piątek, lipiec 19, 2019

Najnowsze wydanie
Nr 06/2019

Okladka PI 06 2019 internet

Świętowaliśmy 25-lecie Polskiej Korporacji Techniki SGGiK

Gala 82 czerwca, na corocznej Wiosennej Gali Instalatorów, wraz z wieloma przedstawicielami naszej branży świętowaliśmy 25-lecie Polskiej Korporacji Techniki SGGiK. Podczas uroczystości były odznaczenia państwowe, dodatkowe, pozakonkursowe statuetki „Złotego Instalatora”, gratulacje od podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Tomasza Żuchowskiego, a także od stowarzyszeń i firm od lat współpracujących z Korporacją. Był też ogromny tort i wspaniała atmosfera.


Nasz jubilat, czyli Polska Korporacja Techniki Sanitarnej, Grzewczej, Gazowej i Klimatyzacji, narodził się w 1992 roku. Można powiedzieć, że okazją do zjednoczenia się firm z branży instalacji i utworzenia tego stowarzyszenia były I Targi INSTALEXPO, zorganizowane w Warszawie przez Wydawnictwo INSTALATOR POLSKI, które okazały się ogromnym sukcesem, powielanym przez kolejne lata. Losy czasopisma „Polski Instalator”, powstałego zaledwie rok wcześniej, w 1991 roku, i Korporacji są więc od początku ściśle ze sobą powiązane i to powiązanie działań, celów czy rozwoju nie ogranicza się to tylko do samego stowarzyszenia…

25 lat rozwoju rynku

Gala 1
Nasi partnerzy, współpracownicy i przyjaciele na Wiosennej Gali Instalatorów
Warto przypomnieć, że początek lat 90. Ubiegłego wieku to był czas gwałtownego rozwoju polskiej branży budowlanej, w tym instalatorskiej. Startowało wówczas od podstaw wiele polskich firm producenckich, które obecnie są potentatami, z sukcesem prowadząc działalność na rynku polskim, ale także na innych rynkach europejskich oraz na innych kontynentach.

Z drugiej strony do Polski napływało mnóstwo nowych technologii, powstawały przedstawicielstwa znanych, zachodnich producentów lub ich polskie spółki-córki. Rozwijali swoją działalność dystrybutorzy i firmy inżynierskie, kształtowały się sieci hurtowni branżowych. Wiele tych firm, naszych „równolatków”, ma dziś bogatą historię współpracy zarówno z Polską Korporacją Techniki SGGiK, jak i „Polskim Instalatorem”. Dlatego, przy okazji 25-lecia Korporacji, szczególnie miło nam było gościć i nagradzać przedstawicieli tych firm, tak licznie reprezentowanych na Wiosennej Gali Instalatorów.

Odznaczenia i nagrody

Wyjątkowym gościem na tegorocznej Gali był podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Tomasz Żuchowski. W imieniu ministerstwa wręczał przedstawicielom naszej branży odznaki honorowe „Za Zasługi dla Budownictwa”. Składał również jubileuszowe życzenia Korporacji, podkreślając w swoim wystąpieniu jak poważną i perspektywiczną rolę odgrywa sektor instalacji w Polsce. Mamy nadzieję, że słowa te przełożą się na szczególną dbałość ministerstwa o interesy naszej branży.

 Gala 2

Wiceminister Żuchowski, wraz z Joanną Jankowską, redaktor naczelną „Polskiego Instalatora” i przewodniczącą jury w tegorocznym konkursie o Złotego Instalatora, oraz Tadeuszem Jassą, prezydentem Korporacji wręczali także złote statuetki dla najlepszych firm obecnych na polskim rynku. W tym roku, oprócz 10 laureatów (prezentujemy ich na kolejnych stronach „PI”), dodatkowe trzy statuetki otrzymały osoby indywidualne. Prezydium Rady Krajowej Korporacji i redakcja „Polskiego Instalatora” zdecydowali się przyznać to wyróżnienie szczególnym ludziom, o wielkiej kulturze i skromności, którzy przez lata wkładali ogromną pracę w wykształcenie specjalistów z branży instalacji. Przez lata zasiadali też w jury konkursów o Złotego Instalatora, oceniając i nagradzając produkty, działania i firmy z naszego rynku. Udowodnili przy tym, jak ważna jest współpraca świata nauki z branżą przemysłową i rynkiem. Wręczenie im statuetek to był niewątpliwie bardzo wzruszający moment uroczystości. Ale wielkie wzruszenie towarzyszyło również odbieraniu życzeń jubileuszowych, które zarządowi Korporacji, w podsumowaniu części oficjalnej, składali przedstawiciele wielu firm i stowarzyszeń branżowych.

Gala 4
Satuetki Złotego Instalatora wręczali (od lewej): Tadeusz Jassa, Joanna Jankowska i Tomasz Żuchowski

Gala 5
Nauczyciele branży: prof. Bogdan Mizieliński, dr. inż. Lucjan Furtak, i Andrzej Sław otrzymali dodatkowe, pozakonkursowe statuetki Złotego Instalatora

 

Gala 3
Laureaci tegorocznego Konkursu o Statuetkę Złotego Instalatora

 
Prezentacja laureatów konkursu „Złoty Instalator dla Najlepszych za rok 2016”

Świętujmy razem

Wielką niespodzianką wieczoru (bo do ostatniej chwili trzymaną w tajemnicy) był koncert legendarnego zespołu Pod Budą. Repertuar trafił w gusta wielu gości, bez względu na generację, poglądy i geograficzne pochodzenie. I o to właśnie chodziło. Żebyśmy razem się bawili, posmakowali trochę nostalgii za mijającymi chwilami (zespół Pod Budą obchodzi właśnie swoje 40-lecie), odczuwając jednocześnie radosny nastrój. Potem było wiele rozmów kuluarowych i „tarasowych” – bo piękna pogoda i miejsce zorganizowania uroczystości (zabytkowy budynek Centralnej Biblioteki Rolniczej w Warszawie na Starym Mieście) sprzyjały spotkaniom także na zewnątrz, na ogromnym tarasie. Był również wielki, płonący tort, a na koniec bardziej dynamiczna rozrywka, czyli występ zespołu Sajak Band, który przygrywał gościom do tańca.

Zorganizowanie imprezy było możliwe dzięki finansowemu wsparciu sponsorów z naszej branży. Wierzymy, że w przyszłym roku będziemy świętować Galę w równie licznym i doborowym gronie.

Gala 6
Przedstawiciele Polskiej Korporacji SGGiK w towarzystwie gości z Korporacji Kominiarzy Polskich, z którą współpracują do początku działalności

 

Gala 7
Na jubileuszowej Gali nie zabrakło jubileuszowego, płonącego tortu

homeWyszukiwarka

homeTagi

homeWydarzenia

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem