środa, czerwiec 26, 2019

Najnowsze wydanie
Nr 05/2019

Okladka PI 05 2019 internet

Z życia branży

Wspólny głos stowarzyszeń branżowych

Troska o zdrowie i bezpieczeństwo energetyczne obywateli Polski, walka o poprawę jakości środowiska naturalnego, wspólne zmagania związane z wdrażaniem ambitnej polityki klimatycznej w Polsce to cele podpisanego w dniu 22.11.2018 r. w Krakowie porozumienia.

Siedem organizacji branżowych zobowiązało się do podjęcia współpracy mającej na celu wsparcie w realizacji programu „Czyste Powietrze", w zakresie konsultacji „Krajowego planu na rzecz energii i klimatu na lata 2021–2030", jak również wdrożenia rewidowanych dyrektyw dotyczących efektywności energetycznej, odnawialnych źródeł energii oraz dyrektywy na rzecz zielonego budownictwa oraz innych inicjatyw administracji państwowej i publicznej.

Więcej...

Czy czeka nas rewolucja w warunkach technicznych? – zmiany w EPBD i ich konsekwencje w krajowej legislacji

1Nadrzędnym i długoterminowym celem opracowania Dyrektywy w sprawie charakterystyki energetycznej budynków (w skr. EPBD) jest redukcja emisji gazów cieplarnianych w Unii Europejskiej w 2050 roku o 80–95% w porównaniu z rokiem 1990. Pamiętając, że za około 36% całkowitej emisji CO2 w Europie odpowiada sektor budownictwa – można się domyślać, że branża ta jest w centrum zainteresowania Komisji Europejskiej, jako dająca szansę
znacznych oszczędności.

Modyfikacje, które wprowadza obecnie dyrektywa EPBD są bardzo znaczące, a zarazem budzą wątpliwości. Czas pokaże, czy czeka nas rewolucja, czy też zmiany w warunkach technicznych będą jedynie kosmetyczne, a wskaźnik SRI będzie miał takie samo znaczenie, jak obecnie certyfikaty energetyczne.

Więcej...

Zakończyła się akcja „Bezpieczna droga do szkoły”

65W tegorocznej jesiennej, piątej już akcji edukacyjnej „Bezpieczna droga do szkoły" udział wzięły 62 sklepy PSB Mrówka, które przeszkoliły wspólnie z funkcjonariuszami policji ponad 13 tys. wychowanków ze 188 szkół i przedszkoli.
Akcja cieszy się ogromnym powodzeniem wśród najmłodszych. Dzieciaki oprócz zapoznania się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach i chodnikach, uczą się prawidłowego przechodzenia przez jezdnię po pasach na ulicy lub po specjalnie przygotowanej macie imitującej przejęcie dla pieszych.

Więcej...

Nowy Dyrektor Generalny w Zehnder Polska Sp. z o.o.

64Zehnder, specjalista w dziedzinie zdrowego, energooszczędnego klimatu wnętrz, ma w Polsce nowego Dyrektora Generalnego. Funkcję tę objął Radosław Palmowski.
Radosław Palmowski pełnił wiele funkcji związanych z zarządzaniem sprzedażą w organizacjach między narodowych, ostatnio jako Dyrektor Sprzedaży w PPG Deco Polska, lidera na rynku farb i lakierów architektonicznych. Jego zadaniem będzie umacnianie pozycji rynkowej firmy Zehnder Polska, jako wiodącego dostawcy i producenta systemów optymalnego klimatu wnętrza.

Więcej...

Targi RE-energy 2019

W dniach 10-11 września 2019 r. Warszawa znów będzie miejscem spotkania branży OZE z Polski i nie tylko. W Warszawskim Centrum EXPO XXI odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej RE-energy.63

Więcej...

DKBE 2019 – znamy datę kolejnej edycji konferencji branżowej

62Druga edycja DKBE (Debata. Komfort. Budownictwo. Energia.) odbędzie się w dniu 7 listopada 2019 r. w Warszawie.

Pierwsza konferencja odbyła się w 2017 roku i poświęcona była roli komfortu wewnętrznego i rozwiązaniom instalacyjnym w nowoczesnym budownictwie energooszczędnym. W debacie udział wzięło 250 ekspertów z różnych dziedzin i obszarów budownictwa: inwestorzy, zarządcy nieruchomości, architekci, projektanci, inspektorzy i rzeczoznawcy oraz specjaliści HVAC.

Więcej...

Seminarium techniczne IMI Akademia

6119 października na PGE Narodowy w Warszawie odbyło się seminarium techniczne IMI Akademia. To niestandardowe spotkanie koncentrowało się na praktycznym wykorzystaniu wiedzy teoretycznej, na nowoczesnych rozwiązaniach systemowych oraz zaskakujących przypadkach z życia inżyniera IMI Hydronic Engineering. Prelegenci pokazali jak, wychodząc poza utarte ścieżki, można rozwiązywać te standardowe jak i te bardziej zawiłe problemy projektantów i wykonawców. Całe wydarzenie zgromadziło ponad 100 słuchaczy – developerów, projektantów, wykonawców, inwestorów, zarządców spółdzielni mieszkaniowych. 

Więcej...

homeWyszukiwarka

homeTagi

homeWydarzenia

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem