środa, grudzień 12, 2018

    Najnowsze wydanie


    PI 5/2018

Okładka

 

Nowości firmy Viessmann na targach ISH 2017

zdjęcieISH3W dniach 14-18 marca br. podczas targów ISH firma Viessmann zaprezentowała wiele innowacji, które pozwolą wszystkim firmom partnerskim na efektywne wykorzystywanie digitalizacji i przełomu energetycznego, w celu rozwinięcia świadczonych usług i osiągnięcia sukcesu gospodarczego.

Pod hasłem „100+ Into a new century” firma Viessmann zaprezentowała się na targach ISH Energy 2017. Odnosi się ono do podwalin działalności przedsiębiorstwa – w Viessmann wyzwania pojmowano zawsze jako szanse, od początku stawiano na innowacyjność, a tak obraną ścieżką przedsiębiorstwo zamierza podążać wspólnie z firmami partnerskimi. W haśle „100+” ważniejszy od liczby „100” jest jednak „+”. Oznacza on bowiem wyruszenie w nowe, pomyślne stulecie – wspólnie z instalatorami. W centrum stoiska targowego Viessmann prezentowano w tym roku szeroką ofertę serwisów cyfrowych, które firma chce udostępniać instalatorom na wszystkich etapach ich działalności. Pozwalają one na digitalizację całego procesu pracy instalatora, od momentu przekazywania pierwszych informacji potencjalnym klientom, przez fazę ofertowania i wykonywania instalacji, aż po kontrolę i wsparcie przy bieżącej ich eksploatacji. Nowe serwisy cyfrowe Viessmann nie tylko pomogą firmom partnerskim w zwiększeniu obrotu, lecz również bardzo ułatwią im codzienną pracę. W ramach prezentacji rozwiązań cyfrowych zademonstrowano m.in.: interfejs internetowy Vitoconnect, aplikację mobilną ViCare App oraz ViCare Termostat. Prezentacja nowości produktowych w zakresie urządzeń została usystematyzowana według technologii. Na stoisku znalazły się: technika kondensacyjna, systemy związane z wykorzystaniem energii odnawialnej: kolektory słoneczne, kotły biomasowe i pompy ciepła, a także rozwiązania wytwarzające prąd, instalacje multiwalentne do zastosowań profesjonalnych oraz kompletne systemy zarządzania energią.

zdjęcieISH1

Odwiedzający targi mogli zapoznać się z zasadą działania narzędzi cyfrowych dla klientów końcowych – Heizung.de, kalkulator ogrzewania, i aplikacja ViCare, oraz dla instalatorów – Vitoguide, ViBooks i program do zamawiania i projektowania instalacji

Viessmann wprowadza na rynek liczne innowacyjne technologie efektywnego zaopatrzenia w prąd i ciepło domów jedno i wielorodzinnych, obiektów przemysłowych i komunalnych. Ofertę poszerzą także nowe produkty cyfrowe do sterowania i monitorowania online systemów energetycznych oraz zwiększenia komfortu mieszkań.

Serwisy cyfrowe

Heizung.de – platforma internetowa dla potencjalnych klientów docelowych. Dziś 80% nabywców urządzeń grzewczych szuka online informacji o urządzeniach. Zadaniem platformy jest neutralne i kompetentne przekazywanie im informacji o urządzeniach Viessmann oraz umożliwienie kontaktu z najbliższą firmą partnerską. Nowa platforma oferuje także dostęp do informacji związanych z tematami ogrzewania, finansowania i przedstawia gotowe rozwiązania dla potencjalnych klientów.

Kalkulator ogrzewania – oferta w pięć minut u klienta. Wysyłając jednym kliknięciem myszki zapytanie ofertowe, klienci spodziewają się równie szybkiej reakcji oferenta. Nowy kalkulator ogrzewania Viessmann wspiera firmy partnerskie w dialogu ofertowym z klientem przez automatyczne sporządzanie ofert wstępnych.

Narzędzia online do prostego zamawiania i projektowania instalacji. Ułatwiają one codzienną pracę i są niezbędnymi instrumentami dla instalatora, tak w biurze, jak i na placu budowy. Można z nich korzystać przy konfigurowaniu indywidualnych lub technicznie sprawdzonych pakietów urządzeń z przeglądarki schematów hydraulicznych, przy wyszukiwaniu dokumentacji technicznej za pomocą ViBooks, jak i przy równoważeniu hydraulicznym instalacji grzewczej za pomocą Vitoflow 100.

Vitoguide – serwisowy program narzędziowy z plusem. Około 75% użytkowników życzy sobie objęcia ich instalacji grzewczych fachową opieką. Cyfrowa centrala serwisowa Vitoguide do zdalnego monitorowania instalacji grzewczych umożliwia każdej firmie partnerskiej pełny wgląd w instalacje powierzone jej opiece. Nowe funkcje, jak analiza ogrzewania z raportem i zapisy historii obsługi, pozwalają instalatorom dodatkowo poszerzyć swoją ofertę serwisową. Z bieżącej analizy danych eksploatacyjnych można ponadto pozyskać wiedzę o celowości wymiany systemu grzewczego lub jego rozbudowy. Dane te dostarczają też argumentów za modernizacją i stwarzają podstawę do zalecenia określonej konfiguracji urządzeń.

zdjęcieISH2
Zdalna obsługa kotłów kondensacyjnych Viessmann jest możliwa dzięki modułowi Vitoconnet. O zaletach takiego rozwiązania opowiadał Dawid Pantera – menadżer działu Wsparcia Technicznego i Szkoleń z Akademii Viessmann

Technologie efektywnego zaopatrzenia w prąd i ciepło

ViCare Smart Climate – dobry klimat dla domu. W domach prywatnych około dwie trzecie pomieszczeń ogrzewa się niepotrzebnie lub niewłaściwie. Nowe regulatory ViCare Smart Climate odpowiadają na potrzeby komfortowej regulacji temperatury właśnie w pojedynczych pomieszczeniach. Oprócz zapewnienia komfortu cieplnego, w całym domu dbają o wyraźnie niższe koszty energii. Można je stosować ze wszystkimi instalacjami grzewczymi Viessmann, a ich wzornictwo sprawia, że w każdym wnętrzu wyglądają dobrze.

Vitodens 200-W – kocioł kondensacyjny z układem regulacji spalania Lambda Pro Control Plus, który jak wszystkie urządzenia Vitodens serii 200, automatycznie dopasowuje się do rodzaju gazu i instalacji odprowadzania spalin. Kotły te będą więc zawsze rozwijały w 100% wymaganą moc, przy najwyższej możliwej sprawności.

zdjęcieISH3

Galeria, złożona z tablic informacyjnych, fotografii i historycznych
produktów, zapraszała do wędrówki przez 100 lat historii Viessmann

Vitocrossal 300/200 – wygodny w serwisowaniu gazowy kocioł kondensacyjny, który bardzo dobrze sprawdza się w instalacjach o wysokim ciśnieniu roboczym. Innowacyjny regulator z kolorowym, dotykowym panelem obsługowym, asystent uruchomienia oraz łatwy dostęp do wszystkich istotnych podzespołów – wszystko to sprawia, że Vitocrossal 300/200 (CM3C/ CM2C) wyznacza nowe standardy obsługi i serwisowania. Charakteryzuje się ciśnieniem roboczym 6 bar, znamionową mocą cieplną 87-311 kW oraz dużą pojemnością wodną, ma też specjalnie opracowany palnik MatriX – dzięki temu jest idealnym źródłem ciepła dla domów wielorodzinnych i obiektów przemysłowych.

Vitovalor 300-P – teraz jeszcze mocniejszy. Vitovalor 300-P to pierwsze produkowane seryjnie urządzenie grzewcze oparte na ogniwach paliwowych i przeznaczone do domów jednorodzinnych. Dzięki zmniejszeniu jego wysokości konstrukcyjnej oraz zintegrowaniu z gazowym kotłem kondensacyjnym (do pokrywania obciążeń szczytowych), możliwości zastosowania tego urządzenia uległy znacznemu rozszerzeniu. Produkcja energii elektrycznej w skojarzeniu, sterowanej zapotrzebowaniem na ciepło, zapewnia duży stopień wykorzystania energii elektrycznej na potrzeby własne.

zdjęcieISH
Na stoisku prezentowano także wiele nowości produktowych

25latVissmann

Viessmann sp. z o.o.
ul. Karkonoska 65
53-015 Wrocław
infolinia: 801 0801 24
www.viessmann.pl

homeWyszukiwarka

homeTagi

homeReklama

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem