czwartek, lipiec 18, 2019

Najnowsze wydanie
Nr 06/2019

Okladka PI 06 2019 internet

FORUM WENTYLACJA – SALON KLIMATYZACJA 2018 spotkanie fachowców branży instalacyjnej

39Dwa ostatnie dni lutego 2018 roku upłynęły specjalistom branży wentylacyjnej, klimatyzacyjnej i chłodniczej pod znakiem ważnej branżowej imprezy. W Centrum Targowo – Kongresowym w Warszawie odbyło się bowiem FORUM WENTYLACJA – SALON KLIMATYZACJA 2018. Impreza zorganizowana już po raz szesnasty, jak co roku stała się okazją do wielu spotkań profesjonalistów naszej branży. Tym razem, według informacji organizatorów, swoje najnowsze produkty i usługi zaprezentowało 170 firm.

40Na hali wystawowej panował spory ruch i gwar. Prócz możliwości zapoznania się z nowościami, FORUM jest świetną okazją do rozmów i osobistego spotkania osób, które na co dzień często współpracują ze sobą jedynie za pośrednictwem e-maili i telefonów. Jedni chodzili od stoiska do stoiska, z zaciekawieniem zerkając na ofertę, inni spędzali więcej czasu przy konkretnej firmie lub na seminariach, pokazach i wykładach – dyskutując, szukając informacji i pogłębiając wiedzę. Wszyscy mieli okazję przyjrzeć się ofercie konkurencji, pochwalić się nowościami i ubiegłorocznymi osiągnięciami oraz planami na przyszłość. A te, dzięki dość dobrej koniunkturze w branży rysują się dość optymistycznie.

42Pismo „Polski Instalator" swoją obecność na targach zaznaczyło wyraziście, dzięki mocnej ekipie i obfitej ofercie pism branżowych dostępnej na stoisku wydawnictwa Euro-Media – nowego wydawcy magazynu. 

41

Nasi goście podkreślali w licznych rozmowach konieczność stałego śledzenia zmian w przepisach i informacji o pojawiających się nowych produktach i urządzeniach. Wszyscy też podkreślali wagę nieustannego uczenia się i uzupełniania wiedzy, doceniając przy tym rolę branżowych magazynów w procesie doskonalenia zawodowego. Z dużym zainteresowaniem przeglądali egzemplarze „Polskiego Instalatora" wraz z dodatkami, a także zaprzyjaźnionego miesięcznika „Chłodnictwo & Klimatyzacja". Rozdaliśmy wiele egzemplarzy naszych pism, zyskaliśmy wielu nowych prenumeratorów, odbyliśmy wiele sympatycznych i ciekawych rozmów z naszymi Czytelnikami, Partnerami i Autorami. Wśród osób, z którymi rozmawialiśmy podczas dwóch targowych dni, widoczną grupę stanowili studenci i ich nauczyciele. Przyszli młodzi instalatorzy szukali przede wszystkim wiedzy dotyczącej konkretnych tematów i starannie kartkowali wystawione przez nas egzemplarze, wykładowcy – wraz z nami zastanawiali się, jak zachęcić młode pokolenie do stałego zdobywania informacji i samokształcenia zarówno poprzez aktywny udział w spotkaniach branżowych, jak również – poprzez czytanie. A ponieważ na zainteresowanie nie mogliśmy narzekać, opuszczaliśmy Forum przekonani, że przed nami dobry rok ciężkiej pracy zarówno dla starych, jak i dla wielu nowych Czytelników i Partnerów.

43Dobrą zachętą do tak potrzebnego w naszym zawodzie samokształcenia mogły być towarzyszące targom imprezy, w tym dwudniowy cykl seminariow. Wykłady, prezentacje, pokazy przeznaczone były zarowno dla projektantow, instalatorow, jak i użytkowników instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Prowadzone przez niezależnych, najwyższej klasy specjalistow zaproszonych przez Stowarzyszenie Polska Wentylacja wykłady odbywały się równolegle w trzech salach, do ktorych wstęp mieli wszyscy uczestnicy targów.

! Jak podają organizatorzy, 34% odwiedzających stanowili wykonawcy/instalatorzy, około 24%handlowcy/ producenci, mniej więcej tyle samo, czyli 23% projektanci, a 19% inni specjaliści 

44

Emocje budziły konkursy towarzyszące imprezie. Do rywalizacji o tytuł Najciekawszego Produktu Roku 2018 zgłoszono 56 produktów. Wystawcy zaprezentowali swoje nowości wprowadzone na rynek po 1 stycznia 2017 roku w dwoch kategoriach: wentylacja i klimatyzacja. Głosowanie odwiedzających na najciekawszy produkt targów odbywało się w ciągu obu dni.

45Odwiedzający, procz głosowania, sami mogli wziąć udział w pokazach i konkursach. Odbył się między innymi, wzbudzający wielkie emocje konkurujących Konkurs lutowania na czas o tytuł Mistrza Targow. W trzymanie kciuków zaangażowana była także załoga targowego stoiska naszego wydawnictwa. Dwa intensywne dni targowe minęły szybko i ciekawie, choć sceptycy zwracali uwagę, że zainteresowanie Forum ze strony odwiedzających powinno być większe, zwłaszcza w obliczu intensywnych zmian zachodzących w branży i niezłej koniunktury. Spotkaniom, rozmowom i prezentacjom szczegolnie stylowego charakteru i splendoru dodawały widoczne na targowych pasażach eleganckie czarne cylindry, noszone z dumą przez kominiarzy. Oby ich liczna reprezentacja przyniosła szczęście, sukces i pomyślność w nadchodzących kwartałach 2018 roku wszystkim Wystawcom i Gościom Forum.

Autor: Agnieszka Cal-Hubska

homeWyszukiwarka

homeTagi

homeWydarzenia

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem