envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 Warszawa

Advertisement











W tym roku po raz dziesiąty została zorganizowana przez Stowarzyszenie Polska Wentylacja wystawa, która zgromadziła przedstawicieli branży wentylacyjnej, klimatyzacyjnej oraz chłodniczej. Impreza odbyła się w Warszawie w hotelu Gromada w dniach 21-22 marca. Pośród 138 wystawców były zarówno duże firmy, jak i takie, które po raz pierwszy wzięły udział w tej wystawie. Jest to kolejny już sukces tego przedsięwzięcia.

05


Wystawa – poświęcona zagadnieniom obróbki powietrza

Wzorem lat ubiegłych wystawa została zorganizowana na powierzchni 3000 m2, w części wentylacyjnej można było znaleźć producentów urządzeń i elementów wentylacyjnych oraz klimatyzacyjnych. Część klimatyzacyjna zgromadziła dostawców urządzeń klimatyzacyjnych i chłodniczych.
Na wystawach prezentowano urządzenia dedykowane instalatorom, a także oprogramowanie komputerowe wspomagające procesy projektowe tychże instalacji. Jak zawsze impreza cieszyła się ogromnym zainteresowanie zwiedzających, wśród których liczną grupę stanowili instalatorzy, projektanci, handlowcy i studenci poszukujący nowej wiedzy.


Seminaria – kopalnia wiedzy branżowej

Uzupełnienie wystawy stanowiły po raz kolejny seminaria, które jak zwykle przyciągnęły wielu słuchaczy. Seminaria odbywające się podczas Forum prowadzili doświadczeni specjaliści reprezentujący uczelnie, instytucje i przedsiębiorstwa specjalizujące się w dziedzinie technik wentylacji i klimatyzacji.
Goście Forum mieli okazję wysłuchać ponad 50 różnych wystąpień i prezentacji. Wśród prelegentów byli przedstawiciele Stowarzyszenia Polska Wentylacja oraz zaproszeni goście: przedstawiciele Politechniki Warszawskiej, Krakowskiej, Łódzkiej, Opolskiej, oraz Uniwersytetu Techniczno-Przyrodniczego, Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, Korporacji Kominiarzy Polskich, Komi tetu Technicznego CEN, Polskiej Izby Gospodarczej Elektrotechniki, Stowarzyszenia Nowoczesne Budynki i Narodowej Agencji Poszanowania Energii.


Konkurs – Najciekawszy produkt 2012
Jak co roku podczas trwania Forum został zorganizowany konkurs na „Najciekawszy produkt 2012”. Zwiedzający wystawę uczestnicy mieli możliwość zagłosowania na najbardziej interesujący produkt, każda osoba miała możliwość oddania tylko jednego głosu. Aby ułatwić wybór spośród wszystkich 54 zgłoszonych produktów organizatorzy przygotowali charakterystyki poszczególnych urządzeń z opisem zastosowań i umieścili wszystkie te informacje w jednym miejscu. Była to specjalna ściana poświęcona zgłoszonym produktom. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce drugiego dnia Forum około godziny 13.30. Film z ogłoszenia wyników mogą Państwo obejrzeć na stronie facebook.com Polskiego Instalatora. Urządzeniem, które zostało wyróżnione tą prestiżową nagrodą jest jednostka napowietrzająca iSWAY ADAPTIVE firmy Smay z Krakowa. Serdecznie gratulujemy!


„Branża nas lubi” – honorowe wyróżnienie
W tym roku już po raz kolejny Stowarzyszenie Polska Wentylacja przeprowadziło ankietę wśród wystawców, pytając, z którą firmą im się najlepiej współpracuje, która firma jest przyjazna dla kontrahentów. Tegorocznym laureatem tego prestiżowego tytułu została firma Frapol z Krakowa.

06a

Osoby, którym nie udało się dotrzeć na Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja do Warszawy zapraszam na stronę facebook.com Polskiego Instalatora, gdzie można obejrzeć film ze zwiedzania wystawy. Serdecznie zachęcam.


Smay laureatem konkursu „Najciekawszy produkt 2012”

06bW tym roku firma Smay została nagrodzona za produkt iSWAY adaptive. Kompaktowa jednostka napowietrzająca iSWAY adaptive służy do nadciśnieniowego zapobiegania zadymieniu dróg ewaluacyjnych na wypadek pożaru. Pozwala na zabezpieczenie wszystkich pomieszczeń wchodzących w skład poziomych i pionowych dróg ewakuacyjnych zarówno w budynkach mieszkalnych i biurowych, jak również obiektach przemysłowych. Pierwsze w świecie urządzenie wentylacyjne służące bezpieczeństwu ludzi z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

Regulator MAC-FC zawiera procesor sygnałowy 456 MHz o bardzo dużej mocy obliczeniowej z koprocesorem zmiennoprzecinkowym 64-bit. Na podstawie zarejestrowanych danych dokonuje bieżącej identyfikacji przestrzeni chronionej. Uzyskany w ten sposób precyzyjny model neuronowy aktualnego stanu obiektu jest wykorzystywany do predykcji, uzyskujemy adaptacyjny algorytm regulacji. Taki mechanizm działania powoduje, że system różnicowania ciśnienia nie wymaga strojenia w czasie instalacji. Układ regulacji dostroi się automatycznie w czasie pierwszej minuty od włączenia. Jeżeli możliwe jest uzyskanie nadciśnienia 50 Pa regulator będzie je stabilizował. Jeżeli nie, to wentylator zostanie wysterowany na maksymalny wydatek. Ponadto nie ma bezwzględnej konieczności definiowania scenariuszy pożarowych: regulacja działa w każdych warunkach, w zakresie dostępnego zakresu wydajności wentylatora. Każdy przetwornik ciśnienia jest wzorcowany w niezależnym Laboratorium Akredytowanym, które potwierdza nawiązanie do wzorców ciśnienia krajowych / międzynarodowych.

Beata Stępień-Niedźwiedź
Fot. Redakcja PI


 

pi