piątek, maj 24, 2019

    Najnowsze wydanie


 PI 9_10/2018
Okładka 9 10

 

Wiosenna Gala Instalatorów 2014. Rozstrzygnięcie konkursu Złoty Instalator dla Najlepszych za rok 2013

Wiosenna Gala Instalatorów 2014. Rozstrzygnięcie konkursu Złoty Instalator dla Najlepszych za rok 2013Jak co roku na Wiosenną Galę Instalatorów przybyła rzesza fachowców z branży. Tegoroczna edycja imprezy, organizowanej przez Polską Korporację Techniki Sanitarnej Grzewczej Gazowej i Klimatyzacji oraz redakcję Polskiego Instalatora, odbyła się 30 maja w warszawskim Domu Rzemiosła Polskiego (Pałacu Chodkiewiczów).


Galę poprowadzili: Tomasz Malowany, dyrektor generalny Korporacji i Joanna Jankowska, redaktor naczelna Polskiego Instalatora, która na wstępie przybliżyła gościom zaangażowanie redakcji PI w nowe działania, m.in. zainicjowanie w ub.r. cyklu konferencji technicznych (tegoroczna, 5 czerwca, poświęcona była termomodernizacji oraz nawiązanie bliskiej współpracy ze środowiskami polskich klastrów.

Wydawnictwo Instalator Polski jest bowiem od niedawna członkiem ekspertem Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw, a szczególnie blisko współpracuje z klastrem PIKMED, skupiającym środowiska medyczne, samorządowe i biznesowe wokół realizacji inwestycji służących poprawie efektywności energetycznej placówek służby zdrowia.

Sala warszawskiego Domu Rzemiosła wypełniła się gośćmi Prowadzący Galę – Joanna Jankowska i Tomasz Malowany

Sala warszawskiego Domu Rzemiosła wypełniła się gośćmi

Prowadzący Galę – Joanna Jankowska i Tomasz Malowany


Wręczenie odznaczeń resortowych

Uroczystość rozpoczęto wręczeniem odznaczeń branżowych – Medali im. Króla Kazimierza Wielkiego, nadawanych przez Konfederację Budownictwa i Nieruchomości osobom zgłoszonym przez oddziały okręgowe Korporacji. Z rąk Michała Staszewskiego, prezesa Konfederacji Budownictwa i Nieruchomości oraz Jolanty Kapuścińskiej, sekretarza generalnego Konfederacji odznaczenia otrzymali:

  • Złotą Odznakę Medal im. Króla Kazimierza Wielkiego – Kazimierz Kubiak, Jacek Kucharewicz, Zbigniew Modzelewski, Mariusz Murdzek, Wiesław Oberle, Ryszard Satyła, Mariola Zięba i Mieczysław Zubowicz;
  • Srebrną Odznakę Medal im. Króla Kazimierza Wielkiego – Wanda Kubis;
  • Brązową Odznakę Medal im. Króla Kazimierza Wielkiego – Przemysław Odorzyński;
  • Medal im. Króla Kazimierza Wielkiego – firma Zakład Instalacji Sanitarnych C.O. i Gaz Tadeusz Jassa.

Ogłoszenie wyników konkursu Złoty Instalator dla Najlepszych za 2013 rok

Celem konkursu jest docenienie firm i instytucji działających na rynku branży instalacyjnej za różnorodne formy aktywności. W tym roku po raz pierwszy można było zgłaszać się do konkursu aż w siedmiu kategoriach (dotychczas było ich pięć).

1. Opracowanie lub wdrożenie polskiego, nowoczesnego rozwiązania technicznego.
2. Organizacja kształcenia i szkolenia branżowych specjalistów.
3. Wzorcowe wykonanie przez firmę instalacji: gazowniczych, wodnokanalizacyjnych, centralnego ogrzewania, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych.
4. Nowoczesne rozwiązania w organizacji handlu hurtowego i detalicznego branży instalacyjnej.
5. Organizacja wszechstronnego i wysoce sprawnego serwisu wyrobów branży instalacyjnej. 

Dwie nowe kategorie to:

6. Rozwiązania projektowe z zastosowaniem nowoczesnych technologii w zakresie branży instalacyjnej.
7. Wysoce zaawansowane technologie, systemy i urządzenia w zakresie odnawialnych źródeł energii. Jury Konkursu, pod przewodnictwem Tadeusza Jassy, prezydenta PKT SGGiK, przyznało tym razem nagrody tylko w czterech kategoriach (odpowiednio 1, 3, 4, 7). 

Jak powiedział Tomasz Malowany, dyrektor generalny PKT SGGiK, przedstawiając nagrodzone firmy – w werdykcie Sądu Konkursowego zarysowały się pewne tendencje wspierania firm z obszaru odnawialnych źródeł energii, albowiem to, w jaki sposób nasze państwo ich wspiera uchwalając nieskutecznie przez wiele lat przepisy, to wszyscy wiemy. Dlatego my w branży powinniśmy sami wspierać ten kierunek i wspólnie realizować, jak to ktoś z kolegów dobrze nazwał Energetykę Obywatelską. Właśnie naszą energetykę, każdego właściciela budynku, mieszkania, zakładu, firmy, którym na sercu leży zarówno zasobność własnego portfela, jak i długafalowo rozumiany interes środowiska. Dlatego – jak śpiewał jeden z naszych polskich artystów – "Róbmy swoje" nie oglądając się na pomoc państwa.

Uhonorowani Złotą, Srebrną i Brązową Odznaką Medalu im. Króla Kazimierza Wielkiego Tadeusz Jassa, właściciel firmy Zakład Instalacji Sanitarnych C.O. i Gaz z Medalem im. Króla Kazimierza Wielkiego

Uhonorowani Złotą, Srebrną i Brązową Odznaką Medalu im. Króla Kazimierza Wielkiego

Tadeusz Jassa, właściciel firmy Zakład Instalacji Sanitarnych C.O. i Gaz z Medalem im. Króla Kazimierza Wielkiego

Na zakończenie części oficjalnej nagrodzeni statuetką Złotego Instalatora pozowali do pamiątkowych zdjęć Rewelacyjny Jacek Wójcicki zasłużył na aplauz publiczności

Na zakończenie części oficjalnej nagrodzeni statuetką Złotego Instalatora pozowali do pamiątkowych zdjęć

Rewelacyjny Jacek Wójcicki zasłużył na aplauz publiczności

 

Nowym akcentem na tegorocznej Gali było szersze omówienie działalności nagrodzonych firm i stosowanych przez nie nowoczesnych rozwiązań i technologii.

Najwięcej statuetek, bo aż cztery, przyznano w nowej kategorii: „Wysoce zaawansowane technologie, systemy i urządzenia w zakresie odnawialnych źródeł energii”. Trzy firmy nagrodzono w kategorii „Wzorcowe wykonanie przez firmę instalacji: gazowniczych, wodnokanalizacyjnych, centralnego ogrzewania, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych”. Przyznawanie statuetek w tej kategorii szczególnie cieszy, bo można wyróżnić firmy wykonawcze, świadczące szeroki i specjalistyczny zakres usług na najwyższym poziomie wykonawstwa.

Statuetki Złotego Instalatora i dyplomy wręczali: prezydent Korporacji Tadeusz Jassa, redaktor naczelna Polskiego Instalatora Joanna Jankowska i wiceprezydent Korporacji Piotr Czerwiński.

Coś dla ducha – część artystyczna

Po emocjach związanych z wręczaniem statuetek Złotego Instalatora dla Najlepszych przyszedł czas na emocje artystyczne. Tych dostarczył gościom niezwykle lubiany, obdarzony talentem aktorskim i głosem o charakterystycznej tenorowej barwie – Jacek Wójcicki. Artysta porusza się z łatwością po wielu gatunkach i stylach muzycznych, co pokazał nam podczas swojego występu śpiewając znane utwory z różnych krajów Europy.

"Jacek na scenie staje się fascynującym demonem wesołej i smutnej piosenki. Idźcie popatrzeć jak występuje! Podziwiajcie! Zaproście do domu!" Tak zapowiadał go w Piwnicy pod Baranami legendarny założyciel kabaretu, Piotr Skrzynecki. I miał rację. Jacek Wójcicki zachwycił wszystkich.

 

(Fot. Mariusz Murdzek)

 

homeWyszukiwarka

homeTagi

homeWydarzenia

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem