czwartek, lipiec 18, 2019

Najnowsze wydanie
Nr 06/2019

Okladka PI 06 2019 internet

Wyjazd szkoleniowy z Jung Pumpen

35 przedstawicieli gmin i zakładów wodociągowych z rejonu centralnej i południowej Polski wzięło udział w wyjeździe szkoleniowym zorganizowanym w dniach 10-13 września 2013 r. przez Pentair Water Polska Sp. z o.o.. Dwa autokary wyruszyły z Płocka i Krakowa, by spotkać się pod Berlinem i dalej jechać do celu – Steinhagen pod Bielefeld’em, gdzie znajduje się fabryka Jung Pumpen.


11 września w nowoczesnym kompleksie szkoleniowym FORUM uczestników szkolenia powitał przedstawiciel fabryki Jung Pumpen GmbH, po czym grupa rozpoczęła zwiedzanie fabryki. Następnie w FORUM odbył się cykl prezentacji i szkoleń technicznych nt. technik odprowadzania ścieków, prezentacje multimedialne produktów Jung Pumpen, pokazy modeli urządzeń w laboratorium oraz dyskusja nt. omawianych aspektów z dziedziny ciśnieniowego odprowadzania ścieków.

Dzień zakończył się rozrywkowo – wyścigami na torze kartingowym KARTBAHN B68. 12 września wszyscy udali się w kierunku Berlina. Po drodze, w Magdeburgu, mieli okazję zobaczyć ciekawostki inżynieryjno-budowlane – dwie śluzy (w tym jedną zabytkową) oraz most wodny dla Kanału Śródlądowego (Mittellandkanal, MLK) nad kanałem rzeki Elba.

W Berlinie w hotelu Motel One czekał już na grupę wieloletni pracownik Jung Pumpen – przedstawiciel firmy na terenie Berlina i Brandenburgii wraz z polskojęzycznym przewodnikiem i wyruszono na zwiedzanie Berlina.


Ostatniego dnia, w piątek o godzinie 9:00 uczestnicy wyjazdu spotkali się w miejscowość Buckow z przedstawicielami Związku Gmin WAMS GmbH i podczas krótkiej prezentacji zapoznali się z faktami i korzyściami wynikającymi z rozbudowania na przestrzeni 20 lat infrastruktury kanalizacji ciśnieniowej, bazującej na urządzeniach produkcji Jung Pumpen. Następnie gospodarze pokazali obiekty referencyjne: przepompownię ścieków i stację płukania i po obiedzie grupa wyruszyła w drogę powrotną do Polski.

 

 

homeWyszukiwarka

homeTagi

homeWydarzenia

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem