sobota, czerwiec 23, 2018

 Najnowsze wydania

 EKO
Schowek02TRH
I&M 2/2017

PI 1/2018

okładkaPI01

001 Okladka IM02 2017

Zupełnie nowy wymiar kondensacji z kotłami De Dietrich

gavioppWprowadzenie w 2015 r. dyrektywy ErP było przełomowym momentem dla branży grzewczej i znacząco przyczyniło się do rozwoju kotłów kondensacyjnych. Jako bardziej ekologiczne i energooszczędne stopniowo wypierają one z rynku klasyczne rozwiązania grzewcze.

Celem wprowadzenia unijnych przepisów jest do 2020 r. zwiększenie udziału energii odnawialnej w bilansie energetycznym Europy do 20%, redukcja emisji CO₂ o 20% oraz zmniejszenie zużycia energii pierwotnej o 20%. Dlatego zdecydowano o wycofaniu ze sprzedaży urządzeń o zbyt niskiej sprawności oraz o poziomie emisji zanieczyszczeń i hałasu przekraczającym zakładane normy. W efekcie tradycyjne kotły gazowe zostały niemal całkowicie zastąpione przez urządzenia kondensacyjne.
Firma De Dietrich na długo przed wprowadzeniem dyrektywy produkowała wysokiej jakości kotły kondensacyjne. Obecnie skupia się na ich doskonaleniu i wprowadzaniu nowych rozwiązań.

Nowość: Lumea MPX

Nowy, gazowy kocioł kondensacyjny w wersji jedno- i dwufunkcyjnej Lumea MPX, dzięki kompaktowym wymiarom, jest idealnym rozwiązaniem również w przypadku wymiany urządzenia grzewczego. Kocioł jest dostępny także w wersji „BIC", czyli ze zintegrowanym podgrzewaczem c.w.u. o pojemności 40 l. Dobrze sprawdzi się w mieszkaniach lub domach, w których brakuje miejsca na standardowy podgrzewacz stojący, a występuje zwiększone zapotrzebowanie na c.w.u.
Kocioł Lumea MPX wyposażono w nowatorski system GAC (Gas Adaptive Control), który zapewnia optymalizację spalania, dzięki elektronicznej kontroli spalin i elektronicznemu zaworowi gazu.Kontrola spalin sprawia, że kocioł samoczynnie reguluje swoją pracą, aby utrzymać najwyższą sprawność, zapewniając przy tym zmniejszenie zapotrzebowania na energię i minimalizację emisji szkodliwych substancji. System GAC ułatwia też instalację kotła, eliminując konieczność regulacji manualnej: pomiarów, kalibracji czy wymiany dysz. Urządzenie samoczynnie dostosowuje się do jakości gazu i długości przewodów spalinowych, utrzymując przy tym stałą wydajność. Lumea MPX charakteryzuje się dużym zakresem modulacji mocy od 14 do 100%, a zależnie od wersji pracuje w zakresie od 3,7 do 34 kW.

MCR3 PLUS

Dziś zarówno użytkownicy, jak i producenci duży nacisk kładą na energooszczędność i ekologię. Sezonowa efektywność energetyczna gazowego kotła kondensacyjnego MCR3 Plus wynosi 94% (dawniej sprawność 109,2%) i zapewnia on oszczędność energii nawet do 30% w porównaniu z kotłami klasycznymi. Spełnia też rygorystyczne wymagania poziomu emisji zanieczyszczeń do atmosfery (NOx < 60 mg/kWh). Ponadto zastosowano w nim nowoczesny wymiennik ciepła ze stopu aluminiowo-krzemowego, który doskonale sprawdza się przy twardej wodzie.
MCR3 PLUS jest dostępny w wersji jednofunkcyjnej, również w pakiecie z podgrzewaczami c.w.u., oraz dwufunkcyjnej o różnych zakresach mocy. Jego zalety wykorzystano, tworząc urządzenie hybrydowe MCR3 PLUS Hybrid. Zamknięcie w jednym urządzeniu gazowego kotła kondensacyjnego i powietrznej pompy ciepła jest odpowiedzią na potrzebę bardziej ekonomicznego zarządzania energią cieplną.

Innovens MCA

O ile kocioł MCR3 PLUS jest przeznaczony głównie do małych i średnich domów, to Innovens MCA zaspokoi nawet najwyższe oczekiwania dotyczące komfortu i dodatkowych funkcji. Palnik modulujący (w zakresie od 22 do 100% mocy) dostosuje moc kotła do aktualnego zapotrzebowania budynku na ciepło, zapewniając optymalne zużycie energii oraz zmniejszając emisję zanieczyszczeń nawet o 50%. Innovens MCA korzysta z najnowocześniejszych osiągnięć techniki, aby zapewnić komfort użytkowania – komora spalania o specjalnym kształcie, tłumik powietrza zasysanego oraz tłumik spalin wylotowych redukują poziom hałasu do minimum. Użytkownik ma możliwość zaawansowanego sterowania pracą kotła, w tym automatyką pogodową w standardzie.


Dla tych, którzy pracę kotła Innovens MCA oraz innych urządzeń grzewczych chcą mieć zawsze pod kontrolą, firma De Dietrich wprowadziła innowacyjne rozwiązanie De Dietrich Home Control, umożliwiające sterowanie kotłem za pomocą smartfona lub tabletu z systemem Android.

homeWyszukiwarka

Repowermap

homeTagi

homeReklama

20180321banner hvac200x400

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem