piątek, listopad 16, 2018

    Najnowsze wydanie


    PI 3/2018

okładka PI3

 

Rok nowości produktowych w Immergas

poczatek ojczykRok 2017 w Immergas Polska możemy już zaliczyć do rekordowych pod kątem wdrożonych nowości i innowacji produktowych. Wzbogaciliśmy naszą ofertę o pompy ciepła Magis Pro, jak również system hybrydowy Magis Combo będący połączeniem pompy ciepła i gazowego kotła kondensacyjnego. Teraz do listy nowości dołączają nowy kocioł kondensacyjny Victrix Tera oraz przepływowy podgrzewacz c.w.u. Julius Star.

Taka ofensywa produktowa ma na celu wzbogacenie oferty rynkowej Immergas poprzez udostępnienie klientom nowoczesnych, energooszczędnych i atrakcyjnych cenowo rozwiązań dopasowanych do indywidualnych potrzeb.

Kocioł kondensacyjny Victrix Tera

We wrześniu br. na rynku pojawił się nowy model kotła kondensacyjnego marki Immergas – Victrix Tera. Wyróżnia go nowy wymiennik w postaci jednorurowej wężownicy ze stali nierdzewnej, zapewniający nie tylko sprawną konserwację, ale również jeszcze większą niezawodność przy wyjątkowo kompaktowym rozmiarze urządzenia. Ten jeden z najmniejszych na rynku kotłów gazowych pod estetyczną formą kryje wiele praktycznych funkcji i stanowi kompletne rozwiązanie. Dostępny jest w wersji jednofunkcyjnej – Victrix Tera 24 Plus (przystosowany do współpracy z zewnętrznym zasobnikiem c.w.u.) oraz dwufunkcyjnej – Victrix Tera 28 1. Dzięki małym gabarytom i nowoczesnemu wyglądowi, kocioł Victrix Tera jest świetnym rozwiązaniem dla tych, którym zależy na dodatkowej estetyce i oszczędności miejsca w pomieszczeniu, w którym urządzenie będzie zamontowane.


ojczyk zdjecie 1
Kotły z serii Victrix Tera to nowe rozwiązanie dedykowane użytkownikom poszukującym nowoczesnych, prostych rozwiązań oraz wysokiej jakości urządzeń w przystępnej cenie. Niewielkie wymiary kotła ułatwiają jego montaż w wybranym miejscu, dzięki czemu idealnie sprawdza się zarówno w nowych, jak i już istniejących instalacjach.

Podgrzewacz c.w.u. Julius Star

Również we wrześniu pojawia się nowość w ofercie podgrzewaczy marki Immergas. Gazowy, przepływowy podgrzewacz c.w.u. Julius Star to rozwinięcie dotychczasowej linii tego typu rozwiązań. Niewielkie wymiary urządzenia i elegancki wygląd sprawiają, że pasuje ono do każdego rodzaju pomieszczeń. Model ten został zaprojektowany tak, aby maksymalnie uprościć jego obsługę. Dzięki możliwości zasilania podgrzewacza za pomocą baterii alkaicznej (R20 1,5V),
ojczyk zdjecie numr 2
nie ma konieczności zasilania z sieci. Inteligentny system, który uruchamia zapłon w chwili zapotrzebowania na ciepłą wodę i wyłącza natychmiast po jego ustaniu, zapewnia dodatkową oszczędność zużycia gazu.

zdjecie ojczyk numer 3


Pompa Ciepła Magis Pro

Magis Pro to rozwinięcie rozwiązań z wykorzystaniem urządzeń typu split. Ta nowoczesna pompa ciepła z technologią inwerterową szczególnie dobrze sprawdza się w nowym budownictwie o zwiększonej termoizolacyjności, ale zdaje także egzamin w już istniejących budynkach. Układ hydrauliczny urządzenia jest zabezpieczony przed zamarzaniem, ponieważ w całości znajduje się w pomieszczeniu. Dzięki temu Magis Pro idealnie sprawdza się w bardzo chłodnych regionach. Dodatkowo może pracować zarówno w trybie ogrzewania, jak i chłodzenia pomieszczeń.
Jednostka zewnętrzna Magis Pro jest mniejsza niż standardowa hydrauliczna pompa ciepła, dając tym samym większą elastyczność przy wyborze miejsca montażu urządzenia.

Zalety kotłów Victrix Tera
 • Nowy wymiennik ciepła w postaci jednorurowej wężownicy ze stali nierdzewnej to zminimalizowana liczba łączeń, co gwarantuje zbilansowany przepływ czynnika grzewczego.
 • Sprawna konserwacja – budowa wymiennika pozwala na łatwiejszy dostęp przy czynnościach konserwacyjnych i mniejsze ryzyko zanieczyszczenia.
 • Kompaktowe wymiary – głębokość kotłów to jedynie 25 cm, co czyni je jednymi z najmniejszych kotłów gazowych wśród dostępnych na rynku.
 • Ekonomiczna praca – szeroki zakres modulacji mocy od 16 do 100% jest gwarancją płynnej i efektywnej ekonomicznie pracy kotła nawet w niewielkich lokalach.
 • Możliwość zastosowania podczas wymiany starego źródła ciepła – dzięki identycznemu rozstawowi podłączeń hydraulicznych Victrix Tera może z łatwością zastąpić kocioł starego typu z zamkniętą komorą spalania, np.: Eolo Star, Eolo Mini.
 • 5-letnia gwarancja.
 • Modulowana pompa o niskim zużyciu energii.
 • Atrakcyjny, nowoczesny wygląd.
 • Bardzo prosta, intuicyjna obsługa.
 • Panel sterowania z czytelnym wyświetlaczem LCD.
 • Automatyka pogodowa.

Hybrydowy System Magis Combo

System Magis Combo to tzw. hybryda: pompa ciepła powietrze-woda typu split zintegrowana z gazowym kotłem kondensacyjnym. Ma możliwości ogrzewania, chłodzenia oraz produkcji c.w.u. System Magis Combo został zaprojektowany tak, aby sprostać najwyższym wymaganiom użytkowników. Jednostka zewnętrzna powietrznej pompy ciepła jest dostępna w trzech wersjach o mocy: 5, 8 i 10 kW. Natomiast jednostka wewnętrzna zawiera elementy kotła kondensacyjnego o mocy 27 kW na potrzeby przygotowania ciepłej wody i 24 kW na potrzeby centralnego ogrzewania,  zintegrowane z modułem hydraulicznym pompy ciepła.
Rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne pozwalają na pracę pompy ciepła do temperatury zewnętrznej -20°C. Urządzenie to jest w stanie zasilać instalację czynnikiem o temperaturze 55°C (przy temperaturze powietrza zewnętrznego -10°C) lub 45°C (przy temperaturze zewnętrznej -20°C).

zjecie ojczyk numer 4
Aplikacja Mobilna Dominus

Użytkownicy kotłów Immergas zyskali możliwość zdalnego zarządzania systemem grzewczym dzięki aplikacji mobilnej Dominus. Jest ona dostępna w języku polskim na urządzenia mobilne z systemem Android i IOS. Dominus pozwala na płynną modyfikację, regulację oraz kontrolę warunków panujących w domu. W jednej chwili za pomocą smartfonu czy tabletu użytkownik może zmienić tryb pracy kotła, ustawić żądaną temperaturę pomieszczeń, odczytać temperaturę pracy instalacji lub aktualną temperaturę pokojową. Do działania aplikacji niezbędne są takie elementy jak Moduł Wi-Fi Dominus oraz sterownik pokojowy typu CAR V2, znajdujące się w aktualnej ofercie Immergas.


ojczyk zdjecie numer 5

Źródło: IMMERGAS

homeWyszukiwarka

Repowermap

homeTagi

homeReklama

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem