środa, maj 22, 2019

    Najnowsze wydanie


 PI 9_10/2018
Okładka 9 10

 

ROBERT BOSCH Sp. z o.o. Pompa ciepła typu powietrze-woda Logatherm WPL 6–14 AR marki Buderus

rys. 3 Logatherm WPL ARLogatherm to kompaktowa powietrzna pompa ciepła o mocy od 6 do 14 kW przeznaczona do instalacji na zewnątrz budynku. Wysoką sprawność urządzenia zapewnia modulowana praca sprężarki i wentylatora oraz nowoczesny układ chłodzenia i sterowania.

Cała instalacja składa się z części zewnętrznej (pompy ciepła) oraz wewnętrznej, która dostępna jest w czterech wersjach do wyboru:

  • z wbudowanym 184-litrowym zasobnikiem c.w.u. z wężownicą solarną,
  • z wbudowanym 190-litrowym zasobnikiem c.w.u. bez wężownicy,
  • w wersji naściennej do samodzielnej pracy,
  • w wersji naściennej do współpracy z innym urządzeniem grzewczym.

Pompa ciepła Logatherm przeznaczona jest do budynków mieszkalnych lub niewielkich obiektów komercyjnych. Nowoczesny regulator HMC 300 do współpracy z modułami EMS Plus umożliwia sterowanie: do 4 obiegów grzewczych, podgrzewaniem basenu, instalacją solarną, współpracą z kotłem grzewczym. Wysoka efektywność pracy COP>4,0 oznacza, że pompa ciepła pracuje ze sprawnością większą niż 400% przy temperaturze powietrza 2°C. Brak konieczności instalacji bufora wiąże się z niższymi kosztami inwestycyjnymi. Mała masa urządzenia gwarantuje łatwy transport oraz nie wymaga wykonywania specjalnego fundamentu pod pompę ciepła. Zdalne sterowanie pompą ciepła jest możliwe przy wykorzystaniu wbudowanego modułu internetowego. Urządzenie zapewnia dostarczanie ciepła przy temperaturze zewnętrznej do -20°C. Poziom ciśnienia akustycznego mniejszy niż 40 dB (A) w odległości 1m zapewnia komfort użytkowania w dzień i w nocy. Dzięki kompletnie wyposażonym modułom wewnętrznym Tower ilość prac montażowych została ograniczona do minimum.

homeWyszukiwarka

homeTagi

homeWydarzenia

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem