Drukuj
Nadrzędna kategoria: Aktualności

1XXVI edycja Międzynarodowych Targów Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN za nami. Ponad 300 wystawców z Polski i wielu krajów Europy spotkało się w nowoczesnym obiekcie BCTW w Bydgoszczy, aby przez trzy czerwcowe dni (5–7.06) prezentować swoją ofertę.

Nowością Targów była:

2III edycja Kongresu Envicon Water zgromadziła wielu prelegentów, w tym przedstawicieli Ministerstwa Gospodarki Wodnej i Żeglugi Śródlądowej, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Instytutu Ochrony Środowiska oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Statuetkę Summa cum laude wręczono Wojciechowi Jassakowi – Prezesowi PWiK w Ełku. Prezes IGWP Dorota Jakuta otrzymała
nagrodę WODOSKAR 2018 za wieloletnie zaangażowanie w działalność na rzecz branży, za godne reprezentowanie spraw branży i zabieganie o jak najlepsze warunki działalności. Statuetka została przyznana przez Stowarzyszenie Wodociągi Podlaskie, Zachodniopomorskie Forum Wodociągowe
i Regionalne Stowarzyszenie Wodociągowe w Olsztynie.
3Tegoroczne nagrody Grand Pirix otrzymały produkty: prasa ślimakowa IEA „High Flow" firmy Eurotech Bielsko-Biała, przepływomierz Prosonic Flow B200 firmy Endress+Hauser Polska Wrocław oraz aplikacja zarządzająca siecią wodociągową Smart Flow przedstawiona przez Future Processing Gliwice. Natomiast nagrody za najciekawszą eskpozycję trafiły do: AMIBLU Gdańsk, TOPSERW Zielonka, STEINZEUG-KERAMO Piekary Śląskie. W tym roku komisja konkursowa postanowiła również uhonorować Wodociągi Warszawskie i Krakowskie, będące przykładem wzorowej, branżowej współpracy.
Trzy targowe dni, przepełnione ważnymi spotkaniami i rozmowami, minęły bardzo szybko. Mamy nadzieję, że dla wielu wystawców i zwiedzających będą początkiem ważnej i owocnej współpracy. Dla Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie" WOD-KAN to najważniejsze wydarzenie w roku, bo spotykają wówczas tych, dla których pracują. Podsumowując tegoroczne Targi, myślimy o kolejnych, na które już teraz serdecznie zapraszamy. 


Opracowanie redakcyjne na
podstawie przesłanych materiałów