poniedziałek, czerwiec 24, 2019

Najnowsze wydanie
Nr 05/2019

Okladka PI 05 2019 internet

Realizacje

Wodny Park Tychy zasilany biogazem

Wodny Park TychyW Tychach trwa budowa nowoczesnego parku wodnego, który ma być jednym z najbardziej ekologicznych obiektów tego typu w Europie, niemal samowystarczalnym pod względem energetycznym. Przy wykorzystaniu biogazu z tyskiej oczyszczalni ścieków, na miejscu, w procesie kogeneracji, będzie wytwarzana energia cieplna i elektryczna. Dzięki temu koszty funkcjonowania obiektu, w porównaniu do typowego parku wodnego, mają być niższe o kilkadziesiąt procent.

Więcej...

Kompaktowe węzły cieplne w budownictwie mieszkaniowym. Realizacja w Living East w miejscowości Erlangen

rys. 1 Taconova Living-East Innenbereich WH0410W nowoczesnych budynkach wielorodzinnych projektanci coraz częściej decydują się na zastosowanie węzłów cieplnych jako źródła zaopatrzenia w ciepło i świeżą wodę. Na zachodzie jest to już standard, ale i w Polsce rozwiązanie to zyskuje na popularności.

Więcej...

OZE w lokalnej sieci grzewczej w Wiedniu

rys. 1Nowe osiedla mieszkaniowe w Europie z reguły zasilane są ciepłem sieciowym. Jednak szybkie tempo rozrostu miast na tereny oddalone od węzłów ciepłowniczych, wymusza poszukiwania innych rozwiązań. Coraz większą uwagę kieruje się na hybrydowe rozwiązania grzewcze z udziałem odnawialnych źródeł energii i magazynowaniem energii cieplnej.

Więcej...

Inżynieria spotyka sztukę. Realizacja projektu siedziby NOSPR w Katowicach

Siedziba NOSPR W październiku 2014 r. otwarta została nowa siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach ze światowej klasy salą koncertową, która mieści prawie 1800 widzów. Wykonanie gmachu NOSPR, o powierzchni całkowitej 35 000 m2, to obecnie jedna z najważniejszych i najbardziej nowoczesnych inwestycji kulturalnych w Polsce. Jej realizacja wymagała unikatowych rozwiązań konstrukcyjnych, instalacyjnych i wykończeniowych.

Więcej...

Inwestycja solarna z gwarancją oszczędności. Projekt dla budownictwa wielorodzinnego

Budynki SM „Nowoczesna” w RaciborzuW 2010 r. firma Ensol przedstawiła SM „Nowoczesna” w Raciborzu pomysł wykorzystania OZE do przygotowania c.w.u. w zarządzanych przez spółdzielnię budynkach wielorodzinnych, w tym 11-piętrowych, oraz modernizacji znajdujących się w nich mało wydajnych instalacji grzewczych. W 2011 r. w ramach tego pomysłu została zaprojektowana i wykonana pierwsza w Polsce pilotażowa instalacja c.w.u. z wykorzystaniem kolektorów słonecznych i pomp ciepła dla budynku 11-kondygnacyjnego.

Więcej...

Instalacja ppoż. w budynku wysokim z atrium

"Apartamenty Wiejska". Przed budynkiem widoczne czerpnie powietrzaW zrealizowanym przez firmę Eko-System budynku mieszkalnym "Apartamenty Wiejska" w Białymstoku zainstalowano jeden z najnowocześniejszych systemów wentylacji pożarowej w Polsce. Inwestycja ta została uznana za "Budowę Roku 2011-2012 w Regionie Północno- Wschodnim" w 18. lokalnej edycji konkursu Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa.

Więcej...

Odwodnienie zielonego dachu Tarasów Zamkowych. Inwestycja w Lublinie

Odwodnienie zielonego dachu Tarasów Zamkowych. Inwestycja w LublinieProjekt zagospodarowania zielenią dachu Tarasów Zamkowych w Lublinie, nowoczesnego centrum handlowo-rozrywkowego, obejmuje obszar o powierzchni około 16 700 m2. Podstawowym założeniem projektowym jest stworzenie tam zielonej przestrzeni nawiązującej do naturalnych krajobrazów nadrzecznych doliny rzeki Bystrzycy. Inwestorem całego przedsięwzięcia jest austriacka spółka Immofinanz Group.

Więcej...

Więcej artykułów…

  1. Kościół pasywny w Nowym Targu

homeWyszukiwarka

homeTagi

homeWydarzenia

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem