środa, maj 22, 2019

    Najnowsze wydanie


 PI 9_10/2018
Okładka 9 10

 

Laureaci konkursu „Złoty Instalator dla Najlepszych za rok 2014”

fot. 4Celem konkursu jest nagradzanie wybranych przez Sąd Konkursowy firm i instytucji działających na rynku instalacji w Polsce za różnorodne formy aktywności przypisane poszczególnym kategoriom. 

 

 

W tym roku została wprowadzona dodatkowa, ósma kategoria, która rozszerzyła zakres ocen także na działalność inwestorów. Nominacje do konkursu uzyskało 21 firm. Jury, pod przewodnictwem Joanny Jankowskiej, redaktor naczelnej „Polskiego Instalatora”, przyznało 10 nagród w sześciu kategoriach (odpowiednio 1, 3, 4, 5, 7, 8). W czterech wyróżniono po dwie firmy, w dwóch po jednej.

Kategoria: OPRACOWANIE LUB WDROŻENIE POLSKIEGO, NOWOCZESNEGO ROZWIĄZANIA TECHNICZNEGO

termetTermet S.A. ze Świebodzic – działające od 70 lat przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją gazowych urządzeń grzewczych, głównie kotłów. Firma otrzymała statuetkę za wieloletnie opracowywanie i wdrażanie nowoczesnych polskich rozwiązań technologicznych w technice grzewczej. Przykładem są zastosowane w kotłach kondensacyjnych Ecocondensa Gold oraz w podgrzewaczach wody przepływowej unikatowe rozwiązania w zakresie wymiennika ciepła i palnika. Na wymiennik ciepła do gazowych podgrzewaczy wody przepływowej firma uzyskała patent.

termet 1
Statuetkę odebrali: Ryszard Satyła, prezes Termet i Czesław Butrymowicz, dyrektor ds. technicznych i rozwoju

 

fot.3 JeremiasJEREMIAS Sp. z o.o. z Gniezna – istniejący od 1970 r. producent systemów kominowych do zastosowań przemysłowych oraz w budownictwie mieszkaniowym. Firma otrzymała statuetkę za kompleksowy układ spalinowy z automatyką kontrolno-pomiarową – Kaskada kominowa GBS. Jest to system do kotłów z zamkniętą komorą spalania, umożliwiający przyłączenie kilku kotłów do wspólnego kanału spalinowego. Kaskadę typu GBS tworzy zbiorczy, poziomy kolektor spalinowy ze stali kwasoodpornej, wyposażony w układ kontrolno- pomiarowy, sterownik oraz element umożliwiający odwodnienie i rewizję. W przypadku niewłaściwego lub braku odbioru spalin przez komin, sterownik wyłącza wszystkie kotły.

jeremias
Statuetkę odebrali: Janusz Borzych, prezes zarządu Jeremias, i Karol Lange, dyrektor ds. sprzedaży

 

Kategoria: WZORCOWE WYKONANIE PRZEZ FIRMĘ INSTALACJI: GAZOWNICZYCH, WODNOKANALIZACYJNYCH, CENTRALNEGO OGRZEWANIA, WENTYLACYJNYCH I KLIMATYZACYJNYCH

fot.5 IntrataPHU Intrata s.c. Wojciech Nyc, Paweł Nyc z Piaseczna – firma z 15-letnim doświadczeniem w branży instalacyjnej, specjalizująca się w sprzedaży, projektowaniu oraz wykonawstwie nowoczesnych energooszczędnych kotłowni grzewczych. Otrzymała statuetkę za wzorcowe wykonanie kotłowni o mocy 170 kW na potrzeby parownika gazu LPG dla piecy ceramicznych w Zakładzie Płytek Ceramicznych Przysucha S.A. w Skrzyńsku. Świadomy wybór i wysoka specjalizacja dotycząca sprzedaży wyrobów wiodących producentów techniki grzewczej pozwoliła firmie na stworzenie oferty dla najbardziej wymagających klientów. Intrata nieprzerwanie inwestuje w rozwój swojej działalności, dzięki czemu może pochwalić się kilkunastoma obiektami referencyjnymi.

 

intrata
Statuetkę odebrali Wojciech Nyc i Paweł Nyc, właściciele firmy Intrata

 

olmazOlmaz Sp. z o.o. z Modrza – działająca z sukcesem od 10 lat firma zajmująca się projektowaniem, wykonywaniem i serwisem instalacji wodnokanalizacyjnych, cieplnych, gazowych i klimatyzacyjnych. Otrzymała statuetkę za wzorcowe zaprojektowanie i wykonanie instalacji z wykorzystaniem gruntowej pompy ciepła współpracującej z kotłem gazowym w Domu Studenta Atol Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Dotychczas firma zamontowała ponad 100 m2 kolektorów słonecznych na różnych obiektach, a także blisko 600 kW mocy pomp ciepła korzystających z rożnego rodzaju dolnych źródeł ciepła. Olmaz to 50. doświadczonych fachowców z certyfikatami do obsługi urządzeń oraz z uprawnieniami projektowymi i wykonawczymi.

olmaz gala
Statuetkę odebrali: Wojciech Wojtalak i Jarosław Mazurkiewicz, współwłaściciele Olmaz Sp. z o.o.

 

Kategoria: NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA W ORGANIZACJI HANDLU HURTOWEGO I DETALICZNEGO BRANŻY INSTALACYJNEJ

fot.9 Grudnik IMG 0187Grudnik Sp. z o.o. z Krakowa – polska firma handlowa obecna na rynku od ponad 25 lat. Współpracuje z kluczowymi producentami z sektora techniki sanitarno-grzewczej oraz wyposażenia łazienek. Jest dystrybutorem wyrobów największych marek z Polski oraz zagranicy. Otrzymała statuetkę za stworzenie nowoczesnego systemu sieci samoobsługowych hurtowi Monter Shop, zapewniającego instalatorom wsparcie techniczne handlowców, kontakty z przedstawicielami producentów, dostęp do małej gastronomii i szybkiego internetu. Hurtownie działają w pięciu miastach: Łodzi Krakowie, Rzeszowie, Tarnowie i Wrocławiu. Nie są to samoobsługowe punkty bez wykwalifikowanego personelu. Wszędzie czekają osoby z dużym zasobem wiedzy, które w razie potrzeby służą radą. Innowacją znajdującą się w każdej hurtowni są małe punkty gastronomiczne Monter Cafe oraz dostęp do darmowego wi-fi. Na terenie Monter Shopów organizowane są Dni Branżowe – cyklicznie, co tydzień z innym dostawcą.

grudnik
Statuetkę odebrał: Paweł Szczurek, prezes zarządu Grudnik

 

Kategoria: ORGANIZACJA WSZECHSTRONNEGO I WYSOCE SPRAWNEGO SERWISU WYROBÓW BRANŻY INSTALACYJNEJ

fot.11 Sotralentz 4 DSCF1800Sotralentz Sp. z o.o. ze Skierniewic – samodzielne przedstawicielstwo koncernu Sotralentz, którego produkty na polskim rynku obecne są od 21 lat. Firma otrzymała statuetkę za organizację wszechstronnego i wysoce sprawnego systemu serwisu przydomowych oczyszczalni ścieków marki Sotralentz. Serwis Fabryczny Sotralentz zajmuje się uruchamianiem, konserwacją urządzeń, naprawami gwarancyjnymi i pogwarancyjnymi przydomowych oczyszczalni ścieków, a także zapewnia doradztwo techniczne i udziela konsultacji z zakresu poprawnego użytkowania, serwisowania i doboru urządzeń oferowanych przez firmę. Prowadzi również szkolenia tematyczne dla użytkowników, instalatorów i projektantów. Pracę serwisu wspiera odpowiednio przeszkolona grupa autoryzowanych serwisantów.

sotralenz
Statuetkę odebrali: Piotr Bernaciak, kierownik serwisu Sotralentz i Paweł Kwaśniewski, serwisant

 

hydromirHydromir Mirosław Gójski z Warszawy – działająca od 18 lat jednoosobowa firma świadcząca usługi instalacyjno-sanitarne. Otrzymała statuetkę za organizację wysoce sprawnego systemu serwisowania urządzeń marki SFA do rozdrabniana i przetłaczania ścieków. Hydromir zajmuje się serwisowaniem oraz naprawami gwarancyjnymi i pogwarancyjnymi m.in. pomp i pomporozdrabniaczy, zarówno do zastosowań domowych, jak i komercyjnych. Firma opracowała własne formularze zgłoszenia awarii. Stale podejmuje działania mające na celu udoskonalenie swojej działalności i sprostanie nowym wymaganiom klientów. Jest przykładem, że sukces można odnieść również prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą.

hydromir 1
Statuetkę odebrał Mirosław Gójski, właściciel fi rmy Hydromir

 

Kategoria: WYSOCE ZAAWANSOWANE TECHNOLOGIE, SYSTEMY I URZĄDZENIA W ZAKRESIE ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII

eurotherm 400Eurotherm Technika Grzewcza z Inowrocławia – polska firma z 24-letnim doświadczeniem w wykonywaniu instalacji centralnego ogrzewania, uzdatniania wody, wentylacji i klimatyzacji, OZE oraz przydomowych oczyszczalni ścieków. Otrzymała statuetkę za stworzenie autorskiego, zintegrowanego układu optymalizacji pracy systemu grzewczo-wentylacyjnego wykorzystującego kolektory słoneczne, pompę ciepła, gruntowy wymiennik ciepła, rekuperator i kominek z płaszczem wodnym. Wszystkie urządzenia w układzie łączone są w sposób pozwalający na zoptymalizowanie wytwarzania energii na cele ogrzewania, chłodzenia i wentylacji, z jednoczesnym zachowaniem jak najmniejszego zużycia energii i wysokiego stopnia zautomatyzowania oraz komfortu. Rozwiązanie, w stosunku do podobnych układów bez optymalizacji, pozwala na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej o 25%.

 

eurotherm
Statuetkę odebrał: Janusz Niewiadomski, prezes Eurotherm Technika Grzewcza

 

fot.17 ViessmannVIESSMANN Sp. z o.o. z Wrocławia – część międzynarodowego koncernu Grupy Viessmann, producent systemów techniki grzewczej, chłodniczej i klimatyzacyjnej. Firma otrzymała statuetkę za Vitosol 200-F SV2x – kolektor płaski z aktywną powłoką zawierającą tlenki wanadu, która zabezpiecza urządzenie przed przegrzaniem. Do tej pory nie udawało się pokryć powierzchni absorbera substancją zawierającą tlenki wanadu, gdyż związek ten się rozpadał. Technologia zastosowana i opatentowana przez firmę Viessmann pozwala na bezproblemowe wykonanie cienkich i trwałych warstw ochronnych na kolektorach. Substancja, która pokrywa absorber kolektora, w temperaturze poniżej 70°C, występując w formie półprzewodnika, staje się przeźroczysta dla promieniowania podczerwonego, a więc nie stanowi żadnej bariery dla promieni słonecznych. Natomiast w temperaturze powyżej 70°C, już jako metal, zaczyna odbijać większość promieniowania, tym samym uniemożliwia nagrzewanie się absorbera.

viessmann gala
Statuetkę odebrał: Krzysztof Godala, dyrektor oddziału Viessmann w Piasecznie

 

Kategoria: INWESTOR REALIZUJĄCY PROJEKTY LUB OBIEKTY Z WYKORZYSTANIEM NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII W ZAKRESIE BRANŻY INSTALACYJNEJ

fot.19 LidlLIDL POLSKA Sp. z o.o. z Jankowic – znana sieć sklepów spożywczych, obecna na polskim rynku od 1999 r. Firma otrzymała statuetkę za wdrożenie standardu w nowo budowanych obiektach handlowych sieci Lidl systemu ogrzewania, chłodzenia i wentylacji opartego na gruntowych pompach ciepła współpracujących z instalacją płaszczyznową z wykorzystaniem ciepła skraplania z technologicznych układów lad chłodniczych. Układ grzewczy jest zaprojektowany w taki sposób, aby w pierwszej kolejności wykorzystywać ciepło odzyskane z układu lad chłodniczych, a gdy zapotrzebowanie na ciepło jest większe, włączają się pompy ciepła. Zastosowane rozwiązanie jest nie tylko ekologiczne, energooszczędne i nowatorskie, ale również stanowi kompletną i spójną całość w odniesieniu do wszystkich systemów HVAC i technologii w obiekcie. W porównaniu do tradycyjnych rozwiązań pozwala na dwukrotne zredukowanie zapotrzebowania układu na energię pierwotną.

lidl
Statuetkę odebrali: Michał Heberle, kierownik ds. budowy sklepów i magazynów Lidl Polska oraz Waldemar  Wojak, kierownik działu budowlanego

 

 

homeWyszukiwarka

homeTagi

homeWydarzenia

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem