czwartek, lipiec 18, 2019

Najnowsze wydanie
Nr 06/2019

Okladka PI 06 2019 internet

ISH 2015 we Frankfurcie - Polska krajem partnerskim

W dniach od 10 do 14 marca 2015 r. we Frankfurcie nad Menem odbędą się ISH – targi wyposażenia łazienek, techniki sanitarnej, grzewczej, klimatyzacji wnętrz i energii ze źródeł odnawialnych. Więcej o tym wydarzeniu mieliśmy okazję dowiedzieć się 30 września br. podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez Przedstawicielstwo Targów Frankfurt w Warszawie, w której wzięli udział Iris Jeglitza-Moshage z Messe Frankfurt, Günther Mertz z Niemieckiego Stowarzyszenia Budownictwa i Klimatyzacji oraz Piotr Łukaszewicz z Przedstawicielstwa Targów Frankfurt.


Podczas targów ISH 2015 po raz pierwszy pojawi się kraj partnerski, któremu będzie poświęcona specjalna ekspozycja. Organizator, spółka Messe Frankfurt oraz twórcy idei imprezy zdecydowali, że pierwszym krajem partnerskim targów zostanie Polska. Podjęta decyzja uwzględnia z jednej strony wieloletnią polsko-niemiecką przyjaźń, z drugiej zaś najnowsze starania rządów polskiego i niemieckiego w kwestiach europejskiej unii energetycznej, wskazujące wielką wagę polityki energetycznej i jej niezależności w zakresie pozyskiwania surowców.

Polskie Ministerstwo Środowiska już od 2009 r. poprzez inicjatywę „GreenEvo” wspiera polskich producentów „Zielonych Technologii”, ułatwiając im wejście na międzynarodowy rynek. Obecnie Niemcy są dla polskich firm drugim co do wielkości rynkiem zbytu, dlatego też targi ISH, stanowiące największy na świecie pokaz możliwości w zakresie połączenia wody i energii, szczególnie nadają się jako platforma do prezentacji zrównoważonych technologii energetycznych. Hasłem przewodnim targów ISH 2015 jest „Comfort meets Technology“. Zarówno strefa tematyczna Water, jak i Energy zaoferują uczestnikom i zwiedzającym wiele atrakcji.

W strefie ISH Water pod hasłem „Woda dla życia” znajdą się ekspozycje dostawców oferujących rozwiązania w zakresie łazienek.

W strefie ISH Energy będą prezentowane rozwiązania z zakresu systemów instalacyjnych i energetycznych stosowanych w budynkach, energii odnawialnych oraz klimatyzacji, chłodnictwa i systemów wentylacyjnych. Hasłem nadrzędnym będzie „Większa wydajność energetyczna”, a zatem tematy związane z transformacją energetyczną na rynku energii cieplnej, budownictwo przyszłości, kompleksowy zrównoważony rozwój czy też różne trendy technologiczne. Branża klimatyzacji, chłodnictwa i systemów wentylacyjnych prezentowana będzie na targach ISH pod hasłem Aircontec. Sektor przemysłu zapozna odwiedzających z innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie komponentów i systemów, zapewniającymi, oprócz wysokiej wydajności energetycznej, komfort cieplny i wysoką jakość powietrza wewnątrz pomieszczeń. W ramach wystawy będzie można zobaczyć również koncepcje i rozwiązania opracowane na potrzeby renowacji starych budynków oraz przeznaczone dla nowych obiektów.

Informacje dodatkowe o ISH

Informacje podstawowe

Informacje ogólne

Dane i fakty

Polska - kraj partnerski

Program

 

homeWyszukiwarka

homeTagi

homeWydarzenia

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem