piątek, kwiecień 26, 2019

    Najnowsze wydanie


 PI 9_10/2018
Okładka 9 10

 

Nowa siedziba firmy MK Systemy Kominowe na 25-lecie

5Marka MK Systemy Kominowe powstała w 1993 roku z inicjatywy Klausa Michaelisa i Zbigniewa Karasia. Na początku działalności firma mieściła się na około 1500 m2. Przełomowy był rok 2000. Wówczas powstało nowoczesne centrum laserowego wycinania elementów.

Wdrożono także System Zarządzania Jakością ISO EN 9001 oraz System Zarządzania Środowiskiem ISO EN 14001. W 2010 roku wprowadzono system ERP. W tym czasie przejęto także firmę córkę: MK Schornstein i zmieniono nazwę spółki na MK Deutschland. Dwa lata później firma zostaje kupiona przez francuskiego inwestora branżowego Grupę Joncoux, która jest aktualnie europejskim liderem produkcji kominów z metali szlachetnych, czego potwierdzeniem jest między innymi zeszłoroczny obrót na poziomie 80 mln euro.
Kolejnym krokiem MK Systemy Kominowe było przeniesienie się do nowej siedziby, która ma blisko 17 tys. m2, to aż o 9 tys. m2 więcej niż poprzednia. Powierzchnia produkcyjna zwiększyła się z 4500 m2 do blisko 15 tys. m2, a biurowa z 860 m2 do ponad 1000 m2. Nowoczesny park maszynowy zapewnia ciągłość produkcji. Każdego dnia produkujemy aż 5500 elementów standardowych. Oferujemy zarówno rozwiązania do przemysłu, jak i budownictwa mieszkaniowego. 7 czerwca w nowej siedzibie firmy świętowano uroczystość dwudziestopięciolecia.. Nowa dyrektor Anna Rotkis-Dziadul z okazji święta MK ogłosiła przedłużenie gwarancji na wybrane systemy kominowe z 20 do aż 25 lat.
Po części oficjalnej goście mieli okazję zwiedzić zakład produkcyjny z pracownikami firmy. Zwieńczeniem wieczoru był uroczysty bankiet z mnóstwem atrakcji, podczas którego wręczono jubileuszowe nagrody dla wieloletnich pracowników, a także pamiątkowe tablice dla kontrahentów. Zgromadzeni goście bawili się do rana przy dźwiękach muzyki i językach ognia, które wydobywały się co jakiś czas z kominów przy scenie. W uroczystościach dwudziestopięciolecia wzięło udział ponad 700 gości.


www.mkzary.pl

homeWyszukiwarka

homeTagi

homeWydarzenia

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem