czwartek, czerwiec 27, 2019

Najnowsze wydanie
Nr 05/2019

Okladka PI 05 2019 internet

Nowe urządzenia

99

ZEHNDER
Grzejnik łazienkowy
Zehnder Zeno Wing

Grzejnik łazienkowy Zehnder Zeno Wing estetycznie łączy okrągłe rury poziome z pionowymi kolektorami zbiorczymi o przekroju kwadratowym. W zależności od wersji grzejnik posiada jeden lub dwa odchylane wieszaki, które tworzą rozwiązanie na kształt półeczki, skrzydła suszarki na wilgotne tkaniny. Nośność każdego wieszaka to nawet 4 kg. Szerokie rozstawy między rurami ułatwiają wygodne zawieszanie tkanin.
Oprócz walorów użytkowych do Zeno Wing przekonać mogą również dodatkowe atuty, jak wysoka moc i atrakcyjna cena. Produkt dostarczany jest z dopasowanymi konsolami do łatwego montażu naściennego. Wygodne złącza środkowe ułatwiają instalację i użytkowanie. Oficjalna premiera Zehnder Zeno Wing w Polsce – na targach Instalacje w Poznaniu 23-26 kwietnia br.

 


100

PANASONIC
Aplikacja Panasonic
Datanavi

Aplikacja ułatwiająca konserwację systemów ogrzewania i chłodzenia wykorzystuje innowacyjną technologię Panasonic do przekazywania informacji za pomocą światła, Light ID. Dzięki niej, dostarcza najważniejszych danych o produkcie bezpośrednio na mobilne urządzenie użytkownika bądź serwisanta, umożliwiając tym samym szybkie wykonywanie prac związanych z uruchomieniem i konserwacją systemu.
Aplikacja rozpoznaje unikalny kod Light ID urządzenia, który jest przesyłany za pomocą światła LED emitowanego przez panel sterujący. Użytkownik odbiera kod poprzez przytrzymanie smartfona w zasięgu emitowanego światła. Po otrzymaniu kodu aplikacja łączy się z chmurą danych, by rozszyfrować powiązane z produktem informacje, które wyświetlane są na ekranie urządzenia mobilnego. Technologię Light ID obsługuje sterownik Panasonic CZ-RTC5B kompatybilny z wybranymi systemami chłodzenia i ogrzewania Panasonic.
Datanavi daje użytkownikom wgląd we wszystkie istotne informacje o urządzeniu przechowywane w chmurze, takie jak instrukcje obsługi, szczegóły dotyczące instalacji i utrzymania oraz raporty na temat zużycia energii, które wskazują sposoby optymalizacji pracy urządzeń. Dodatkowo aplikacja informuje, kiedy konieczne jest wykonanie czynności konserwacyjnych. Z kolei, gdy na panelu sterującym pojawi się kod błędu, użytkownik może natychmiast sprawdzić jego szczegółowy opis, uzyskać dostęp do pomocy technicznej i instrukcji obsługi.
Datanavi, stworzona dla specjalistów zajmujących się konserwacją rozwiązań grzewczochłodzących, umożliwia prześledzenie historii urządzenia, szczegółowej dokumentacji technicznej i wymagań serwisowych w dowolnym czasie i miejscu. Aplikację można pobrać na systemy iOS i Android.
Usługa będzie dostępna w Europie w maju 2018 roku.


101

TACONOVA
Automatyczny
odpowietrznik
TacoVent Vent

Odpowietrzniki automatyczne, takie jak TacoVent Vent niezawodnie usuwają niepożądane powietrze z instalacji grzewczych. Zwiększają w ten sposób sprawność systemu i tym samym obniżają zużycie energii i koszty eksploatacyjne. Każdy może je samodzielnie przykręcić w miejsce dotychczasowego zwykłego odpowietrznika bez użycia żadnych specjalistycznych narzędzi. Zawory TacoVent Vent nadają się do stosowania zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i w obiektach użyteczności publicznej, hotelach czy budynkach przemysłowych. Skutecznie odpowietrzają grzejniki, wymienniki rurowe, rurociągi, kotły, zbiorniki, jak również rozdzielacze ogrzewania podłogowego. Samoczynna funkcja automatycznego odpowietrzania zwiększa bezpieczeństwo użytkowania (ograniczenie procesu korozji) oraz podwyższa komfort eksploatacji (likwiduje szumy i hałas wywoływane przez powietrze). Odpowietrznik posiada dodatkową funkcję szybkiego i bardzo wydajnego, ręcznego odpowietrzania, umożliwiającą szybkie napełnianie instalacji.
Automatyczne działanie odpowietrznika polega na wykorzystaniu własności pęcznienia (pod wpływem wody) podkładek zamontowanych we wkładce. W stanie suchym podkładki te pozwalają usunąć na zewnątrz powietrze i gaz z systemu. Wypływ wody jest niemożliwy ze względu na natychmiastowe pęcznienie podkładek. Ręcznego, szybkiego odpowietrzania dokonujemy przez poluzowanie pokrętła, co umożliwia wyprowadzenie powietrza i gazu z instalacji. Chemiczne dodatki do wody w instalacji mogą skrócić żywotność podkładek. Dzięki wbudowanemu zaworowi stopowemu można bez problemu wymienić wkładkę odpowietrznika (łącznie z uszczelnieniem i podkładkami pęczniejącymi).


102

VIEGA
Visign
for More 105

103Firma Viega odpowiada na popularne trendy w aranżacji, proponując nowe płytki uruchamiające Visign for More 105. Ich nowoczesny design w stylu „Soft Edge" został stworzony we współpracy z renomowanym studiem Artefakt z Darmstadt. „Soft Edge" to modna obecnie koncepcja w aranżacji wnętrz, w coraz większym stopniu determinująca design mebli, oświetlenia, domowego sprzętu elektronicznego, czy smartfonów. Stanowi ona przedłużenie dominującego od dawna minimalizmu, przechodzącego stopniowo w bardziej delikatne i emocjonalne formy.
Cechą wyróżniającą model Visign for More 105 są zaokrąglone krawędzie, wysokiej jakości materiały oraz mocny stylistyczny akcent w postaci wyfrezowanego zagłębienia, dzielącego powierzchnię płytki na cześć dużą i małą. Takie rozwiązanie w bardzo czytelny sposób informuje użytkownika o tym, gdzie należy nacisnąć, by uruchomić wpełne lub oszczędne spłukiwanie. 

104Płytki Visign for More 105 są dostępne w wersji szklanej w kolorze białym lub czarnym oraz w wersji aluminiowej chromowanej lub matowej z praktyczną powłoką zapobiegającą pozostawianiu odcisków palców. Aby uzyskać unikalny efekt głębi i wyeliminować charakterystyczne dla białego szkła zielonkawe zabarwienie, zastosowano specjalne szkło o grubości 6 mm. Satynowe wykończenie zagłębienia i krawędzi dodatkowo podkreśla wyrafinowany design płytek, który docenili już eksperci z branży. Model Visign for More 105 został wyróżniony znakiem jakości „Design Plus powered by ISH 2017" oraz prestiżowymi nagrodami iF Label i Red Dot. Oferta obejmuje również wersję bezdotykową: Visign for More 105 sensitive.


105

ATLANTIC
POLSKA
Pionowy
grzejnik
z płynem
grzewczym

Grzejnik Galapagos w formie wertykalnej ma szerokość jedyne 46 cm. Zamknięty obieg, we wnętrzu urządzenia, wypełnia termoprzewodzący fluid. Przenosi on ciepło do obudowy zewnętrznej wykonanej z aluminium, która następnie oddaje je do pomieszczenia. Galapagos ma system STI, który gwarantuje bardzo dużą inercję grzewczą. Grzejnik jest wyposażony w system ASP, który eliminuje zjawisko cyrkulacji kurzu w ogrzewanym pomieszczeniu oraz jego osiadanie w bezpośrednim otoczeniu urządzenia. Grzejnik zapamiętuje rytm życia użytkowników i dostosowuje do niego swoją pracę. Jest to możliwe dzięki czujnikom ruchu, światła i otwartych okien. Aby zdalnie zarządzać pracą radiatora, przez telefon lub tablet, wystarczy
dokupić centralkę systemu Cozytouch i podłączyć ją do routera. Darmowa aplikacja mobilna umożliwia szczegółową kontrolę parametrów pracy grzejnika i bieżących kosztów jego eksploatacji. Łączność pomiędzy aplikacją, a urządzeniem jest dwukierunkowa, dzięki czemu każda zmiana poczyniona bezpośrednio na termostacie, będzie widoczna w aplikacji i na odwrót. 


106PURMO
System TempCo E3

System TempCo E3, dzięki któremu możemy sterować pracą instalacji grzewczej oraz wielu innych urządzeń w naszym domu z dowolnego miejsca i o dowolnej porze, daje pełną kontrolę nad temperaturą w domu, pozwalając różnicować poziom ciepła w poszczególnych pomieszczeniach. Do wyposażenia jednostki sterującej należy ekran dotykowy z przejrzystym i intuicyjnym interfejsem. Specjalna aplikacja mobilna pozwoli uzyskać dostęp do sterownika z poziomu smartfona lub tabletu. System sprawdza się zarówno w przypadku ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego, jak i grzejnikowego. Jego zaletą jest energooszczędność. dostosowuje wydajność pracy instalacji grzewczej do panujących w pomieszczeniu warunków, utrzymanie w nim stałej temperatury nie stanowi problemu. Poziom ciepła możemy również zmniejszać lub zwiększać, i to na odległość. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne i ekonomiczne. Ponadto Purmo TempCo E3 można zintegrować z różnymi urządzeniami w domu, nie tylko z systemem ogrzewania. Za pomocą sterownika możemy np. otwierać i zamykać bramę garażową, regulować oświetlenie czy też włączać i wyłączać system nawadniania w ogrodzie. Purmo TempCo E3 pozwala
zatem na inteligentne i komfortowe sterowanie praktycznie całym domem.

homeWyszukiwarka

homeTagi

homeWydarzenia

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem