envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 Warszawa

AdvertisementFirma Viessmann, jako lider branży grzewczej, zobowiązała się do osiągnięcia zerowej emisji netto do połowy stulecia oraz zmiany oferty produktów na rozwiązania oparte na odnawialnych źródłach energii. CEO firmy, Max Viessmann 8 listopada przedstawił te cele klimatyczne na COP26 w Glasgow. Wszystkie działania firmy mają na celu zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych.168

Wicedyrektor generalny Max Viessmann (2 od prawej) przedstawia na COP26 w Galsgow cele klimatyczne firmy.

Viessmann robi kolejny ważny krok w kierunku neutralności klimatycznej i zerowej emisji. Firma przedstawiła swój pierwszy raport klimatyczny na COP26 w Glasgow i zobowiązała się do redukcji emisji pochodzącej z produkcji oraz swoich produktów zgodnie z celem 1,5°C określonym w porozumieniu paryskim z 2015 roku. - – powiedział Max Viessmann, Co-CEO Viessmann Group.

Ostatnie przykłady działań Viessmann rzecz klimatu to m.in. projekt „Misja Zero”, którym miał na celu pomoc w osiągnięciu neutralności klimatycznej dla regionu Waldeck-Frankenberg, w którym znajdują się zakłady Viessmann. To również działanie Fundacji „Świadomi Klimatu” oraz wielokrotnie nagradzana Kampania „ViMove”, która angażuje Pracowników, Partnerów i Klientów do sadzenia miliona drzew w ramach społecznościowych i indywidualnych zajęć sportowych.


 

pi