piątek, lipiec 19, 2019

Najnowsze wydanie
Nr 06/2019

Okladka PI 06 2019 internet

Z Dolnośląskiego Oddziału Korporacji

Spotkanie w Dolnośląskim Oddziale PKT SGGiK 2014Z inicjatywy zarządu Dolnośląskiego Oddziału Korporacji pod koniec października odbyło się w Świebodzicach, w siedzibie firmy Termet SA, spotkanie podsumowujące mijający rok.


W spotkaniu tym wzięli udział m.in. przedstawiciele firm: Umet Sp. z o.o., Thermaflex Izolacji Sp. z o.o., Ferrpol Bracia Matuszewscy Sp. z o.o., De Dietrich Technika Grzewcza Sp. z o.o., Izoterma Zakład Produkcji Urządzeń Grzejnych, PPUH Complex-Instal, Union-Gaz S.J., Budomal Firma Budowlana; P.H.U. „Izokom 2” Kudyba Jan.

Gości powitał Ryszard Satyła, prezes zarządu firmy Termet, natomiast dyrektor Mieczysław Zubowicz przedstawił w skrócie historię firmy oraz jej najbliższe plany produkcyjne i handlowe.

Termet produkuje urządzenia grzewcze od ponad 30 lat. Firma przeszła długą drogę: od produkcji zegarów stojących w 1945 r., przez drobny sprzęt grzewczy w latach 50., sprzęt turystyczny w 60., sprzęt AGD w 70., aż do gazowych podgrzewaczy wody i kotłów, których produkcję rozpoczęto w latach 80. Stała się nowoczesnym, nowatorskim i znanym w Europie producentem. Wcześniej zmieniła się jej struktura własnościowa – od państwowego zakładu do spółki prawa handlowego z udziałem własnościowym m.in. załogi zakładu.

Sala szkoleniowa Termet
Sala szkoleniowa. To tutaj znajduje się cały asortyment produktów firmy


W nowoczesnej sali szkoleniowej, w której wykształciło się już ponad pół tysiąca instalatorów i serwisantów, zaprezentowano gościom wyroby firmy (w tym oczywiście nowości) oraz techniki szkoleń. Właśnie ta sala i system szkoleń przyczyniły się do otrzymania przez Termet nagrody Złotego Instalatora dla Najlepszych:

 

  • za rok 2012 za organizację ogólnokrajowego, wszechstronnego, wysoce sprawnego i profesjonalnego serwisu wyrobów firmy;
  • za rok 2013 za stworzenie funkcjonalnej krajowej sieci sprzedaży urządzeń grzewczych opartej o Autoryzowanych Dystrybutorów, Autoryzowanych Instalatorów oraz Serwisantów”.


Po spotkaniu w firmie Termet goście zostali zaproszeni do Zamku Książ, jednego z największych w Europie, trzeciego co do wielkości w Polsce i największego na Dolnym Śląsku. Zwiedzano część zamku, w tym Komnatę Maksymiliana i Książańskie Tarasy oraz podziemia, gdzie kręcono sceny do filmu „Tajemnice III Rzeszy”, a także przylegające ogrody i tarasy. W godzinach wieczornych wszyscy spotkali się na zamku na uroczystej kolacji, którą poprzedziło wręczenie członkom Oddziału Dolnośląskiego Korporacji odznak branżowych, nadawanych przez Konfederację Budownictwa i Nieruchomości im. Króla Kazimierza Wielkiego. Po północy rozmowy korporacyjne zakończyły się, a na zamku zaczęła rządzić „księżna Daisy”.

Odznaczenia branżowe

Złota Odznaka
im. Króla Kazimierza Wielkiego
Z Dolnoslaskiego Zlota Odznaka 500

Złotą Odznakę im. Króla Kazimierza Wielkiego z rąk dyrektora generalnego Polskiej Korporacji Techniki SGGiK Tomasza Malowany (pierwszy od lewej) otrzymali: Zbigniew Bereżański (Izoterma); Czesław Butrymowicz (Termet SA); Violetta Mikołajczak (skarbnik Oddziału Dolnośląskiego Korporacji); Mariusz Cichy (Ferrpol Bracia Matuszewscy Sp. z o.o.); Jerzy Humeńczuk (Termet SA); Andrzej Jankowski (Budomal Firma Budowlana). Towarzyszy im Ireneusz Jerzyk, prezes zarządu Oddziału Dolnośląskiego PKT SGGiK

 Złoty Klucz Instalatora

Złoty Klucz Instalatora, nagrodę Dolnośląskiego Oddziału Korporacji, otrzymał Andrzej Jankowski, właściciel fi rmy BUDOMAL. Nagrodę wręczył Ireneusz Jerzyk, prezes zarządu Oddziału Dolnośląskiego. Wyróżnienie zostało przyznane przez zarząd Oddziału z okazji 40-lecia działalności firmy

 Odznaka PKT SGGiK
Odznakę PKT SGGiK otrzymał Ryszard Satyła, prezes zarządu Termet. Odznakę Korporacji wręczył Henryk Laskowski, sekretarz Oddziału Dolnośląskiego

Ireneusz Jerzyk, prezes zarządu w Dolnośląskim Oddziale PKT SGGiK

 

 

homeWyszukiwarka

homeTagi

homeWydarzenia

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem