envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 Warszawa

Advertisement











rys. 2 ITACA CTFSFondital – włoska firma z ponad 40-letnim doświadczeniem, wprowadził do oferty linię kotłów kondensacyjnych z panelem dotykowym o nazwie handlowej Itaca.

Nową linię kotłów Itaca tworzą modele w wersji:

  • dwufunkcyjnej (KC),
  • jednofunkcyjnej (KR),
  • jednofunkcyjnej z wbudowanym zaworem trójdrogowym (KRB),
  • jednofunkcyjnej z wbudowanym zasobnikiem c.w.u. (KB).

Kotły w wersji dwufunkcyjnej, jednofunkcyjnej i jednofunkcyjnej z wbudowanym zaworem trójdrogowym są produkowane w trzech wersjach: o mocy nominalnej 24, 28 i 32 kW. Natomiast kocioł Itaca z wbudowanym zasobnikiem o pojemności 45 l, z pojedynczą wężownicą, może mieć moc nominalną 24 lub 32 kW.

Panel sterowania

Cechą wyróżniającą kotły Itaca jest dotykowy panel sterowania – intuicyjny w obsłudze, o prostej konstrukcji, co ma duże znaczenie dla użytkowników. W razie potrzeby na panelu wyświetlają się tylko te przyciski, których trzeba użyć w danym momencie, np. gdy kocioł jest w stanie blokady, wyświetla się tylko przycisk „reset”. Jest to istotne ułatwienie zarówno dla użytkowników, jak i serwisantów, którzy nie muszą się zastanawiać, który przycisk wybrać. Panele sterowania w kotłach Itaka mają wbudowany elektroniczny programator tygodniowy, wyposażony w elektroniczny zegar. Znajduje się w nich także przekaźnik wielofunkcyjny – do podłączenia instalacji z zaworami strefowymi, dodatkowej pompy lub zdalnego sygnalizowania alarmu. Do panelu można podłączyć także dodatkowe płyty strefowe z niską temperaturą, które pozwalają na przyłączenie pompy obiegowej, zaworów mieszających, termostatu pokojowego, termostatu bezpieczeństwa oraz przylgowego czujnika temperatury.

Elektronika kotłów

Elektronika w kotłach Itaca umożliwia sterowanie dodatkowymi strefami grzewczymi. Czas pracy dwóch stref grzewczych można zaprogramować niezależnie, bezpośrednio na panelu sterowania, bez stosowania dodatkowych sterowników pokojowych. W przypadku regulacji pokojowej wystarczy podłączyć bezpośrednio do kotła same czujniki temperatury pomieszczenia typu NTC, po czym wymaganą wartość temperatury ustawia się na programatorze w dotykowym panelu sterowania. Natomiast przy regulacji pogodowej do płytki elektronicznej w kotle, w której jest zapisany odpowiedni program krzywych grzewczych, podłącza się bezpośrednio czujnik temperatury zewnętrznej. Dodatkową możliwością jest zastosowanie centralki zdalnego sterowania z programem tygodniowym, dzięki czemu możliwe będzie dokonywanie zmiany ustawień różnych parametrów oraz śledzenie stanu urządzenia w danej chwili. Elektronika kotłów jest również przystosowana do podłączenia elementów systemu solarnego, takich jak pompa, czujniki temperatury oraz ewentualnie zawory trójdrogowe.

Ekonomia i komfort c.w.u.

Poprawę efektywności i oszczędność paliwa w kotłach Itaca osiągnięto przez zastosowa- nie pompy modulacyjnej w obiegu ogrzewania. Współczynnik modulacji mocy wynosi 1:9, co w praktyce przekłada się na minimalną moc grzewczą 2,7 kW dla kotła o mocy nominalnej 24 kW. Wymiennik ciepła w kotłach, wykonany ze stali nierdzewnej, jest zintegrowany z palnikiem z całkowitym wstępnym mieszaniem. Komfort c.w.u. w kotłach dwufunkcyjnych (KC) zapewnia 26-płytowy wymiennik, który jest dodatkowo izolowany w celu zwiększenia wydajności. W kotle tym na panelu sterowania można wybrać funkcję komfortu c.w.u. przez naciśnięcie przycisku „COMFORT”. Wtedy przez cały czas w wymienniku płytowym będzie ciepła woda o zadanej przez użytkownika temperaturze. Natomiast w kotle z wbudowanym zasobnikiem c.w.u. (KB) funkcja komfortu c.w.u. pozwala na podgrzanie wody poza ustawionym programem pracy.

fondital logo

Fondital Service Polska Sp. z o.o.
Biuro handlowe:
ul. Przemysłowa 7A, 32-050 Skawina
tel. 12 256 27 60
www.fondital.it/pl, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 

 

 Artykuł sponsorowany


 

pi