czwartek, lipiec 18, 2019

Najnowsze wydanie
Nr 06/2019

Okladka PI 06 2019 internet

Wiosenna Gala Instalatorów – stawiamy na jakość

24 maja 2013 r. odbyła się coroczna Wiosenna Gala Instalatorów połączona z wręczeniem statuetek Złotego Instalatora w konkursie „Złoty Instalator dla Najlepszych za rok 2012”. Organizatorami konkursu są Polska Korporacja Techniki Sanitarnej Grzewczej Gazowej i Klimatyzacji i miesięcznik Polski Instalator.

 

Anna Rolewicz-Kalińska i Tomasz Malowany poprowadzili tegoroczną Galę Anna Rolewicz-Kalińska i Tomasz Malowany poprowadzili tegoroczną Galę

 

Celem konkursu jest uzyskanie i rozpropagowanie wiedzy o tych, którzy mają szczególne osiągnięcia w pracy swoich firm. Uroczystości zostały zorganizowane w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II (Galerii Porczyńskich) w Warszawie, które dodało uroku i podniosłości całej imprezie. Galę poprowadzili: dyrektor generalny Korporacji Tomasz Malowany i Anna Rolewicz-Kalińska – zastępca redaktora naczelnego Polskiego Instalatora.

 

Złoty Instalator dla Najlepszych 2012 Złoty Instalator dla Najlepszych 2012

 

Sąd konkursowy przyznał, tradycyjnie, 10 statuetek Złotego Instalatora w następujących kategoriach:

 • Opracowanie lub wdrożenie polskiego, nowoczesnego rozwiązania technicznego – 1 statuetka;
 • Organizacja kształcenia i szkolenia branżowych specjalistów – 1 statuetka;
 • Wzorcowe wykonywanie przez firmę instalacji: gazowniczych, wodno-kanalizacyjnych, centralnego ogrzewania, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych – 5 statuetek;
 • Nowoczesne rozwiązania w organizacji handlu hurtowego i detalicznego branży instalacyjnej – 1 statuetka;
 • Organizacja wszechstronnego i wysoce sprawnego serwisu wyrobów branży instalacyjnej – 2 statuetki.

Jak zawsze doceniona została jakość wykonania instalacji, czego wyrazem jest aż 5 statuetek przyznanych w tej kategorii. W tym roku komisja konkursu postanowiła również docenić integralność i ścisłe powiązanie projektowania instalacji z wykonawstwem, stąd po raz pierwszy w konkursie został wyróżniony projekt instalacji. Na szczególną uwagę zasługuje ponadto wyróżnienie wsparcia dokształcania przez tworzenie witryn projektowych. Sąd konkursowy chciał w ten sposób wyrazić uznanie, za realizacje nowoczesnych form kształcenia, zgodnych z bieżącymi trendami i duchem czasu. Wydaje się, że przy szybkim tempie życie i jednoczesnym upowszechnieniu wszelkich form łączności internetowej, to właśnie takie formy szkoleń i dokształcania dla fachowców, jak witryny internetowe, aplikacje na telefony czy e-learning będą miały coraz większą siłę przebicia. Nie mniej ważnym elementem, który zyskał uznanie w konkursie „Złoty Instalator dla Najlepszych za rok 2012” jest kwestia serwisu i utrzymania instalacji, zwłaszcza że mamy do czynienia z coraz bardziej zaawansowanymi technologicznie urządzeniami.

Statuetki, dyplomy i pamiątkowe tablice przedstawicielom wyróżnionych firm wręczyli: Tadeusz Jassa – prezydent Korporacji, Piotr Czerwiński – wiceprezydent Korporacji i Anna Rolewicz-Kalińska.

Kolejnym punktem w oficjalnej części uroczystości było wręczenie odznaczeń resortowych Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej „Za zasługi dla budownictwa” dla pracowników firmy Viessmann. Wystąpienie o odznaczenia było związane z obchodami 20-lecia firmy Viessmann, które miały miejsce jesienią ubiegłego roku.

 

Tomasz Żukowski – przedstawiciel Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej wręczył pracownikom firmy Viessmann odznaczenia resortowe Tomasz Żukowski – przedstawiciel Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej wręczył pracownikom firmy Viessmann odznaczenia resortowe „Za zasługi dla budownictwa”

 

Uroczystego wręczenia odznaczeń resortowych dokonał Tomasz Żukowski – zastępca dyrektora Departamentu Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Odznaczenia otrzymali: Wojciech Barczak, Zbigniew Boczulak, Urszula Bydlińska, Adolf Mirowski, Joanna Nahorska-Szychowska, Bogumił Ogrodnik, Łukasz Sajewicz i Adam Stangret.

 

PI 2013-06-07-2 Galę uświetnił występ Olgi Bończyk

 

Po części oficjalnej goście mieli okazję wysłuchać recitalu Olgi Bończyk – piosenkarki i aktorki teatralnej i filmowej. Wokalistka wystąpiła z repertuarem „Piosenki z klasą”, wielkimi przebojami filmowymi w polskich tłumaczeniach m.in. Wojciecha Młynarskiego, Jacka Bończyka czy Marcina Sosnowskiego. Wiosenna Gala Instalatorów, jak zawsze, była znakomitą okazją do spotkań i rozmów branżowych, a tych okazji jest zawsze za mało.

 

PI 2013-06-07-3 Przepiękne sale Muzeum – Galerii Porczyńskich dodały uroku wydarzeniu

 

Fot. Marek Stachurka-Geller

 

 

Laureaci konkursu „Złoty Instalator dla Najlepszych za rok 2012”

w kategorii:

OPRACOWANIE LUB WDROŻENIE POLSKIEGO, NOWOCZESNEGO ROZWIĄZANIA TECHNICZNEGO

 

w kategorii:

ORGANIZACJA KSZTAŁCENIA I SZKOLENIA BRANŻOWYCH SPECJALISTÓW

 

w kategorii:

WZORCOWE WYKONANIE PRZEZ FIRMĘ INSTALACJI: GAZOWNICZYCH, WODNO-KANALIZACYJNYCH, CENTRALNEGO OGRZEWANIA, WENTYLACYJNYCH I KLIMATYZACYJNYCH

 • FALKOPIA sp. z o.o. ze Zgierza
  za wykonawstwo instalacji ogrzewczych w oparciu o system inteligentnego ogrzewania elektrycznego „technofont-falkopia.
 • INSTAL PROJEKT Ireneusz Nowak z Warszawy
  za wykonanie projektów instalacji gazowych, wod.-kan. i grzewczych, takich jak: stacje redukcyjno-pomiarowe, sieci gazowe oraz kompleksowe instalacje w budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej

 

w kategorii:

NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA W ORGANIZACJI HANDLU HURTOWEGO I DETALICZNEGO BRANŻY INSTALACYJNEJ

 

w kategorii:

ORGANIZACJA WSZECHSTRONNEGO I WYSOCE SPRAWNEGO SERWISU WYROBÓW BRANŻY INSTALACYJNEJ

 • TERMET SA ze Świebodzic
  za organizację ogólnokrajowego, wszechstronnego, wysoce sprawnego i profesjonalnego serwisu wyrobów firmy Termet SA

 

Artykuł pochodzi z PI 6/2013. Kup go

homeWyszukiwarka

homeTagi

homeWydarzenia

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem