środa, maj 22, 2019

    Najnowsze wydanie


 PI 9_10/2018
Okładka 9 10

 

Wiosenna Gala Instalatorów 2015. Rozstrzygnięcie konkursu „Złoty Instalator dla Najlepszych za rok 2014”

fot. 329 maja 2015 r. w warszawskim Domu Rzemiosła Polskiego – Pałacu Chodkiewiczów odbyła się coroczna Wiosenna Gala Instalatorów. Na imprezę, zorganizowaną przez Polską Korporację Techniki Sanitarnej Grzewczej Gazowej i Klimatyzacji oraz redakcję „Polskiego Instalatora”, przybyło wielu naszych partnerów, współpracowników i przyjaciół – fachowców z branży.

Nasze coroczne celebrowanie Wiosennej Gali Instalatorów ma szczególny cel: to najlepsza okazja, by „po godzinach”, na neutralnym gruncie i przy wspólnej zabawie, zorganizować spotkanie reprezentantów różnych środowisk związanych zawodowo z branżą instalacji, których łączy współpraca z Polską Korporacją Techniki SGGiK lub „Polskim Instalatorem”. Gościliśmy więc zarówno przedstawicieli różnych firm producenckich, wykonawczych i projektowych, w tym menedżerów, specjalistów technicznych, trenerów szkoleniowych czy fachowców od promocji, jak i pracowników instytutów naukowych oraz uczelni technicznych.

Dziękujemy za wsparcie

Galę tradycyjnie poprowadzili dyrektor generalny Polskiej Korporacji Techniki SGGiK Tomasz Malowany oraz redaktor naczelna „Polskiego Instalatora” Joanna Jankowska. W krótkiej części przeznaczonej na powitanie gości była okazja do podziękowania im wszystkim za wkład, jaki często od lat wnoszą w tworzenie czasopisma „Polski Instalator” – za inspiracje, pomysły, ciekawe treści techniczne i opinie o funkcjonowaniu na polskim rynku instalacji, poparte wiedzą i doświadczeniem. To dzięki wsparciu szerokiego grona naszych autorów, partnerów i sympatyków „Polski Instalator” jest już wydawany od 24 lat, ciesząc się opinią ciekawego, wiarygodnego czasopisma branżowego, za które – w czasach, gdy wokół szuka się oszczędności – warto zapłacić, by mieć dostęp do starannie dobieranych i przygotowywanych przez redakcję treści. Niestety, coraz mniej na rynku wydawniczym i w naszej branży takich niezależnych, dopracowanych źródeł informacji…

Statuetki dla najlepszych

Kulminacyjnym momentem Wiosennej Gali Instalatorów było, podobnie jak w poprzednich latach, ogłoszenie wyników wiosennej edycji konkursu „Złoty Instalator dla Najlepszych za rok 2014” oraz wręczenie laureatom statuetek Złotego Instalatora. Przypomnijmy, że celem tego konkursu jest nagradzanie wybranych przez Sąd Konkursowy firm i instytucji działających na rynku instalacji w Polsce za różnorodne formy aktywności przypisane poszczególnym kategoriom. W tym roku została wprowadzona dodatkowa, ósma kategoria, która rozszerzyła zakres ocen także na działalność inwestorów. W związku z tym uczestnicy mogli się zgłaszać do konkursu w następujących kategoriach:

  1. Opracowanie lub wdrożenie polskiego, nowoczesnego rozwiązania technicznego.
  2. Organizacja kształcenia branżowych specjalistów.
  3. Wzorcowe wykonanie przez firmę instalacji: gazowniczych, wodnokanalizacyjnych, centralnego ogrzewania, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych.
  4. Nowoczesne rozwiązania w organizacji handlu hurtowego i detalicznego branży instalacyjnej.
  5. Organizacja wszechstronnego i wysoce sprawnego serwisu wyrobów branży instalacyjnej.
  6. Rozwiązania projektowe z zastosowaniem nowoczesnych technologii w branży instalacyjnej.
  7. Wysoce zaawansowane technologie, systemy i urządzenia w zakresie odnawialnych źródeł energii.
  8. Inwestor realizujący projekty lub obiekty z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w zakresie branży instalacyjnej.

Nominacje do konkursu uzyskało 21 firm. Jury, pod przewodnictwem Joanny Jankowskiej, redaktor naczelnej „Polskiego Instalatora”, przyznało 10 nagród w sześciu kategoriach (odpowiednio 1, 3, 4, 5, 7, 8). W czterech wyróżniono po dwie firmy, w dwóch po jednej – prezentacje laureatów w artykule: Laureaci konkursu „Złoty Instalator dla Najlepszych za rok 2014”. Jak zawsze, doceniono polskie, nowoczesne rozwiązania techniczne oraz jakość wykonania instalacji, a także innowacyjne systemy w organizacji handlu hurtowego i detalicznego. Wśród nagrodzonych rozwiązań i technologii można zauważyć tendencje polegającą na nieustannym rozwoju techniki grzewczej i odnawialnych źródeł energii oraz układów pozwalających na jednoczesne zapewnienie efektywnego grzania, chłodzenia i wentylacji. Sąd Konkursowy postanowił również docenić organizację wszechstronnego i wysoce sprawnego systemu serwisu wyrobów branży instalacyjnej. Nagrodzono zarówno dużą firmę zatrudniającą 35. autoryzowanych serwisantów, jak i jednoosobową działalność gospodarczą. Na szczególną uwagę zasługuje przyznane po raz pierwszy wyróżnienie dla inwestora – za wdrożenie systemu wykorzystującego nowoczesne technologie branży instalacyjnej. Statuetki Złotego Instalatora i dyplomy wręczali: wiceprezydent Korporacji Piotr Czerwiński, redaktor naczelna „Polskiego Instalatora” Joanna Jankowska i sekretarz generalny Korporacji Grzegorz Abramczyk.

Śmiejmy się, śpiewajmy i uczmy śląskiego…

Po emocjach związanych z wręczaniem statuetek Złotego Instalatora przyszedł czas na część artystyczną. W tym roku mieliśmy występ prawdziwego Ślązaka, aktora, piosenkarza i showmana, obecnie związanego z kabaretem Rak – Krzysztofa Respondka, który śpiewał dla gości w języku polskim, rosyjskim i w gwarze śląskiej. Słuchaliśmy również jego świetnych dowcipów, śmiejąc się prawie do łez, uczyliśmy się mówić i śpiewać po śląsku, a niektóre z pań goszczących na Gali wzięły udział w skeczach i tańcach na scenie. Trzeba przyznać, że świetnie wypadły. Podsumowując, dość powiedzieć, że Krzysztof Respondek tak się spodobał, że nasi goście kilkakrotnie próbowali przedłużyć jego występ, punktując dodatkowy czas eleganckimi „małpkami”. Czy taka atmosfera to nie jest idealny podkład pod wzmocnienie znajomości w branży i nawiązanie miłych relacji nawet z konkurentami?

fot. 1   fot. 2
Nasi partnerzy, współpracownicy i przyjaciele na tegorocznej Wiosennej Gali Instalatorów   Prowadzący Galę – Joanna Jankowska i Tomasz Malowany
fot. 4   fot. 7
Laureaci tegorocznego konkursu o statuetkę Złotego Instalatora i gospodarze Gali   Inspirująca integracja: systemy kominowe i oczyszczalnie ścieków
fot. 6   fot. 5
Silna grupa z Termetu z naszym showmanem Krzysztofem Respondkiem   Krzysztof Respondek śpiewał, bawił i zapraszał do tańca na scenie
 

 

DSC 0871   DSC 0880
DSC 0883   DSC 0901
DSC 0959   DSC 1001
IMG 0690

homeWyszukiwarka

homeTagi

homeWydarzenia

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem