envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 Warszawa

Advertisement











rys. 1 MCR Home z choragiewkamiJak wiadomo, dyrektywa ErP ustaliła minimalne poziomy sprawności energetycznej urządzeń grzewczych oraz maksymalne poziomy emisji zanieczyszczeń i hałasu. Wymóg sprawności sezonowej co najmniej 86% spełniają niemal wyłącznie kotły kondensacyjne. Na co zwracać uwagę i jak pomóc klientowi w wyborze urządzeń spośród bogatej oferty rynkowej?

Czynników wpływających na jakość i sprawność kotłów kondensacyjnych jest bardzo wiele. Zadaniem doświadczonego instalatora jest pomóc klientowi w podjęciu decyzji, jakie urządzenie wybrać. Przy wyborze rozwiązania warto również posiłkować się opinią o producencie, uwzględniając jego doświadczenie w produkcji kotłów kondensacyjnych. – Firma De Dietrich produkowała kotły kondensacyjne na długo przed wprowadzeniem dyrektywy ErP. Wieloletnie doświadczenie spowodowało, że nasze urządzenia są naprawdę solidne i mają sprawność dużo wyższą od minimalnej określonej dyrektywą – mówi Waldemar Matuszyński, Menadżer Produktu w De Dietrich Technika Grzewcza.

Nowość – MCR Home

rys. 2 MCR3 Plus 2W połowie maja b.r. firma De Dietrich wprowadziła do sprzedaży nowy, kompaktowy, dwufunkcyjny kocioł kondensacyjny MCR Home. Jest on ekologiczny, ekonomiczny, lekki (waży 26 kg) oraz ma kompaktową konstrukcję i niewielkie wymiary: 395 x 700 x 297 mm. MCR Home jest dedykowany do małych domów. Z pewnością spełni wymagania tych klientów, którzy ze względu na cenę i prostotę wybierali dotąd klasyczne kotły gazowe z zamkniętą komorą spalania. MCR Home ma klasę energetyczną A, zarówno dla c.o., jak i c.w.u. Przy 30% obciążenia osiąga sprawność do 108,6%, a przy pełnym – do 97,8%. Kocioł jest wyposażony w nowy, toroidalny wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej, z 5-letnią gwarancją. Nowa jest też konstrukcja palnika cylindrycznego, co zapewnia wyższą kulturę pracy i mniejszy hałas. Pokrywa palnika, zaprojektowana zgodnie z koncepcją „zimnych drzwi” (dzięki czemu temperatura pokrywy nie przekracza 30°C), pozwala na zmniejszenie strat promieniowania aż o 75%. To sprawia, że straty ciepła są mniejsze, zarówno w trybie czuwania, jak i podczas pracy pod pełnym obciążeniem. Stabilny płomień zapewnia zmniejszenie emisji NOx (< 38/40 mg/kWh) i CO do atmosfery. MCR Home jest wygodny w obsłudze. Z przodu kotła znajdują się pokrętła regulacji temperatury ogrzewania i ciepłej wody, przycisk serwisowy, przycisk resetu i kominiarski, a także manometr i wygodny dostęp do podłączeń elektrycznych. Kocioł ma konsolę sterowniczą z podświetlanym wyświetlaczem LCD. Będzie dostępny w sprzedaży także z modulującymi i niemodulującymi termostatami pokojowymi z możliwością programowania tygodniowego, a także z czujnikiem zewnętrznym.

MCR3 PLUS

Gazowy, wiszący kocioł kondensacyjny MCR3 PLUS to jedno z najbardziej znanych urządzeń marki De Dietrich. Jest on następcą popularnego kotła MCR3 – lidera w segmencie małych kotłów kondensacyjnych. W porównaniu do swego poprzednika MCR3 PLUS niewiele się zmienił – został wyposażony w elektroniczną pompę modulowaną klasy A i spełnia wym dyrektywy ErP. Ma zwartą konstrukcję i jest bardzo lekki. Kompaktowy wymiennik ciepła o wysokiej sprawności, odlewany jako monoblok ze stopu aluminiowo-krzemowego, jest wolny od naprężeń termicznych i mechanicznych oraz odporny na osadzanie się kamienia kotłowego. Na ten wymiennik producent udziela 8-letniej gwarancji. MCR3 PLUS zyskał też zabezpieczenie przed zbyt niskim stanem wody w komorze kotła. Kocioł osiąga sprawność do 109,2%, przy czym emisja NOx wynosi poniżej 60 mg/kWh. Jest sprzedawany w wersji jedno- i dwufunkcyjnej. Fabrycznie jest przystosowany do współpracy z pojemnościowymi podgrzewaczami c.w.u.

Artykuł sponsorowany

dedietrich 1

De Dietrich Technika Grzewcza 
ul. Północna 15-19, 54-105 Wrocław
tel. 71 712 74 00
www.dedietrich.pl, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 

 

 


 

pi