niedziela, maj 19, 2019

    Najnowsze wydanie


 PI 9_10/2018
Okładka 9 10

 

Od redakcji 1/2018

Drodzy Czytelnicy!
Małymi krokami zbliża się wiosna. Przyroda budzi się do życia po zimowym śnie. Można by napisać, że wraz z nią budzi się i branża instalacyjna, ale byłoby to kłamstwo – gdyż instalatorzy nie mieli odpoczynku tej zimy. Jest to spowodowane dobrą koniunkturą na rynku mieszkaniowym i wykończeniowym oraz ogólną sytuacją w budownictwie. Ale i też – brakiem rąk do pracy. Coraz częściej właściciele mniejszych firm instalacyjnych muszą pracować ramię w ramię ze swoimi pracownikami, gdyż chętnych do pracy jest coraz mniej, a zleceń przybywa. Szczegółową analizę sytuacji w branży instalacyjnej i grzewczej mogą Państwo przeczytać w opublikowanym na początku miesięcznika raporcie Janusza Starościka – Prezesa Stowarzyszenia Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych. Raport, pomimo że bardzo długi, polecam przeczytać w całości, gdyż zawiera wiele interesujących wniosków.
W nadchodzących miesiącach planowane są istotne z perspektywy naszej branży targi:
– Mostra Convegno, to powtarzająca się co 2 lata impreza targowa, organizowana w Mediolanie. To już 41. edycja, która przypada na 13-16 marca br. Wiodąca, obok ISH, międzynarodowa wystawa poświęcona jest instalacjom, ogrzewaniu, wentylacji, klimatyzacji, systemom wodnokanalizacyjnym oraz energii odnawialnej. Polskie firmy coraz chętniej wystawiają się na tych targach. Dwa lata temu było 21 polskich stoisk. W tegorocznej edycji zaprezentują się aż 32 firmy z Polski. Wszystkich Państwa zapraszam na te targi, my też na pewno je odwiedzimy i przedstawimy relację na naszych łamach.

– Instalacje, czyli nasze rodzime międzynarodowe targi organizowane co 2 lata w Poznaniu. Tegoroczna edycja przypada na 23-26 kwietnia. Jest to największe w Polsce spotkanie branży instalacyjnej obejmujące swym zakresem tematycznym technikę grzewczą, sanitarną, obiektową, gazowniczą oraz klimatyzację, wentylację i chłodnictwo. Wzorem lat ubiegłych, Grupa PSB wraz z MTP organizuje przy tej okazji Ogólnopolską Akcję Autokarową „Instalatorzy jadą do Poznania". Jej celem jest umożliwienie Klientom PSB i Instalatorom przyjazdu na targi.
Wystawie towarzyszy Arena i Klub Instalatora. Jesteśmy Patronem Medialnym tego wydarzenia i będziemy Państwa szerzej o nim informować w następnych wydaniach, zapraszając jednocześnie na nasze stoisko.

Tych z Państwa, którzy mimo wielu obowiązków zawodowych, znajdują czas na czytanie, serdecznie zapraszam do lektury pierwszego w tym roku wydania Polskiego Instalatora. A w szczególności – do przeczytania raportu Janusza Starościka o sytuacji na rynku instalacyjno-grzewczym, o którym wspomniałam już wcześniej oraz artykułu Artura Stadnika o BIMie, jako narzędziu do projektowania nie tylko instalacji wod-kan. Równie serdecznie zachęcam do pochylenia się nad artykułami zamieszczonymi w działach „Instalacje grzewcze" oraz „Wentylacja i klimatyzacja".

Redaktor naczelna
Anna Madej

homeWyszukiwarka

homeTagi

homeWydarzenia

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem