piątek, lipiec 19, 2019

Najnowsze wydanie
Nr 06/2019

Okladka PI 06 2019 internet

Laureaci konkursu "Złoty Instalator dla Najlepszych za rok 2013"

Laureaci konkursu "Złoty Instalator dla Najlepszych za rok 2013"Celem konkursu jest docenienie firm i instytucji działających na rynku branży instalacyjnej za różnorodne formy aktywności. W tym roku po raz pierwszy można było zgłaszać się do konkursu aż w siedmiu kategoriach (dotychczas było ich pięć). Jury Konkursu, pod przewodnictwem Tadeusza Jassy, prezydenta PKT SGGiK, przyznało tym razem nagrody tylko w czterech kategoriach.


Kategoria: OPRACOWANIE LUB WDROŻENIE POLSKIEGO, NOWOCZESNEGO ROZWIĄZANIA TECHNICZNEGO

Spiroflex z Mielca  

Statuetkę odebrał Zbigniew Pazdro,
prezes zarządu Spiroflex Sp. z o.o.

 

KOLANO RENOWACYJNE

 

Spiroflex z Mielca – znana i ceniona polska firma produkująca systemy kominowe i wentylacyjne. Otrzymała statuetkę za opracowanie i wdrożenie łącznika rurowego renowacyjnego ze stabilizatorem o nazwie KOLANO RENOWACYJNE – do modernizacji systemu kominowego.

To bardzo przydatny element systemu kominowego, pozwalający na bardzo sprawne i nieinwazyjne przeprowadzenie modernizacji systemu odprowadzania spalin z kotłów z zamkniętą komorą spalania w tym kondensacyjnych. 

Jakość produkowanych w firmie Spiroflex wyrobów jest potwierdzana wdrożonym i utrzymywanym system zarządzania jakością wg normy ISO, certyfikatem zakładowego systemu kontroli produkcji, certyfikatem Korporacji Kominiarzy Polskich, w wyniku czego firma została dostawcą części dla branży lotniczej, kolejowej, motoryzacji i przemysłu zbrojeniowego.

 

 

 

 

Roman Nowak  

Statuetkę odebrał Roman Nowak,
dyrektor techniczny Schiedel Sp. z o.o.

 

system wentylacji hybrydowej Schiedel Flow

 

Schiedel Sp. z o.o. z Opola – to polska część jednego z największych i najnowocześniejszych europejskich producentów systemów kominowych i wentylacyjnych, działająca i produkująca w Polsce od blisko 20 lat. Firma otrzymała statuetkę za system wentylacji hybrydowej Schiedel Flow.

To innowacyjny, sterowany system wentylacji mieszkań, przeznaczony głównie do budownictwa jednorodzinnego, łączący w sobie zalety wentylacji naturalnej oraz mechanicznej. 

System ten działa naprzemiennie w zależności od warunków atmosferycznych, wykorzystując siły natury wynikające z różnicy temperatury i zewnętrznego ruchu powietrza oraz pracę niskoszumowego wentylatora. System uzyskał rekomendację Narodowej Agencji Poszanowania Energii do stosowania w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych i oznaczenie kategorii efektywności energetycznej NAPE-B1.

 

 

Kategoria: WZORCOWE WYKONANIE PRZEZ FIRMĘ INSTALACJI: GAZOWNICZYCH, WODNOKANALIZACYJNYCH, CENTRALNEGO OGRZEWANIA, WENTYLACYJNYCH I KLIMATYZACYJNYCH 

 

Krzysztof Zięba  

Statuetkę odebrał Krzysztof Zięba,
prezes zarządu ZISiBO Sp. z o.o.

 

 wzorcowe wykonawstwo sieci i instalacji wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych, stacji redukcyjno-pomiarowych gazu, instalacji centralnego ogrzewania, sieci ciepłowniczych i chłodniczych, instalacji klimatyzacyjnych oraz kotłowni i wymiennikowni ciepła

 

Zakład Instalacji Sanitarnych i Budownictwa Ogólnego z Myślenic – firma działająca z sukcesem od 24 lat, ciągle się rozwijająca i poszerzająca zakres swoich usług. Zgłosiła do konkursu wykonanie w 2013 roku instalacji: wod-kan, CO, gazu, i źródeł ciepła wraz z automatyką podczas realizacji inwestycji Miejskiej Pływalni w Nowym Targu.

Otrzymała statuetkę za wzorcowe wykonawstwo sieci i instalacji wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych, stacji redukcyjno-pomiarowych gazu, instalacji centralnego ogrzewania, sieci ciepłowniczych i chłodniczych, instalacji klimatyzacyjnych oraz kotłowni i wymiennikowni ciepła.

Zakład realizuje instalacje i przyłącza dla różnorakich obiektów, od domów jednorodzinnych, poprzez domy wielorodzinne i osiedla, obiekty handlowe i usługowe, biurowce, obiekty szkolnictwa i służby zdrowia po hale produkcyjne i hotele. Firma stosuje nowoczesne rozwiązania, materiały oraz urządzenia, jak: kolektory słoneczne, pompy ciepła, kotły kondensacyjne, klimakonwektory, stropy grzewcze, lokalne oczyszczalnie ścieków itp.

Od 2004 firma wdrożyła i utrzymuje system zarządzania jakością wg norm ISO. Za aktywność gospodarczą i stosowanie w niej nowoczesnych rozwiązań i wysoką jakość usług firm została wyróżniona srebrnym i złotym Laurem Małopolskim.

 

 Tomasz Nowak  

Statuetkę odebrał Tomasz Nowak,
właściciel 4 ENERGY TOMIKA

 

wzorcowe wykonawstwo nowoczesnych systemów grzewczych z wykorzystaniem pomp ciepła oraz ogniw fotowoltaicznych

 

wzorcowe wykonawstwo nowoczesnych systemów grzewczych z wykorzystaniem pomp ciepła oraz ogniw fotowoltaicznych

 

4 ENERGY TOMIKA z Pabianic – firma z 10-letnim doświadczeniem w branży instalacyjnej, specjalizująca się w świadczeniu usług i sprzedaży artykułów z zakresu nowoczesnych systemów grzewczych opartych na pompach ciepła, ogniwach fotowoltaicznych, rekuperacji, instalacjach solarnych, a także małych elektrowniach wiatrowych.

Otrzymała statuetkę za wzorcowe wykonawstwo nowoczesnych systemów grzewczych z wykorzystaniem pomp ciepła oraz ogniw fotowoltaicznych.

Firma oferuje kompleksową obsługę w zakresie projektowania, dostawy i montażu pod klucz, w szczególności przy realizacji zestawu „Zgrany Duet”, zapewniającego zaopatrzenie gospodarstwa domowego w energię elektryczną z instalacji fotowoltaicznej firmy IBC Solar oraz c.w.u. z pompy ciepła WWK 220/300 electronic firmy Stiebel Eltron. 

4 Energy Tomika jest firmą inżynierską posiadającą tytuły partnerskie niemieckich i szwedzkich producentów pomp ciepła, autoryzacje instalatorskie oraz niezbędne certyfikaty i referencje świadczące o wysokiej jakości oferowanych usług i fachowości personelu.

 

 

 

Dariusz Markowski  

Statuetkę odebrał Dariusz Markowski,
właściciel ZP-U DAR-GAZ

 

wzorcowe wykonawstwo sieci i instalacji gazowych wraz z projektowaniem

 

Zakład Produkcyjno-Usługowy "DAR-GAZ" Dariusz Markowski z Otwocka – firma która po części kontynuuje wieloletnie tradycje znanego i cenionego przed laty producenta żeliwnych kotłów gazowych inż. Józefa Gajdy. Firma obchodzi teraz 20-lecie działalności.

Otrzymała statuetkę za wzorcowe wykonawstwo sieci i instalacji gazowych wraz z projektowaniem.

Firma wykonuje ponad 100 poważnych projektów rocznie, wiele z nich potem realizując jako wykonawca. Od kilkunastu lat zajmuje się budową infrastruktury technicznej na inwestycjach budownictwa mieszkaniowego, drogowego i obiektach przemysłowych, specjalizując się głównie w wykonawstwie przyłączy, sieci i instalacji gazowych.

DAR-GAZ od 1997 r. jest kwalifikowanym dostawcą usług dla Polskiej Spółki Gazownictwa. Firma w swojej działalności wykorzystuje nowoczesne technologie oraz wysoce specjalistyczny sprzęt. Wysoką jakość usług potwierdza uzyskany w 2006 r. i utrzymywany system zarządzania jakością wg norm ISO.

 

Kategoria: NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA W ORGANIZACJI HANDLU HURTOWEGO I DETALICZNEGO BRANŻY INSTALACYJNEJ

 

Ryszard Satyła  

Statuetkę odebrali Ryszard Satyła,
prezes zarządu Termet S.A.
i Mieczysław Zubowicz, dyrektor handlowy

 

Krajowa sieć sprzedaży urządzeń grzewczych opartej o Autoryzowanych Dystrybutorów, Autoryzowanych Instalatorów oraz Serwisantów

 

TERMET ze Świebodzic – najbardziej znany, czołowy polski producent kotłów grzewczych, produkujący nieprzerwanie dla rynku polskiego i na eksport od przeszło 50 lat.

Firma otrzymała statuetkę za stworzenie funkcjonalnej krajowej sieci sprzedaży urządzeń grzewczych opartej o Autoryzowanych Dystrybutorów, Autoryzowanych Instalatorów oraz Serwisantów.

Sieć Autoryzowanych Dystrybutorów działa nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami. Rozwinięta baza szkoleniowa – krajowa i zagraniczna – pozwala na przeprowadzanie cyklicznych szkoleń również dla handlowców. Dzięki temu klient w każdym regionie Polski oraz w kraju, do którego eksportowane są produkty może liczyć na fachowe doradztwo oraz pomoc w zakresie doboru odpowiedniego urządzenia. Sieć sprzedaży jest wspierana profesjonalnym serwisem, dostępnym dla każdego użytkownika bez względu na miejsce zakupu urządzenia.

Cały proces sprzedażowy nadzorowany jest przez moduł DYSTRYBUCJA systemu QAD Enterprise Applications. Wdrożenie takiego oprogramowania usprawnia przepływ towaru, kontrolowanie stanów magazynowych i zamówień, a przede wszystkim informacji o produktach, co znacznie ułatwia zarządzanie siecią sprzedaży. System zapewnia również kompleksową analizę wyników sprzedaży w każdym z 6 obszarów dystrybucyjnych, nad którymi opiekę sprawują Regionalni Przedstawiciele Handlowi.

Nowatorską strategią sprzedażową jest Program Marketingowo Lojalnościowy kierowany do Autoryzowanych Instalatorów i Dystrybutorów firmy. Program polega na zbieraniu talonów premiowych, dołączanych do urządzeń, które można wymienić na różnego rodzaju nagrody z logo firmy. Zwieńczeniem akcji lojalnościowych są wyjazdy integracyjne dla najlepszych. Poważne przełożenie na sprzedaż ma również uruchomiona platforma on-line – niezwykle istotna w bieżącej pracy zarówno Instalatorów, jak i Serwisantów.

Również platforma zapytaj eksperta nosi znamiona profesjonalnego podejścia do bieżących potrzeb rynku, co w połączeniu z coraz bardziej popularnym kodem znakowania QC stanowi doskonałe uzupełnienie w zakresie rynkowej obsługi zarówno Autoryzowanych Dystrybutorów, Serwisantów, Instalatorów, jak również klientów ostatecznych.

Firma wdrożyła i utrzymuje systemu zarządzania jakością wg norm ISO.

 

Kategoria: WYSOCE ZAAWANSOWANE TECHNOLOGIE, SYSTEMY I URZĄDZENIA W ZAKRESIE ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII

 

Jacek Kucharewicz  

Statuetkę odebrał
Jacek Kucharewicz, właściciel METAL-FACH

 

kotły na biomasę SOKÓŁ typoszeregu SD DUO BIO z automatycznym podajnikiem paliwa

 

METAL-FACH Jacek Kucharewicz z Sokółki – polska firma produkująca kotły c.o. na paliwa stałe. Istnieje od 1989 roku i w tym roku obchodzi swoje 25-lecie. Firma w wyniku wieloletniej działalności opracowała i wdrożyła do produkcji wiele typów kotłów, ciągle unowocześnianych.

Otrzymała statuetkę za kotły na biomasę SOKÓŁ typoszeregu SD DUO BIO z automatycznym podajnikiem paliwa.

Automatyczne kotły grzewcze SOKÓŁ serii SD DUO BIO, są urządzeniami niskotemperaturowymi z automatycznym podajnikiem paliwa oraz palnikiem rynnowym, z nowoczesnym zautomatyzowanym sterowaniem. Przeznaczone są do systemów wodnych c.o. w domach jednorodzinnych, gospodarstwach wiejskich oraz pomieszczeniach gospodarczych i punktach handlowych. Kocioł wyposażony jest w palnik rynnowy, umożliwiający spalanie pelet, ziaren zbóż, pestek oraz węgla kamiennego sortymentu groszek.

Wszystkie kotły posiadają deklarację zgodności. Przed dopuszczeniem ich do sprzedaży przechodzą dokładne badania techniczne i testy funkcjonalne a produkcja odbywa się w ścisłym reżimie zakładowej kontroli jakości.

Metal-Fach poza produkcją kotłów, od roku 2002 stał się jednym z wiodących w Polsce i znanym w Europie producentem maszyn rolniczych i naczep samochodowych. Jest jednocześnie jednym z największych i najatrakcyjniejszym w regionie podlaskim pracodawców.

 

Andrzej Maciejewski  

Statuetkę odebrał Andrzej Maciejewski,
prezes zarządu Stiebel Eltron-Polska
Sp. z o.o.

 

kompaktowa pompa ciepła WPC 04/05/07/10/13 (cool) typu solanka/woda z wbudowanym zasobnikiem c.w.u. o pojemności 200 litrów

 

STIEBEL ELTRON Polska z Warszawy – samodzielne przedstawicielstwo renomowanego koncernu niemieckiego Stiebel Eltron. Istnieje na rynku polskim od ponad 23 lat, a od blisko 15 zajmuje się sprzedażą, doradztwem i serwisem urządzeń w zakresie odnawialnych źródeł energii.

Firma otrzymała statuetkę za kompaktową pompę ciepła WPC 04/05/07/10/13 (cool) typu solanka/woda z wbudowanym zasobnikiem c.w.u. o pojemności 200 litrów.

Urządzenie to zajmuje tylko 0,42 m2 powierzchni pomieszczenia, świetnie nadaje się do montażu w małych i ciasnych pomieszczeniach. Pompa ma też wbudowany wymiennik płytowy chłodzenia pasywnego. Dzięki użyciu najnowocześniejszych technologii oraz najlepszych materiałów/komponentów pompa ma jeden z najwyższych współczynników efektywności energetycznej na rynku COP 5,02 dla parametrów S0/W35, co pozwoliło na jej oznakowanie klasą energetyczną A++ dla W35 i A+ dla W55.

Firma poprzez konsekwentną sprzedaż produktów wyłącznie przez autoryzowaną sieć fachowych dystrybutorów dopracowała się ponad 300 firm dealerskich i ponad 180 zakładów serwisowych. Jej serwis gwarancyjny jest uznawany w Polsce za jeden z najrzetelniejszych.

 

Maciej Sokolik  

Statuetkę odebrał Maciej Sokolik,
dyr. marketingu,
prokurent Thermaflex Izolacji Sp. z o.o.

 

giętkie rury preizolowane Flexalen 600 do współpracy z odnawialnymi źródłami ciepła

 

Thermaflex Izolacji z Żarowa – zajmuje się projektowaniem i wytwarzaniem wysokiej jakości materiałów izolacyjnych dla systemów instalacyjnych. Firma jest wiodącym w Polsce producentem z zakresu izolacji technicznych ze spienionych polimerycznych węglowodorów oraz producentem elastycznych, preizolowanych rur Flexalen.

Otrzymała statuetkę za giętkie rury preizolowane Flexalen 600 do współpracy z odnawialnymi źródłami ciepła.

Flexalen 600 to zespół rurowy o konstrukcji ślizgowej typu "rura w rurze", składający się z rury przewodowej z polibutylenu, izolacji cieplnej i rury osłonowej.

Rury preizolowane Flexalen 600 dedykowane są głównie do c.o. (95°C i 8 bar), c.w.u. (70°C i 10 bar), wód termalnych, pomp ciepła, biogazowni, wody lodowej. 

Thermaflex dostarcza rury preizolowane Flexalen do obiektów, w których źródłem energii są kotły na biomasę, źródła geotermalne, pompy ciepła. Rury Flexalen wykorzystywane są również w projektach poza Polską – w biogazowni w Niemczech, w instalacjach z pompami ciepła w Holandii, Niemczech i Francji.

W 1997 r. firma wdrożyła System Zarządzania Jakością wg norm ISO a w 2000 roku wdrożyła i utrzymuje Zintegrowany System Zarządzania Jakością i Środowiskiem.

 

Jarosław Wesołowski  

Statuetkę odebrał Jarosław Wesołowski,
dyrektor ds. marki Sofath w
De Dietrich Technika Grzewcza Sp. z o.o.

 

pompę ciepła Caliane marki Sofath wykorzystującą technologię bezpośredniego odparowania

 

De Dietrich Technika Grzewcza z Wrocławia – samodzielne przedstawicielstwo francuskiego koncernu De Dietrich, działające w Polsce od 16 lat.

Od 2009 roku Grupa De Dietrich Remeha tworzy wraz z koncernem Baxi grupę BDR Thermea, wiodącą w skali światowej grupę w dziedzinie nowatorskich rozwiązań i usług związanych z ogrzewaniem i ciepłą wodą użytkową. Grupa posiada bardzo wiele marek z zakresu techniki grzewczej, w tym także producenta geotermicznych pomp ciepła firmę Sofath.

Firma otrzymała statuetkę za pompę ciepła Caliane marki Sofath wykorzystującą technologię bezpośredniego odparowania.

W systemie bezpośredniego odparowania pompy Caliane układ chłodniczy został rozszerzony i swym zakresem obejmuje pionowy lub poziomy kolektor gruntowy. Głównymi zaletami takiego rozwiązania są:
– brak wymiennika płytowego i pompy obiegowej obiegu glikolowego, co znacząco wpływa na podwyższenie sprawności pompy,
– brak glikolu, w pompie i kolektorze gruntowym płynie czynnik R410A, który jest nietoksyczny i nie ulega starzeniu,
– zmniejszone straty energii pozwoliły na znaczne zmniejszenie powierzchni kolektora gruntowego.

Pompy te sprzedawane są za pośrednictwem autoryzowanych koncesjonerów, którzy przygotowują wszystko od projektu (wykonanego w pracowni projektowej firmy De Dietrich), poprzez kompletację urządzeń czyli pompy ciepła z precyzyjnie dobranym kolektorem gruntowym oraz cały system instalacyjny dla budynku. Taka opieka ze strony firmy koncesjonerskiej przynosi skutek w postaci bardzo dobrze pracującej instalacji. 

Przedsiębiorstwo De Dietrich wdrożyło i utrzymuje Zintegrowany System Zarządzania Jakością i Środowiskiem wg norm ISO.

(Zdjęcia z Gali: Mariusz Murdzek)

 

homeWyszukiwarka

homeTagi

homeWydarzenia

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem