piątek, lipiec 19, 2019

Najnowsze wydanie
Nr 06/2019

Okladka PI 06 2019 internet

Co słychać w Dolnośląskim Oddziale Korporacji?

fot Marcin GoleńPod koniec marca b.r. Dolnośląski Oddział PKT SGGiK tradycyjnie uczestniczył w Międzynarodowych Targach Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz TARBUD we Wrocławiu, włączając się, jak w poprzednich edycjach, w pracę komisji konkursowej targów. To była jubileuszowa impreza – Hala Stulecia po raz trzydziesty gościła wystawców i odwiedzających TARBUD.

Jubileuszowa, trzydziesta edycja targów była doskonałą okazją do podsumowań. TARBUD po raz pierwszy zostały zorganizowane w 1993 r. i od tego czasu ich formuła wciąż ewoluuje, dostosowując się do oczekiwań branży, trendów w przemyśle budowlanym, architekturze wnętrz i ogrodowej, a także do nowinek deweloperskich. W latach najbardziej dynamicznego rozwoju budownictwa przestrzeń wystawiennicza obejmowała Halę Stulecia, pomieszczenia Wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych, dwanaście hal namiotowych oraz otaczające te obiekty tereny zewnętrzne. Rekordową liczbę wystawców odnotowano w 1998 r. – na TARBUD wystawiło się wtedy aż 667 firm.
W tym roku targi odbyły się w dniach 18-20 marca 2016 r. Pod kopułą Hali Stulecia zebrali się przedstawiciele branży budowlanej, zarówno producenci i dystrybutorzy, jak i dostawcy usług budowlanych. W targach wzięło udział ponad 400 wystawców. Byli wśród nich także wykonawcy oraz przedstawiciele instytucji finansowych i ubezpieczycieli. Jak zawsze, dopisali odwiedzający, szczególnie w sobotę i w niedzielę w hali pojawiły się tłumy nie tylko Wrocławian. Wielu zwiedzających wzięło udział w konferencji pt. „Forum budownictwa pasywnego i energooszczędnego”, która odbyła się w kuluarach Hali Stulecia. Podczas targów zorganizowano także branżowe panele dyskusyjne, które odbywały się w gronie specjalistów z różnych dziedzin budownictwa oraz aranżacji wnętrz i ogrodów.

Wyróżnione produkty

Przedstawiciele naszego Oddziału Korporacji już od kilku lat biorą udział w pracach komisji konkursowej oceniającej wyroby zgłaszane do konkursu „Wyróżniony produkt na Targach TARBUD”. W konkursie mogą brać udział wszystkie produkty prezentowane na stoiskach targowych. W tym roku, w imieniu Korporacji w komisji zasiadał Ireneusz Jerzyk, prezes zarządu Dolnośląskiego Oddziału. Komisja przyznała wyrżnienia następującym firmom:

  • P.P.H.U. FIX Joanna Frąckowiak z Wrocławia – za ciepłą belkę montażową (CBM);
  • Tileco, Ewa Szeniec-Zaborowska z Dobrzewino – za dachówkę kompozytową Tileco;
  • Eurocolor Sp. z o.o. z Pyskowic – za okno Geneo.

Nagrody zostały wręczone przez przewodniczącego komisji konkursowej Janusza Supersona, któremu towarzyszył prezes zarządu Hali Stulecia Andrzej Baworowicz. Dolnośląski Oddział Korporacji nie przyznał swojej nagrody z uwagi na zbyt małą reprezentację firm branży instalacyjnej wśród wystawców.

Podsumowania i plany

Ale początek roku to nie tylko TARBUD we Wrocławiu. Mając w bliskiej perspektywie Wiosenną Galę Instalatorów 2016, na której ogłaszane są wyniki kolejnej edycji konkursu na najlepszą firmę lub instytucję działającą w branży instalacyjnej w roku 2015, Zarząd Oddziału Dolnośląskiego zaprosił wiele uznanych firm z Dolnego Śląska do udziału w konkursie „Złoty Instalator dla Najlepszych za rok 2015”.
Ponadto, na ostatnim spotkaniu Zarząd Oddziału Dolnośląskiego podsumował rok 2015. Zakończyliśmy ubiegły rok pozytywnym wynikiem zarówno organizacyjnym, jak i finansowym.

rys. 1  MGO3850   rys. 2
1. W tegorocznej edycji Targów TARBUD udział wzięło ponad 400 wystawców  

2. Laureaci konkursu „Wyróżniony Produkt”, firma FIX, w towarzystwie Ireneusza Jerzyka, prezesa Dolnośląskiego Oddziału Korporacji

     
 MGO3971    MGO3998
3. Targi TARBUD 2016   4. Targi TARBUD 2016


Autor: Ireneusz Jerzyk

Fot. M. Goleń
Fot 2. Ireneusz Jerzyk

 

homeWyszukiwarka

homeTagi

homeWydarzenia

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem