piątek, maj 24, 2019

    Najnowsze wydanie


 PI 9_10/2018
Okładka 9 10

 

VII Kongres INSTALEXPO

Po raz kolejny, czyli już 7. redakcja "Polskiego Instalatora" zorganizowała Kongres INSTALEXPO. Miałon miejsce tradycyjnie w Warszawie w Hotelu LORD, przy al. Krakowskiej 218. Jednodniowa impreza konferencyjno-wystawiennicza odbyła siętym razem w ostatnim tygodniu września, we wtorek 29.


Współorganizatorem kongresów jak zawsze była i jest Polska Korporacja Techniki SGGiK.

Patronat nad imprezą objęli: prof. dr hab. inż. Bogdan Mizieliński (Zakład Klimatyzacji i Ogrzewnictwa Politechniki Warszawskiej), mgr inż. Wiesław Olechnowicz (Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa), dr inż. Jan Bylicki (Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sa -nitarnych), dr inż. Krzysztof Kasperkiewicz (Instytut Techniki Budowlanej) oraz portale branżowe www.klimatyzacja.pl i www.ogrzewnictwo.pl. 

Podczas konferencji wygłoszono 13 referatów w 3 panelach. Prelegenci dopisali w komplecie i wszystkie referaty zostały wygłoszone o zaplanowanym czasie.

REFERENCI

Maciej Mijakowski

Kazimierz Dudziński

Marek Płuciennik

Dariusz Koc

Dorota Chwieduk

Grzegorz Ojczyk

Adolf Mirowski

Artur Karczmarczyk

Robert Pastwa

Jarosław Chudzicki

Piotr Tuz

Wiesław Szadkowski

Wojciech KoralW tym roku szczególny nacisk położono na sprawność energetycznąurządzeń i systemów instalacyjnych w świetle uzyskiwanych efektów ekonomicznych i tak też zatytułowano VII Kongres INSTALEXPO. Hasło sprawności energetycznej jest obecnie jednym z głównych wyznaczników decydujących o tym, jak dane urządzenie lub system będzie przyjęte przez rynek i jak dużym zainteresowaniem klientów będzie się cieszyło. Ma przecieżswoje bezpośrednie odzwierciedlenie w późniejszych kosztach eksploatacyjnych.

Referaty wygłoszone podczas kongresu pokazały, że równie ważne jak jakość produktu, jest teżrozważenie aspektu sensowności ekonomicznej jego zastosowania, sposób wykonania samej instalacji i montaż tego urządzenia w systemie i obiekcie. Poruszono wiele ważnych tematów, w tym: te dotyczące najnowszych zmian w prawie, sytuacji na rynku audytów termomodernizacyjnych i energetycznych, zaprezentowano sytuacjęna rynku kolektorów słonecznych, podano informacje i ciekawostki o różnych rozwiązaniach instalacji wewnętrznych i programach obliczeniowych.

Sporo wystąpień miało charakter poradniczy – pokazało błędy wykonawcze i projektowe, uczulało na ewentualne problemy eksploatacyjne, zawierało wskazówki dla projektantów i strony zlecającej, czyli inwestorów. Tego rodzaju więc wymiana wiedzy i doświadczeńna pewno przyczynia się teżdo wypracowania pewnych zachowań i standardów w zakresie projektowania, wykonawstwa i eksploatacji.

Referaty wygłoszone na VII Kongresie INSTALEXPO

– mgr inż. Dariusz Koc, KAPE (Krajowa Agencja Poszanowanie Energii), "Praktyczne aspekty związane z wykonywaniem obliczeń cieplnych i efektów ekonomicznych przedsięwzięć termomodernizacyjnych, w tym audytów energetycznych"

– mgr inż. Marek Płuciennik, ITB, Zakład Fizyki Cieplnej, Instalacji Sanitarnych i Środowiska, "Zmiany wymagańw przepisie techniczno-budowlanym dotyczącym budynków w zakresie instalacji ogrzewczych wraz z komentarzem"

– dr inż. Maciej Mijakowski, Politechnika Warszawska, Wydział Inżynierii Środowiska Zakład Klimatyzacji i Ogrzewnictwa, "Aspekty energetyczne całorocznego funkcjonowania wentylacji z odzyskiem ciepła"

– dr Kazimierz Dudziński, Stowarzyszenie ds. Rozliczania Energii, "Stan techniczny instalacji c.o. w budynku a wydajność systemu grzewczego – niektóre uwarunkowania"

– dr hab. inż. Dorota Chwieduk, PAN (Polska Akademia Nauk), Instytut Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej, "Stan obecny i przyszłośćenergetyki słonecznej"

– dr inż. Adolf Mirowski, "Duże instalacje solarne – teoria a praktyka"

– mgr inż. Grzegorz Ojczyk, "Aspekty eksploatacyjne kotłów na biomasę – kotły na pelet, polski rynek pelet"

– mgr inż. Robert Pastwa, Koordynator ds. Rozwoju Nowych Produktów, PGNiG, "Gazowe pompy ciepła – nowe możliwości zastosowania gazu"

– mgr inż. Artur Karczmarczyk, samodzielny konsultant ds. pomp ciepła, "Zintegrowane systemy pomp ciepła i wentylacji a systemy solarne. Aspekty techniczno-użytkowe i eksploatacyjne systemów chłodzenia pasywnego i aktywnego z pompą ciepła"

– dr inż. Jarosław Chudzicki, Politechnika Warszawska, Wydział Inżynierii Środowiska, Zakład Zaopatrzenia w Wodęi Odprowadzania Ścieków, "Uwagi krytyczne na temat obliczeń zapotrzebowania energii do przygotowania ciepłej wody w świadectwach energetycznych budynków"

– dr inż. Piotr Krzysztof Tuz, Politechnika Białostocka, Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska, Katedra Systemów Inżynierii Środowiska, "Straty pozorne wody w instalacjach wodociągowych"

– dr inż. Wiesław Szadkowski, Politechnika Warszawska, Wydział Inżynierii Środowiska, Zakład Systemów Ciepłowniczych i Gazowniczych, "Kalkulator energetyczny"

– dr inż. Wojciech Koral, Politechnika Śląska w Gliwicach, PWiK w Gliwicach, "Wpływ konfiguracji systemów sterowania przepompowni wodociągowych na pracę instalacji wodociągowych i zużycie energii"Rozmowom i nawiązywaniu kontaktów służyły z kolei przerwy i jak zawsze... okazywały się za krótkie. Podczas przerw goście odwiedzali firmy, które w postaci wystawy poparły VII Kongres INSTALEXPO, a były to: Armatura Kraków, KAN, ITB, AZ Profitor, Datacom, Flir, Regulus, Testo i Viessmann.

 

SŁUCHACZE

WYSTAWA

Słuchacze na sali wykładowej...

...Podczas przerw goście odwiedzali wystawców, którzy poparli VII Kongres INSTALEXPOPo raz pierwszy Kongresowi INSTALEXPO towarzyszyła inna impreza konferencyjna w postaci I FORUM Doradcy Energetycznego, przeznaczona dla osób wykonujących świadectwa energetyczne. Forum zorganizowane zostało przez redakcję "Doradcy Energetycznego". Wspólna wystawa, przerwy kawowe, możliwość wysłuchania referatów zarówno na Kongresie, jak i Forum na pewno stanowiły interesującą propozycję dla słuchaczy i wzbogaciły obie imprezy konferencyjne.

ZŁOTY INSTALATOR 2009 – edycja jesienna – 5 nagród

Podczas Kongresu rozdano statuetki "Złotego Instalatora". ZŁOTY INSTALATOR jest nagrodąhonorową. Organizatorami konkursu sąInstalator Polski sp. z o.o., wydawca miesięcznika "Polski Instalator" oraz Polska Korporacja Techniki Sanitarnej, Grzewczej, Gazowej i Klimatyzacji. 

W ciągu roku odbywająsiędwie edycje konkursu o ZŁOTEGO INSTALATORA:

  • edycja jesienna z uroczystym wręczeniem statuetek podczas Kongresu INSTALEXPO;
  • edycja wiosenna, której wyniki ogłaszane sąpodczas Wiosennej Gali Instalatorów.

We wrześniu nagradzane sąwyroby, opracowania technologiczne i konstrukcyjne charakteryzujące sięwysokimi walorami technicznymi, użytkowymi i estetycznymi, walorami ekologicznymi, nowoczesnością i niezawodnością w działaniu. W odróżnieniu od edycji jesiennej, w wiosennym konkursie z kolei nagradzane są firmy za osiągnięcia na różnorodnych polach działalności m.in. za organizację handlu, kształcenie specjalistów branżowych czy wzorowe wykonanie instalacji.

Zwycięzcom konkursu wręczana jest statuetka odlewana w brązie autorstwa prof. Bohdana Chmielewskiego oraz okolicznościowy dyplom.

Liczba przyznawanych statuetek pozostaje do decyzji Komisji Konkursowej.

W jesiennej edycji konkursu przyznawanych jest 5 statuetek "Złotego Instalatora".

Laureaci konkursu mają bezterminowe prawo do wykorzystania w celu reklamy, promocji oraz prowadzenia korespondencji wizerunku statuetki i tytułu "Laureat Konkursu Złotego Instalatora".

Na podstawie zgłoszonych wniosków, przesłanych dokumentów oraz przeprowadzonej lustracji, Sąd Konkursowy na posiedzeniu w dniu 11 września 2009 r. postanowił przyznać statuetkę "Złotego Instalatora": 

 Do zobaczenia za rok.

 

tekst: Małgorzata Tomasik,
zdjęcia: Anna Frącz, Sylwia Śmiecińska

homeWyszukiwarka

homeTagi

homeWydarzenia

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem