - Wybór Konsumentów. Zachęcamy do głosowania za pośrednictwem strony internetowej: https://mtp-link.pl/1x7gi.

Laureaci konkursu o Złoty Medal Grupy MTP Targów Instalacje 2022

1) Airmax3 5-14 GT – wysokotemperaturowa pompa ciepła powietrze-woda, GALMET Sp. z o.o. Sp. K.1 04

Airmax3 to monoblokowa pompa ciepła do nowych i modernizowanych budynków. Łączy zaawansowaną technologię z ponadczasowym designem. Airmax 3. generacji to wydajność i komfort ogrzewania i chłodzenia budynku. Najnowocześniejsze sprężarki spiralne inwerterowe optymalnie wykorzystują ekologiczny czynnik R290 oraz płynnie dopasowują moc pompy do potrzeb budynku. Niskie zapotrzebowanie na energię przekłada się na niskie koszty użytkowania. Łatwy i szybki montaż zapewnia moduł hydrauliczny Gbox.

2) Analizator Jakości Procesu Spalania BCA-02 eco, BRAGER Sp. z o.o.2 04

Analizator Jakości Procesu Spalania BCA-02 eco to jedyne w Polsce i najtańsze na rynku urządzenie, które umożliwia pomiar i optymalizację całego procesu spalania we wszystkich kotłach na paliwa stałe. Innowacyjna, opatentowana konstrukcja i funkcja samooczyszczania gwarantują ciągłość i dokładność pomiarów nawet w silnie zapylonych spalinach. BCA-02 eco zapewnia istotną poprawę parametrów spalania, mniejsze zużycie opału i lepszą ochronę środowiska naturalnego, co potwierdzają badania naukowe.

3) COMFORT BDT ‒ pompa cyrkulacyjna z zegarem cyfrowym, GRUNDFOS POMPY Sp. z o.o.3 04Zintegrowany z pompą zegar czasowy pozwala intuicyjnie i szybko ustawić przedział czasowy pracy pompy zgodnie z wymaganiami użytkowników. Urządzenie stanowi dwie pompy w jednej, ponieważ może pracować również w układzie ciągłym. Niezawodność i trwałość produktu potwierdzona jest opiniami klientów i instalatorów. Cicha praca pompy jest zapewniona nawet po kilkunastu latach eksploatacji. Oszczędność zużycia energii cieplnej i elektrycznej sięga nawet do 60% w stosunku do pompy cyrkulacyjnej pracującej w układzie ciągłym. Niski pobór mocy: maksymalnie do 7 W. Możliwość wymiany tylko głowicy pompy dla wszystkich rodzajów pomp Comfort i również niektórych producentów. Zapewniona jest sygnalizacja na panelu sterującym w przypadku przerwy w zasilaniu (dostawie energii elektrycznej).

4) DasPell NEXT 15, Przedsiębiorstwo Produkcyjne HEIZTECHNIK Sp. z o.o.4 04

Kocioł DasPell NEXT 15 kW należy do grupy nowoczesnych, kompaktowych kołów pelletowych firmy Heiztechnik. Innowacyjność urządzenia polega na konstrukcyjnym połączeniu kotła pelletowego z kompletną instalacją hydrauliczną oraz nowoczesnym systemem zarządzania procesem spalania z wykorzystaniem tlenowej sondy Lambda – to wszystko w formie jednego zwartego urządzenia. Kocioł wyposażony jest w sterownik pogodowy. Charakteryzuje się bardzo małymi gabarytami. Spaliny można wyprowadzić w pięciu pozycjach od poziomu pod kątem: 0, 45, 90, 135, 180 stopni. Przyłącza do modułu hydraulicznego kotła można wyprowadzić z tyłu urządzenia. Autoregulacja procesu spalania z sondą Lambda oraz system automatycznego czyszczenia palnika i wymiennika ułatwiają użytkowanie i obsługę. Kocioł, ze względu na wyposażenie w moduł hydrauliczny, jest łatwy i prosty w montażu oraz łatwy w użytkowaniu.

5) FLAT 11, Przedsiębiorstwo Produkcyjne HEIZTECHNIK Sp. z o.o.5 05

Kocioł FLAT 11 kW należy do grupy najnowszych kompaktowych kołów pelletowych firmy Heiztechnik. Innowacyjność urządzenia polega na konstrukcyjnym połączeniu kotła pelletowego z kompletną instalacją hydrauliczną oraz nowoczesnym systemem zarządzania procesem spalania z wykorzystaniem tlenowej sondy Lambda – to wszystko w formie jednego zwartego urządzenia. Kocioł wyposażony jest w sterownik pogodowy. Charakteryzuje go bardzo mała głębokość korpusu – tylko 37 cm. Przyłącza do modułu hydraulicznego kotła można wyprowadzić zarówno w górę, jak i do tyłu urządzenia. Autoregulacja procesu spalania z sondą Lambda oraz system automatycznego czyszczenia palnika i wymiennika ułatwiają użytkowanie i obsługę. Kocioł, ze względu na wyposażenie w moduł hydrauliczny, jest łatwy i prosty w montażu.

6) MAXPell EVO 450, Przedsiębiorstwo Produkcyjne HEIZTECHNIK Sp. z o.o.6 04

Kocioł MaxPell Evo 450 jest najnowszym kotłem średniej mocy firmy Heiztechnik. Kotłem, który wpisuje się w obecne trendy dotyczące ekologii. Jego budowa oparta jest na konstrukcji płomieniówkowego wymiennika ciepła Heiztechnik. Kocioł wyposażony jest w innowacyjny, automatyczny palnik konstrukcji Heiztechnik z wrzutkowym układem podawania paliwa i automatycznym czyszczeniem palnika poprzez dwustopniowy zgarniacz szlaki oraz dodatkowo poprzez pneumatyczny system czyszczenia. Automatyka steruje pracą palnika, modulując moc w zależności od temperatury kotła. Praca w trybie HT-Logic III, przy współpracy z tlenową sonda Lambda, zapewnia automatyczny dobór parametrów pracy oraz modulację mocy palnika w zależności od temperatury kotła. Kocioł MaxPell Evo 450 wyposażony jest w automatyczne odpopielanie, pneumatyczne czyszczenie wymiennika oraz automatyczne mechaniczne i pneumatyczne czyszczenie palnika. Funkcje sterowania procesem spalania, odpopielania, czyszczenia, automatyczne uzupełnianie zbiorników paliwa zapewniają bezobsługowość użytkowania urządzenia oraz najbardziej ekologiczną pracę.

7) MIXIT - kompaktowy zawór zmieszania pompowego, GRUNDFOS POMPY Sp. z o.o.7 04

Uwagę zwraca przede wszystkim wysoka wydajność rozwiązania. Zapewniona jest bezproblemowa współpraca pomiędzy elementami systemu a wbudowanym czujnikiem przepływu. Jest to rozwiązanie typu „wszystko w jednym”, czyli od 8 do 12 elementów składających się na jedno fabrycznie zmontowane i przetestowane urządzenie, które dedykowane jest do systemów ogrzewania, chłodzenia, a także systemów nagrzewnic powietrza. Kolejne atuty to oszczędność do 50% czasu montażu i uruchomienia, możliwość obsługi wielu aplikacji, łatwa konfiguracja, dostęp do dodatkowych ustawień w aplikacji Grundfos GO Remote.

8) NIBE S2125 – pompa ciepła serii NIBE S z naturalnym czynnikiem chłodniczym, NIBE- BIAWAR Sp. z o.o.8 04

NIBE S2125 to inteligentna, sterowana inwerterowo powietrzna pompa ciepła. We współpracy z centralą wewnętrzną tworzy wygodny i wydajny system grzewczy w domu. NIBE S2125 automatycznie dopasowuje się do temperatury zewnętrznej, zapewniając wysoki komfort użytkowy, odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach i oszczędności przez cały rok. Niskie koszty eksploatacyjne uzyskuje się dzięki wysokiemu sezonowemu współczynnikowi efektywności SCOP 5,0. Zakres pracy urządzenia pozwala uzyskać temperaturę aż do 75°C. Przy temperaturze zewnętrznej do -25°C, pompa ciepła NIBE S2125 zapewnia temperaturę aż do 65°C, zachowując niski poziom ciśnienia akustycznego. Urządzenie dostępne jest w dwóch wariantach: 8 oraz 12 kW. We współpracy z centralą wewnętrzną lub sterownikiem NIBE serii S ze zintegrowanym Wi-Fi i możliwością podłączenia akcesoriów bezprzewodowych, seria S staje się naturalną częścią inteligentnego domu. Urządzenie może być obsługiwane za pomocą smartfona lub tabletu.

9) Pakiet budowy kotłowni pompy ciepła, RZT Technika Grzewcza Łukasz Stachnik9 04

Pakiet budowy kotłowni pompy ciepła składa się z rozdzielacza ogrzewania podłogowego i kompletnego systemu mieszając-pompowego, zaizolowanego i umieszczonego w estetycznej szafce. Jest dedykowany dla źródła ogrzewania, którym jest pompa ciepła.

10) Przydomowa oczyszczalnia ścieków ZBS-5C/KP GSM, WOBET-HYDRET Sp. j. J. Cichecki10 04

Przydomowa oczyszczalnia ścieków ZBS-5C/KP GSM jest najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem w gamie produktów dostępnych na rynku polskim do zastosowań przydomowych. Dwupłaszczowy korpus zapewnia zwiększoną wytrzymałość. Zainstalowany moduł GSM pozwala na wysyłanie informacji o awariach i zbliżających się serwisach do użytkownika, ułatwiając codzienną eksploatację oczyszczalni. Istnieje możliwość rozbudowy systemu o dodatkowe czujniki oraz systemy dozowania środków poprawiających wyniki oczyszczalni.

11) QLEEN Profi Two, Karlhans Lehmann KG11 04

QLEEN to nowoczesny system przeznaczony do czyszczenia powierzchni bazujący na wodzie demineralizowanej o najwyższym stopniu czystości. Wykorzystywany jest do mycia przezroczystych elewacji z tworzyw sztucznych lub szkła oraz np. do czyszczenia paneli fotowoltaicznych, co zwiększa ich wydajność i przedłuża żywotność. Technologia QLEEN PROFI Two umożliwia redukcję kosztów usług mycia, podnosi jakość, skraca czas mycia oraz jest przyjazna środowisku z uwagi na zmniejszeniez użycia środków chemicznych. Stosowana podczas mycia woda demineralizowana wysycha szybciej, nie pozostawiając plam i smug. Ultralekki system umożliwia prowadzenie prac w sposób tani, szybki i bezpieczny do wysokości 20 m.

12) Wentylator „Prana FutureLab Fan”, Prana Polska Sp. z o. o. / ECOVENTEAM Sp. z o.o.12 04

Prana FL Fan to niezwykle wydajny, funkcjonalny i cichy wentylator łazienkowy do stosowania w mieszkaniach, domach i obiektach użyteczności publicznej. Opatentowana technologia PRANA zapewnia podwójne zabezpieczenie przed przepływem zwrotnym, tzw „cofką”. Urządzenie wyposażono w czujnik czadu i wilgotności powietrza, aktywny system redukcji hałasu i funkcję nagłośnienia. Wentylator Prana FL Fan zapewnia zatem bardzo cichą pracę podczas korzystania z toalety np. w nocy, ale może też zamieniać się w głośnik odtwarzający ulubioną muzykę podczas korzystania z toalety w dzień. Urządzenie jest zintegrowane z Tuya Smart.

Więcej informacji o Targach Instalacje: www.instalacje.com.
Bilety dostępne na platformie ToBilet: www.tobilet.pl.


 

pi