poniedziałek, luty 18, 2019

    Najnowsze wydanie


 PI 9_10/2018
Okładka 9 10

 

Technika systemowa firmy Viessmann – wszystko z jednej ręki

wejscieFirma Viessmann obok wysokiej klasy kotłów i pomp ciepła, swoim klientom oferuje także kompletny osprzęt do każdego systemy grzewczego – od pojemnościowych podgrzewaczy c.w.u. i stacji uzdatniania wody, przez rozdzielacze obiegów grzewczych i grzejniki, po przewody odprowadzania spalin oraz zbiorniki oleju opałowego.

W ramach techniki systemowej firma Viessmann oferuje wszystkie elementy potrzebne do wykonania domowych instalacji grzewczych. Poszczególne komponenty są do siebie odpowiednio dopasowane, co pozwala w ramach jednego systemu szybko i pewnie zrealizować własne pomysły oraz stworzyć w pełni kompletną instalację odpowiadającą indywidualnym potrzebom użytkowników.
Cechą wspólną wszystkich elementów składowych obszernego osprzętu Viessmann jest zastosowanie wysokiej jakości, sprawdzonych materiałów i doskonałe wykonanie, co jest gwarancją bezpiecznej i niezawodnej pracy urządzeń. W ofercie znajdziemy m.in.:

Pojemnościowe podgrzewacze c.w.u. Vitocell, które odpowiadają najwyższym wymaganiom higienicznym. Bogata oferta rozwiązań Vitocell obejmuje podgrzewacze o pojemności od 100 do 1000 l, co pozwala na bezproblemowy dobór zarówno do obiektów o małym, jak i dużym zapotrzebowaniu na ciepłą wodę.

Clipboard01
Grzejniki płytowe i łazienkowe z programu Vitoset. Atrakcyjne wzornictwo pozwala na wkomponowanie ich we wnętrza pomieszczeń mieszkalnych, biurowych, hotelowych, użyteczności publicznej, zarówno w obiektach modernizowanych, jak i nowo budowanych.
Grzejniki płytowe – uniwersalne dostępne są w wersjach dwu- lub trzypłytowych, o wysokości: 300, 400, 500, 600 i 900 mm. Wybierając grzejnik uniwersalny, w każdej chwili można zdecydować o sposobie jego podłączenia, domawiając odpowiedni zestaw montażowy: typ boczny K lub typ dolny VK. 
Natomiast w ofercie grzejników łazienkowych są rozwiązania w wersji wodnej lub wodno-elektrycznej, każde w kolorze białym lub antracyt. Są one wykonane z poprzecznych profili o przekroju prostokątnym (70 x 8 mm), połączonych z profilem o przekroju trójkąta bez widocznych spawów. W grzejniku wodno-elektrycznym grzałka jest zintegrowana estetycznie z płaskim frontem i zamontowana na dole po prawej stronie z odrębnym sterownikiem na podczerwień.

Clipboard02Głowice termostatyczne – instalowane na zaworach przygrzejnikowych pozwalają indywidualnie sterować temperaturą w każdym pomieszczeniu, gwarantując komfort cieplny.

System instalacyjny ViPEX – system rur z tworzywa sztucznego (PEX oraz PERT) oraz idealnie dopasowanych kształtek, gwarantujący prosty i szybki montaż oraz wieloletnią szczelność.

Rozdzielacze obiegów grzewczych typu FBH i HK wykonane ze stali szlachetnej, przeznaczone do stosowania w instalacjach c.o. i w płaszczyznowych systemach grzewczych, gdzie czynnikiem roboczym jest nieagresywna woda grzewcza (wg VDI 2035) lub mieszanina wody z glikolem z zawartością do 50% glikolu.
Rozdzielacze typu FBH można stosować w instalacjach, w których temperatura czynnika roboczego wynosi od -10 do 70°C, a ciśnienie do 4 bar, natomiast rozdzielacze typu HK – w instalacjach z czynnikiem roboczym o temperaturze od -10 do 90°C i ciśnieniu do 6 bar.
Rozdzielacze składają się ze starannie dobranych elementów i są dostępne w kilku wersjach: do obsługi od dwóch do dwunastu obiegów grzewczych. Dostarczane są z pełnym wyposażeniem, gotowe do zainstalowania. Rozdzielacze można przyłączyć z lewej lub prawej strony, a ich położenie montażowe jest dowolne – można je zamontować poziomo, pionowo lub ukośnie.

Clipboard03
Systemy kominowe stalowe – będące połączeniem wszystkich możliwych wariantów zasysania powietrza i wyrzucania spalin oraz jednocześnie spełniające wymogi bezpieczeństwa. Kominy wykonane są z wysokiej jakości stali odpornej na działania kondensatu powstałego w wyniku wychładzania spalin. Przewody spalinowe budowane są z elementów systemowych, idealnie do siebie dopasowanych.

 

Clipboard04
Stacje uzdatniania wody, które pozwalają na rozwiązanie problemu twardej wody zarówno w instalacji wody pitnej, jak i wody grzewczej. W ofercie firmy Viessmann znajdziemy:

  • Aquahome – proste w obsłudze stacje uzdatniania wody do mieszkań i domów jednorodzinnych, wyposażone w opatentowany system regeneracji złoża filtracyjnego, charakteryzujące się minimalnym zużyciem wody i soli oraz niską emisją ścieków;
  • Aquamix-N – filtr multifunkcyjny usuwający z wody nie tylko twardość, ale również żelazo, mangan, amoniak oraz substancje organiczne. Specjalne złoże, znajdujące się wewnątrz filtra, jest regenerowane wyłącznie roztworem soli, bez użycia szkodliwych środków chemicznych;

Clipboard05

  • Aquacarbon – innowacyjne urządzenie, które jednocześnie filtruje wodę do poziomu minimum 20 μm (grubość włosa to 50-100 μm), eliminuje nieprzyjemny zapach chloru oraz poprawia smak i wygląd wody. Aquacarbon to rozwiązanie wielofunkcyjne z ekonomicznym systemem regeneracji złóż wyłącznie wodą, co przekłada się na wysoki komfort użytkowania tego urządzenia i jest doskonałym uzupełnieniem stacji zmiękczania wody Aquahome;
  • Aquaset – stacja uzdatniania wody kotłowej, stanowiąca połączenie wysokowydajnego złoża filtracyjnego z najnowocześniejszymi systemami elektronicznego sterowania. Dostępne są trzy modele stacji Aquaset: 500-N (do kotłowni wodnych niskotemperaturowych o mocy do 500 kW) 1000-N (do kotłowni o mocy od 500 do 1000 kW) oraz 2000 (do kotłowni o mocy od 1000 do 2000 kW). Aquaset to urządzenia kompaktowe, dostarczane w standardzie jako kompletnie zmontowane i gotowe do działania, nie wymagające instalacji żadnych dodatkowych modułów przyłączeniowych.

Clipboard06
Źródło; Viessmann sp. z o.o.

homeWyszukiwarka

homeTagi

homeWydarzenia

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem