piątek, maj 24, 2019

    Najnowsze wydanie


 PI 9_10/2018
Okładka 9 10

 

Laur Instalatora przyznany po raz 15.przez Łódzki Oddział Korporacji

9cJubileuszowe, XX Targi Budownictwa „INTERBUD” organizowane przez firmę Interservis w Łodzi już za nami. W dniach 1–3 marca 2013 r. w targach uczestniczyło 350 wystawców, a liczba zwiedzających przekroczyła 13 tysięcy.

Wśród odwiedzających pojawili się goście honorowi – prezesi towarzystw budownictwa społecznego, inwestorzy, właściciele firm wykonawczych, rolnicy, nauczyciele zawodu, uczniowie szkół budowlanych oraz misja dziennikarzy z sześciu krajów europejskich. Branża instalacyjno-grzewcza – wzorem lat ubiegłych – była licznie reprezentowana.

Do tradycji targów Interbud należy uhonorowanie i wyróżnienie najnowszych i najciekawszych rozwiązań technologicznych charakteryzujących się innowacyjnością.

Jak co roku, Łódzki Oddział Korporacji przyznał nagrody za wyroby branży instalacyjnej w konkursie „Laur Instalatora”, którego celem jest aktywizowanie firm do przedstawienia najlepszych wyrobów oraz opracowań technologicznych i konstrukcyjnych, odznaczających się wysokimi walorami użytkowymi i estetycznymi, nowoczesnych i niezawodnych w działaniu. Konkurs organizowany był po raz 15.Podczas 3 dni targowych odbyło się wiele prezentacji, cieszących się bardzo dużą frekwencją. Współczesne wyzwanie w branży budowlanej to tanie budownictwo oraz poszukiwanie oszczędności, finansowanie inwestycji budowlanych, obniżenie kosztów utrzymania oraz solidne materiały, urządzenia i estetyczne wyposażenie wnętrz. Osoby zainteresowane tą tematyką znalazły wiele ciekawych propozycji i rozwiązań wśród pokazywanych ekspozycji.

 

9a 9b 9d

 

 

Największym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się odnawialne źródła energii. Coraz bardziej przyjazne przepisy regulujące działania w tym zakresie (zarówno unijne, jak i krajowe) zaczynają doceniać inwestorzy. Efektem licznych spotkań instalatorów w czasie targów była petycja zgłoszona do Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska, o przyspieszenie prac nad uchwaleniem „Ustawy o odnawialnych źródłach energii”.

Targom towarzyszyło ponad 20 specjalistycznych seminariów i konferencji. Podejmowano tematy zmian w prawie budowlanym, certyfikacji produktów, ułatwień proceduralnych, bezpieczeństwa pracy oraz ochrony środowiska.

Podczas spotkania samorządowców poruszony został problem termomodernizacji budynków użyteczności publicznej oraz sprzedaży działek budowlanych.

W branżowych spotkaniach głos zabrali m.in.:wiceminister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej,Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego, przedstawiciele Narodowego Funduszu Och rony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Państwowej Inspekcji Pracy.

Targi INTERBUD 2013 przeszły już do historii. Należy przyznać, że takie wystawy wyznaczają nowe kierunki rozwoju budownictwa, są platformą promocji produktów. Są jedną z dwóch imprez targowych, które uczestniczą w rządowym programie Promocji Polskiego Budownictwa(2012–2015).Z okazji jubileuszu 20-lecia INTERBUD w Łodzi, wielu wystawców zostało uhonorowanych okolicznościowymi statuetkami za wieloletnią obecność na targach. Wśród nich znajdują się m.in.: Łódzki Oddział Okręgowy PKT SGGiK, firmy Tytan i Infoscan.

 

homeWyszukiwarka

homeTagi

homeWydarzenia

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem