piątek, lipiec 19, 2019

Najnowsze wydanie
Nr 06/2019

Okladka PI 06 2019 internet

Laureaci konkursu „Złoty Instalator dla Najlepszych za rok 2015”

DSC 0026W tym roku nagrodzono 10 firm w pięciu kategoriach.

 

Kategoria: OPRACOWANIE LUB WDROŻENIE NOWOCZESNEGO ROZWIĄZANIA TECHNICZNEGO
 

Aquatherm-Polska Jacek Ligaszewski z Warszawy – powstała w 1991 r. rodzinna firma, oferująca kompletne systemy do budowy instalacji wodociągowych, grzewczych i klimatyzacyjnych z przeznaczeniem dla szeroko rozumianej branży budownictwa. Firma działa w naszym kraju już 25 lat, a obecnie jest kierowana przez kolejne pokolenie rodziny właściciela. Statuetkę przyznano za system rur preizolowanych aquatherm Ti. Rury aquatherm Ti są odporne na promieniowanie UV, zmienne warunki pogodowe i wodę opadową. Mają izolację z wysokiej gęstości pianki poliuretanowej z zewnętrzną osłoną w kolorze czarnym wykonaną z PEHD. Bardzo dobrze sprawdzają się w sieciach niskiego i średniego parametru.

1 Statuetkę odebrała Kornelia Ligaszewska-Leśniak, współwłaściciel firmy aquatherm-Polska

12
 
 

Bisan Sp. z o.o. z Warszawy – działająca od ponad 25 lat rodzinna firma zajmująca się produkcją, importem i dystrybucją produktów do uszczelniania, łączenia oraz zabezpieczania instalacji. Otrzymała statuetkę za Locker – produkt do uszczelniania połączeń gwintowanych. Locker to nowa marka w ofercie firmy, natomiast nagrodzony produkt to nić o specjalnym składzie, która pozwala na łatwe i szybkie uszczelnienie gwintów metalowych i z tworzywa sztucznego w instalacjach wody pitnej, gazowych i sprężonego powietrza, gdzie temperatura czynnika roboczego wynosi od -20 do 130°C. Nić umieszczona jest w odpowiednio zaprojektowanym, ergonomicznym opakowaniu przeznaczonym do jej aplikacji.

2

Statuetkę odebrał Robert Przywitowski, członek zarządu i dyrektor handlowy Bisan

22
 
 

De Dietrich Technika Grzewcza S.A. z Wrocławia – działające od 18 lat w Polsce samodzielne przedstawicielstwo francuskiego koncernu De Dietrich. Firma otrzymała statuetkę za żeliwny, niekondensacyjny kocioł olejowy NeOvo EcoNOx, spełniający wymagania dyrektywy ErP. Produkt ten jest odpowiedzią na zapotrzebowanie inwestorów wynikające z wyjątkowych cen oleju opałowego, co wyraźnie poprawia ekonomiczne aspekty wykorzystania takiego źródła ciepła. NeOvo EcoNOx to kompaktowy, stojący kocioł ze zintegrowanym palnikiem nadmuchowym, który zapewnia niską emisję NOx i CO. Kocioł dostępny jest w dwóch wersjach: o mocy 22,4 i 29,8 kW. Dostępne są też wersje bez podgrzewacza c.w.u. lub z emaliowanym podgrzewaczem c.w.u. z wężownicą „Standard load” o pojemności 110 lub 160 l.

3

Statuetkę odebrał Maciej Syropolski, dyrektor regionalny sprzedaży De Dietrich

33
 
 

Profitor Kazimierz Charzewski z Warszawy – działająca od 1994 r. polska firma będąca jednym z największych dostawców na nasz rynek zaworów kulowych do wody i gazu, szybkozłączy gazowych i metalowych przewodów elastycznych do gazu. Profitor sprzedaje wyłącznie produkty firm mających wdrożone systemy zarządzania jakością, co zapewnia klientom najwyższą jakość i niezawodność. Statuetkę otrzymała za wprowadzenie na rynek polski giętkich, rozciągliwych przewodów ze stali nierdzewnej do gazu marki Emipiu. Produkt ten, dzięki firmie Profitor, stał się dzisiaj podstawowym elementem przy łatwym, bezpiecznym i szybkim montażu kotłów i innych odbiorników gazu.

4

Statuetkę odebrał Kazimierz Charzewski, właściciel firmy Profitor

44
 
 

Rug Riello Urządzenia Grzewcze S.A. z Torunia – polskie przedstawicielstwo włoskiego koncernu Riello, zajmujące się produkcją i dystrybucją kotłów wiszących i podgrzewaczy wody. Spółka otrzymała statuetkę za wprowadzenie na rynek polski stojących kaskadowych kotłów kondensacyjnych serii Power Plus Box marki Beretta, w obudowie modułowej, przeznaczonych do dużych kotłowni. Kotły te zbudowane są z modułów kondensacyjnych umieszczonych pod jedną obudową. Wyposażone są odpowiednio w dwa, trzy lub cztery wymienniki główne. Każdy z modułów grzewczych charakteryzuje się płynną regulacją mocy w zakresie od 25 do 128 kW. Dodatkowo możliwe jest połączenie kotłów w kaskadę o mocy przekraczającej 2 MW.

5

Statuetkę odebrał Paweł Ott, dyrektor handlowy Rug Riello

55
 
Kategoria: OPRACOWANIE LUB WDROŻENIE NOWOCZESNEGO ROZWIĄZANIA TECHNICZNEGO
 

Termet S.A. ze Świebodzic – polski producent gazowych urządzeń grzewczych, głównie kotłów, z ponad 70-letnim doświadczeniem. Własne biuro projektowo-badawcze pozwala firmie oferować produkty o wysokiej jakości i niezawodności, w tym wyposażone we własne, opatentowane rozwiązania techniczne. Statuetkę przyznano jej za gazowy kocioł kondensacyjny Ecocondens Gold Plus. Ten dostępny w wersji jedno- i dwufunkcyjnej kocioł to kompaktowe, innowacyjne technologicznie urządzenie, przyjazne użytkownikom i instalatorom. Jego ekonomiczną i ekologiczną pracę zapewnia wymiennik ciepła najnowszej generacji ze stali nierdzewnej z aluminiowymi drzwiami, cylindryczny palnik o niskiej emisji oraz energooszczędna pompa. Dzięki procesowi kondensacji kocioł osiąga sprawność na poziomie 108%.

6

Statuetkę odebrali Ryszard Satyła, prezes Termet i Jerzy Humeńczuk, wiceprezes

66
 
Kategoria: ORGANIZACJA KSZTAŁCENIA I SZKOLENIA BRANŻOWYCH SPECJALISTÓW
 

Umet Sp. z o.o. z Iwin – istniejąca od 1993 r. firma, specjalizująca się w produkcji systemów kominowych ze stali szlachetnej, kominów kwasoodpornych oraz wysokiej jakości wkładów kominowych. Otrzymała statuetkę za współpracę z technicznymi szkołami wyższymi w obszarze praktyk studenckich, prac dyplomowych licencjackich i magisterskich w zakresie stosowania innowacyjnych rozwiązań systemów odprowadzania spalin firmy Umet. Firma, realizując hasło „Uczelnie bliżej biznesu”, współpracuje z uczelniami wyższymi, m.in. Politechniką Wrocławską, Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu, Akademią Górniczo-Hutniczą z Krakowa. Mariaż ten jest korzystny dla obu stron. Absolwenci łatwiej znajdują pracę, a przedsiębiorcy przygotowują dla siebie profesjonalną kadrę.

7

Statuetkę odebrał Mieczysław Urban, prezes zarządu Umet

77
 
 

Zgierski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II – placówka oświatowa, której celem jest kształcenie i wychowywanie uczniów, wyposażanie ich w umiejętności niezbędne do funkcjonowania w dynamicznie rozwijającym się świecie, a w szczególności potrzebne do zdobywania kwalifikacji zawodowych. Szkoła otrzymał statuetkę za zaangażowanie w działalność na rzecz kształcenia średnich kadr technicznych z zakresu technologii pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych. W ramach 4-letniego technikum szkoła kształci w branżowych, zawodowych kierunkach, takich jak technik ochrony środowiska oraz technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Ten ostatni kierunek jest nową specjalizacją, w tworzenie której szkoła była bardzo zaangażowana.

8

Statuetkę odebrał Eugeniusz Jacel, dyrektor Zgierskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych

88
 
Kategoria: WZORCOWE WYKONANIE PRZEZ FIRMĘ INSTALACJI: GAZOWNICZYCH, WODNOKANALIZACYJNYCH, CENTRALNEGO OGRZEWANIA, WENTYLACYJNYCH I KLIMATYZACYJNYCH
 

Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjnego SOLID-BUD Sp. z o.o. z Warszawy – firma zajmująca się od ponad 20 lat budową infrastruktury technicznej na inwestycjach mieszkaniowych, drogowych oraz dla obiektów przemysłowych. Statuetkę otrzymała za wzorcowe wykonanie przebudowy sieci gazowych związanych z budową centralnego odcinka II linii metra na stacjach: Rondo Daszyńskiego, Rondo ONZ, Świętokrzyska, Nowy Świat Uniwersytet, Centrum Nauki Kopernik, Dworzec Wileński. Asortyment usług firmy obejmuje budowę sieci i przyłączy wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych, teletechnicznych i w ograniczonym zakresie roboty drogowe. Firma wdrożyła i utrzymuje System Zarządzania Jakością ISO 9001:2008 w ramach grupowego Systemu Zarządzania Jakością Korporacji.

9

Statuetkę odebrał Andrzej Białostocki, właściciel firmy SOLID-BUD

99
Kategoria: NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA W ORGANIZACJI HANDLU HURTOWEGO I DETALICZNEGO BRANŻY INSTALACYJNEJ
 

GRAST & MTB Sp. z o.o. z Warszawy – rodzinna firma założona w 1990 r. przez Teresę Sendor, obecnie kierowana przez drugie pokolenie – jej córkę Annę Sendor-Urban. Statuetkę przyznano jej za stworzenie efektywnego systemu kompleksowej realizacji zamówień i dostaw dla szerokiej grupy klientów z zakresu techniki sanitarnej, grzewczej i instalacyjnej. Od początku działalności firma skupia się na handlu hurtowym asortymentem z zakresu techniki grzewczej i instalacyjnej oraz wyposażenia łazienek. Wraz ze zmieniającym się rynkiem i wymaganiami klientów sukcesywnie wzbogaca ofertę, ze szczególnym uwzględnieniem produktów renomowanych producentów. Zapewnia klientom bezpieczeństwo transakcji, atrakcyjne ceny, transport, a także dużo wartości dodanej w postaci kompleksowej wiedzy doradców.

10

Statuetkę odebrał Wojciech Brzeziński, członek zarządu Grast & MTB

1010

homeWyszukiwarka

homeTagi

homeWydarzenia

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem