envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 Warszawareenergy maleRozwój fotowoltaiki na świecie bardzo przyspieszył w ostatnim czasie. Również w Polsce widzimy dynamiczny rozwój, co obrazuje poniższa grafika opracowana przez Polskie Towarzystwo Fotowoltaiki. Do roku 2014 zainstalowane moce były niewielkie, w 2015 - 104 MW, a w 2018 - 488 MW. Szacowana moc fotowoltaiki na rok 2019 to około 800 MW, a na rok 2020 - 1200 MW. Jednym może się to wydawać mało, ale dane mimo wszystko nie pozostawiają wątpliwości. Branża fotowoltaiczna rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie i ma ogromny potencjał. Fotowoltaika jest również coraz tańsza, a przez to jeszcze bardziej dostępna.

 

Rozwój fotowoltaiki w Polsce i na świecie będzie tematem IX Międzynarodowej Konferencji Fotowoltaika w Polsce, która odbędzie się 10 września 2019 r. w ramach międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej RE-Energy. Współorganizatorem konferencji jest Polskie Towarzystwo Fotowoltaiki (PV Poland).


rynek PV

 

Dr Stanisław Pietruszko, Prezes Polskiego Towarzystwa Fotowoltaiki, podkreśla również, że fotowowoltaika to szansa, ale również i wyzwanie dla Smart Cities. Rola fotowoltaiki to z jednej strony pokrycie zapotrzebowania na energię elektryczną w budynkach, ale również transport elektryczny. Według danych Komisji Europejskiej, budynki odpowiadają za 36% całkowitej emisji CO2 w Unii Europejskiej. Fotowoltaika i magazynowanie energii to odpowiedzi na wiele problemów współczesnych miast, a zarazem początek nieuniknionej rewolucji energetycznej. Kolejny element szeroko pojętej rewolucji energetycznej to kryptowaluty oparte na technologiach blockchain, takich jak Solar Coin, GenerCoin, EnergyCoin i tym podobne, które mogą przekształcić się w nowy system obrotu energią.

Szczegóły i rejestracja na konferencję na stronie: www.reenergyexpo.pl

Kontakt: Małgorzata Bartkowski Project Manager
M:   + 48 607909143
E:    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aleksandra Siekierka Marketing and Sponsorship Assistant
M: +48 664 495 848
E: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

pi