piątek, maj 24, 2019

    Najnowsze wydanie


 PI 9_10/2018
Okładka 9 10

 

VIII Kongres INSTALEXPO

Ósmy już raz redakcja Polskiego Instalatora zorganizowała Kongres INSTALEXPO. Jak co roku odbył się on w Warszawie, tym razem w Airport Hotel Okęcie przy ulicy 17 Stycznia 24. Uczestnicy, którzy 30 września licznie przybyli do hotelu mieli okazję wysłu­ chać 11 prelekcji przygotowanych przez specjalistów w swoich branżach. Prezes Piotr Woźniak, krótkim wystąpieniem otworzył tegoroczny kongres. Tradycyjnie przy organizacji INSTALEXPO obecna była Polska Korporacja Techniki Sanitarnej, Grzewczej, Gazowej I Klimatyzacji.


Patronat nad INSTALEXPO objęły: Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa, Zakład Klimatyzacji i Ogrzewnictwa na wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. Główną tematyką Kongresu były odnawialne źródła energii. Temat bardzo modny w ostatnich latach i taki, który przez kilka następnych na popularności tylko zyska. Zastosowanie kolektorów słonecznych, pomp ciepła oraz innych urządzeń wykorzystujących energię odnawialną jest już nie tylko kwestią prestiżu. Inwestor coraz częściej interesuje się tymi źródłami energii ze względu na możliwe zyski ekonomiczne, jak i wymagania dotyczące zwiększenia udziału OZE w rynku energetycznym Polski.

Jednym z tematów, który wzbudził duże zainteresowanie był temat pozyskiwania funduszy na OZE. Do Edyty Łobody po wystąpieniu ustawiały się kolejki chętnych na dalsze rozmowy. Referaty poruszały również takie problemy jak systemy powietrzno spalinowe do kotłów kondensacyjnych. Był również temat zobowiązań Polski do wypełnienia dyrektywy unijnej dotyczącej ochrony przed ściekami. Bożenna Toczyłowska mówiła o ochronie przed bakterią Legionella a Mariusz Borkowski z firmy Honeywell pokazał jak zabezpieczyć instalację wody sieciowej przed skażeniem wtórnym.

Goście InstalExpo Dr Jerzy Sowa z Politechniki Warszawskiej.
Dr Jan Siedlaczek o systemach powietrzno-spalinowych Dyrektor Tomasz Malowany (SGGIK) odczytuje protokuł z obrad Sądu Konkursowego Złotego Instalatora.
Pani Edyta Łoboda o pozyskiwaniu funduszy OŹE Zenon Świgoń o sytuacji ścieków w Polsce


Drugi już raz jednocześnie z Kongresem odbyło się Forum Doradcy Energetycznego pod hasłem „Jak odnieść sukces w zawodzie doradcy energetycznego”. Impreza organizowana przez redakcję dwumiesięcznika Doradca Energetyczny. Takie połączenie dwóch konferencji dawało możliwość wyboru konkretnych referatów, co było atrakcyjną ofertą dla uczestników. 

Podczas przerw kawowych, poza rozmowami między wieloletnimi znajomymi z branży, była możliwość zapoznania się z ofertą firm, które swoją obecnością wspierały oba przed­ sięwzięcia. Firmy Makroterm, Profitor, Rehau, Uniwersal, Viessmann, oraz Wolf przedstawiały na swoich stoiskach nowości jak i od wielu lat sprawdzające się rozwiązania.

Najważniejszym momentem dla firm z branży było uroczyste rozdanie statuetek Złotego Instalatora.
To już XVIII raz firmy walczyły o tę prestiżową nagrodę. Niestety w konkursie przewidziane jest tylko 5 nagród, a nie da się ukryć, że więcej produktów śmiało to wyróż­ nienie mogło dostać. Tym razem spośród 12 zgłoszonych produktów Sąd Konkursowy przyznał statuetkę:

 


Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom Kongresu oraz Forum dziękujemy i zapraszamy ponownie. Do zobaczenia za rok!

 

tekst: Radosław Wroński,
zdjęcia: Anna Frącz,
Ryszard Staniszewski

 

homeWyszukiwarka

homeTagi

homeWydarzenia

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem