środa, maj 22, 2019

    Najnowsze wydanie


 PI 9_10/2018
Okładka 9 10

 

BALTUR Technika Grzewcza. Kondensacyjne gazowe kotły modulacyjne Smile Solar RK, SK,TK

3463149267Zakres modulacji kotłów Smile Solar wynosi 1:10. Oznacza to, że urządzenie o mocy 19 kW pracuje już od 1,9 kW. Pełna modulacja dotyczy zarówno centralnego ogrzewania, jak i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Smile Solar to kotły dedykowane do zastosowań w domach nowoczesnych, energooszczędnych i pasywnych.

Odznaczają się wysoką sprawnością (do 108%) oraz niską emisją NOx. Mają wbudowaną automatykę pogodową i mogą współpracować z układem solarnym. Seria Smile Solar to szeroka gama kotłów:

  • do współpracy z zasobnikiem zewnętrznym ...RK,
  • z przepływową produkcją c.w.u. ...SK,
  • z zasobnikiem wbudowanym TK...B.

W kotłach ...SK do produkcji ciepłej wody zastosowano wymiennik ze stali kwasoodpornej INOX skonstruowany z 22 lub 28 płyt. Umożliwia to produkcję dużej ilości ciepłej wody w krótkim czasie i w ekonomiczny sposób. Wymiennik jest dodatkowo izolowany termicznie, co zapewnia jeszcze większą oszczędność energii. Funkcja „Quick Heat” pozwala na natychmiastowe przygotowanie i dostępność ciepłej wody użytkowej, przy zapewnieniu stałej jej temperatury i optymalnego zużycia gazu.
Układ automatycznego uzupełniania wody w obiegu grzewczym utrzymuje ciągłą pracę kotła, nawet w trakcie nieobecności domowników i bez ich ingerencji. Zaprojektowano go tak, aby poziom wody w instalacji uzupełniany był samoczynnie i jednocześnie nie dochodziło do częstego, automatycznego uzupełniania. Zastosowane rozwiązanie pozwala na wykrycie nieszczelności w instalacji i wyświetlenie odpowiedniego komunikatu błędu. Automatyka kotła wyposażona jest w wielofunkcyjny i czytelny wyświetlacz podświetlany na niebiesko. Kocioł wykonano według zaleceń dyrektywy w sprawie ekoprojektu (ErP).

homeWyszukiwarka

homeTagi

homeWydarzenia

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem