środa, czerwiec 26, 2019

Najnowsze wydanie
Nr 05/2019

Okladka PI 05 2019 internet

Polecamy

polecamy2Polecamy aktualne oferty szkoleń, które prowadzą firmy dla instalatorów, projektantów i wszystkich zainteresowanych. Wiele z tych szkoleń jest bezpłatnych. Kto, gdzie i kiedy przeprowadza szkolenia można sprawdzić na naszej stronie w zakładce "Szkolenia i praca".

 

polecamy2Budowę elektrowni jądrowej w aspekcie bezpieczeństwa energetycznego popiera dziś 48 procent Polaków. Rozwój odnawialnych źródeł energii - 58 procent. Ten rozwój zresztą następuje, ale w kilku branżach za słabo i za wolno. Tak uważają choćby zwolennicy pomp ciepła.

Tu tkwi największy potencjał, jeśli chodzi o dążenie do niezależności energetycznej, twierdzi Paweł Lachman, prezes Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła.

Zachęcamy do przeczytania "OZE: tu tkwi największy potencjał niezależności energetycznej"

 

polecamy2We wrześniowym wydaniu Polskiego Instalatora polecamy artykuł Pawła Lachmana „Rynek kotłów gazowych w Polsce na rok przed przełomem”. Autor przypomina, że po wprowadzeniu w życie przez Komisje Europejską wymogów ErP (ekoprojektu) oraz obowiązku stosowania etykiet energetycznych ELP dla urządzeń gazowych, olejowych i elektrycznych centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej będzie mieć bezpośrednie konsekwencje dla transformacji rynku kotłów niekondensacyjnych w całej Europie. Od września 2015 roku bowiem zostaną wycofane z produkcji wszystkie kotły niekondensacyjne, ale z pewnym wyjątkiem... Czy to mały wyjątek, czy duża furtka?

Jak będzie wyglądała transformacja naszego rynku w praktyce? To i inne pytania, które nasunęły się po przeczytaniu artykułu zadaliśmy kilku znaczącym producentom kotłów grzewczych. Ich opinie również zamieściliśmy w tym wydaniu PI. Kup PI 9/14.

Zapraszamy do lektury. 

  >>>Rynek kotłów gazowych w Polsce na rok przed przełomem <<<

 ***

homeWyszukiwarka

homeTagi

homeWydarzenia

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem