piątek, kwiecień 26, 2019

    Najnowsze wydanie


 PI 9_10/2018
Okładka 9 10

 

Galwaniczne uzdatniacze wody Energywater®

76Energywater® to przepływowy galwaniczny uzdatniacz wody. Jego pierwszą i podstawową funkcją jest eliminacja kamienia z instalacji i zabezpieczenie jej przed jego ponownym osadzaniem się. Cała reszta zalet to pochodne głównej funkcji.

77Energywater® zabezpiecza sanitariaty, prysznice, krany, wszystkie urządzenia AGD podłączone do instalacji oraz urządzenia wykorzystujące wodę sieciową, wydłużając ich żywotność. Spełnia więc taką funkcję jak stacje uzdatniające, będąc przy tym nieporównywalnie tańszy w zakupie i użytkowaniu. Ma też znaczną przewagę nad innymi tego typu urządzeniami – woda uzdatniona przez Energywater® zachowuje wszystkie składniki mineralne – wapń, magnez, sód, potas oraz pierwiastki śladowe – miedź, selen, cynk niezbędne dla naszego zdrowia.

Jak to właściwie działa?
Uzdatniacz galwaniczny Energywater®, w odróżnieniu do stacji uzdatniających, zmienia strukturę minerałów zawartych w przepływającej przez niego wodzie, ale nie zmienia jej składu chemicznego. Co takiego się w takim razie dzieje, skoro ten sam skład chemiczny przed zastosowaniem uzdatniacza Energywater® powoduje osad kamienia, a po jego zastosowaniu nie tylko go eliminuje, ale oczyszcza jeszcze instalację z już nagromadzonych osadów?
W dostarczanej do kranów wodzie transportowany jest m.in. wapń. Pod wpływem dynamiki i zmiany temperatury, wytrąca się z niego kalcyt, główny winowajca osadów niszczących nasze instalacje i sprawca wszelkich trudności w utrzymaniu ładnego wyglądu sanitariatów, kranów, pryszniców, sprzętów AGD itd. Kalcyt ma formę trójkątną, sprzyjającą wczepianiu w ścianki rur, łączeniu kolejnych jego cząstek i nawarstwianiu osadów. Tutaj właśnie przychodzi z pomocą galwaniczny uzdatniacz wody Energywater®. Jony cynku uwalniane przez jego rdzeń powodują, że zamiast kalcytu wytrącany jest argonit, który ma strukturę rombu. Cząsteczki argonitu nie tylko są wypłukiwane z instalacji, ale też odrywają istniejące osady, a nawet delikatnie oczyszczają rury z powstającej rdzy, wydłużając żywotność instalacji i niższe straty energii.

! Energywater® eliminuje kamień z instalacji i znacznie wydłuża żywotność podłączonych do niej urządzeń

Uzdatniacz galwaniczny Energywater® MWD działa na zasadzie mokrych połączeń galwanicznych bez zewnętrznego zasilania elektrycznego. Wewnątrz uzdatniacza znajdują się naprzemiennie elektrody miedziane i cynkowo-tytanowe. Woda, przepływając przez rdzeń uzdatniacza Energywater®, wytwarza energię elektryczną o potencjale od 0,65 do 0,85 V. To właśnie zachodząca wewnątrz rdzenia reakcja fizycznochemiczna powoduje eliminację z wody cząsteczek kalcytu odpowiedzialnych za powstawanie osadów kamienia.

78
Korzyści i oszczędności wynikające z instalacji Energywater®
Jest to niepowtarzalne rozwiązanie, dostępne cenowo dla każdego, bardzo łatwe w montażu i nie generujące żadnych dodatkowych kosztów w trakcie użytkowania. Eliminuje kamień z instalacji i znacznie wydłuża żywotność podłączonych do niej urządzeń, zwłaszcza drogich wymienników znajdujących się w naszych urządzeniach grzewczych.
Energywater® jest jednorazową inwestycją na co najmniej 10 lat. Nie pozbawia wody ważnych składników mineralnych. Jest w 100% samowystarczalny pod względem energetycznym i nie wymaga podłączeń elektrycznych ani czynności obsługowych. Eliminuje również koszty chemicznego czyszczenia rur.
Zastosowanie uzdatniacza galwanicznego Energywater® gwarantuje zadowolenie zarówno użytkowników instalacji w małych gospodarstwach domowych jak i całych wspólnotach mieszkaniowych czy budynkach użyteczności publicznej i usługowych, gdzie instalacje charakteryzują się znacznym przepływem wody.
79

homeWyszukiwarka

homeTagi

homeWydarzenia

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem