piątek, lipiec 19, 2019

Najnowsze wydanie
Nr 06/2019

Okladka PI 06 2019 internet

INSTALACJE 2018 – co w tym roku czeka nas w Poznaniu

25Rozmowa z Konradem Fleśmanem – dyrektorem targów Instalacje MTP

Jak Pan ocenia obecną sytuację na rynku grzewczym i instalacyjnym?
KF: W nawiązaniu do ostatniej publikacji pana Janusza Starościka, Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych, uważam, że wyniki osiągnięte w branży instalacyjno-grzewczej w 2017 były najlepsze od kilku lat. Nastąpił duży, dwucyfrowy wzrost sprzedaży w branży. Tendencja wzrostowa na takim poziomie ma kilka przyczyn. Podstawową przyczyną z pewnością jest sygnalizowany w 2015 i 2016 roku wzrost rozpoczynanych budów i wydawanych pozwoleń na budowę w budownictwie mieszkaniowym. Branża rozwija się w całej Polsce. Osobną przyczyną tak dużych wzrostów sprzedaży w branży instalacyjno-grzewczej w Polsce w 2017 roku były także oczekiwane i stopniowo wprowadzane zaostrzenia regulacji prawnych celu w ograniczenia niskiej emisji.

26Jaki jest profil tegorocznych wystawców i jakie to grupy?
KF: W założeniu targi INSTALACJE, organizowane co dwa lata, mają skupiać cały rynek instalacyjny: hurtownie instalacyjne, instalatorów, przedstawicieli handlu, generalnych wykonawców, jak również projektantów instalacji oraz projektantów wnętrz.
Silnie reprezentowana będzie także branża techniki grzewczej. Nie zabraknie również przedstawicieli branży techniki sanitarnej. Wystawiać się będą także firmy techniki wentylacyjnej, klimatyzacyjnej i chłodniczej.
Będą z nami liderzy tacy jak: Junkers Bosch, Viessmann, Wilo, Grunfos, Purmo, Zehnder, Geberit, Armatura Kraków, Ventuere Industries, Panasonic, Niebe-Biawar, Stiebel Eltron... Z pełna listą wystawców można zapoznać się, klikając na www.instalacje.mtp.pl.

Jakie trendy i nowości będą promować tegoroczni wystawcy?
KF: Na Targi Instalacje 27 firm przygotowało produkty będące absolutnymi premierami na polskim rynku, zgłaszając je do targowego Klubu Premier.
Warto w tym miejscu również wspomnieć o 22 produktach nagrodzonych Złotym Medalem MTP – prestiżowym wyróżnieniem dla najbardziej innowacyjnych produktów w branży. W pawilonach szukajcie więc Państwo specjalnie oznaczonych stoisk.

27Czym będzie się różniła obecna edycja od poprzednich?
KF: Podczas tegorocznej edycji na uczestników czekać będzie specjalnie zaaranżowany pawilon 4, w którym odbędą się Mistrzostwa Polski Instalatorów (MPI), Mistrzostwa Polski Instalatorów dla Szkół, również będzie miał swoją przestrzeń Klub Instalatora. Klub Instalatora Grupy SBS oraz targów poznańskich zostanie zaprezentowany w nowej odsłonie. Wiadomo, że swoje produkty pokaże tam m.in. firma Wilo, Immergas, KFA oraz Kan.
W pawilonie 4 znajdą się również stoiska hurtowni instalacyjnych: Grupa SBS, Bims, Hydrosolar, Onninen, Tadmar, Sanpol.
Kolejną nowością targów INSTALACJE będzie cykl spotkań ŁAZIENKA PRO dedykowany profesjonalistom z branży łazienkowej: architektom, projektantom instalacji, producentom, wykonawcom oraz właścicielom firm handlowych. Każdy dzień ŁAZIENKI PRO (pawilon 5a) dedykowany jest wybranej grupie zawodowej, a wykłady, prezentacje i dyskusje panelowe będą zaaranżowane w taki sposób, by w krótkim czasie dostarczyć uczestnikom przydatnej wiedzy i umiejętności. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na http://www.designbiznes.pl/lazienkapro/

29Jakie wydarzenia będą towarzyszyły targom?
KF: Tegoroczne spiętrzenie wydarzeń daje pole do zweryfikowania oferty pod kątem konkurencyjności ceny, jakości i zaawansowania technologicznego w jednym miejscu
i czasie.

Podczas targów odbędzie się szereg spotkań i konferencji dotyczących aktualnych trendów oraz wyzwań stojących przed branżą:

  • ZHI, SPIUG, i MTP zaproszą na IV Konferencję Rynku Urządzeń Grzewczych, Sanitarnych, Instalacji, Wentylacji i Klimatyzacji (23.04. godz. 13:00-17:00 pawilon 15).
  • PORT PC przedstawi nowe wytyczne branżowe skierowane do instalatorów i projektantów instalacji grzewczych i chłodzących, będą one zaprezentowane podczas konferencji „Standardy jutra w technice grzewczej" (24.04. godz. 10:00-17:00 pawilon 15).
  • Jeden z naszych partnerów, GlobEnergia zaprosi uczestników targów na warsztaty fotowoltaiczne MOC HYBRYDY (24.04. godz. 11:00-14:00 pawilon 5A) i szkolenie MOC HYBRYDY (23 i 25.04 godz. 11:00-13:30 pawilon 5A).
  • Krajowe Forum Chłodnictwa zaprosi na konferencję: „Branża chłodnicza w obliczu obecnych uregulowań prawnych" (24.04. godz. 12:00-16:00 pawilon 10)
  • Wielkopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa przedstawi „Obowiązujące wymagania stawiane urządzeniom wentylacyjnym i klimatyzacyjnym. Wspomaganie projektowania programem BIM" (25.04. godz. 11:00-14:00 pawilon 10).

28Na koniec czy mógłby Pan opowiedzieć naszym czytelnikom o Mistrzostwach Polski Instalatorów? Wiem, że w ubiegłym roku organizowaliście w 15 polskich miastach eliminacje. Co z chętnymi, którzy nie mieli sposobności w nich uczestniczyć? No i czy mógłby Pan zdradzić, na czym będzie polegało zadanie na Tytuł Mistrza?
KF: Finał Mistrzostw Polski Instalatorów (MPI) odbędzie się podczas targów INSTALACJE w Poznaniu. Nagrodą główną jest nowiutki samochód dostawczy Citroen Berlingo. Wzorem lat ubiegłych przez cały rok 2017, w różnych miastach Polski odbywały się Instalacje On Tour
– ogólnopolskie eliminacje mistrzostw. Podczas tych eliminacji zakwalifikowało się 45 osób. Te z osób, którym nie udało się wziąć w nich udziału, mogą spróbować swoich sił na samych Targach przez pierwsze dwa dni, bowiem 23 i 24 kwietnia również odbędą się eliminacje, w których będzie mogło wziąć 20 osób.
Zmagania najlepszych zobaczymy 25 kwietnia. Dzień później emocji dostarczy nam rywalizacja przyszłych profesjonalistów – finał dla szkół odbędzie się 26 kwietnia.
Partnerami mistrzostw, już kolejny rok z rzędu, zostały firmy: Afriso, Broetje, Grundfos, TECE oraz Vogel&Noot. Już teraz możemy zdradzić, że rywalizacja odbędzie się na specjalnie skonstruowanych stojakach.

Do zobaczenia na Targach!

homeWyszukiwarka

homeTagi

homeWydarzenia

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem