piątek, kwiecień 26, 2019

    Najnowsze wydanie


 PI 9_10/2018
Okładka 9 10

 

Nowości w firmie Viessmann

Firma Viessmann znana jest z wysokiej jakości urządzeń grzewczych, ale również z kompletności oferowanej oferty. Od wielu lat instalatorzy przyzwyczajeni są, że oprócz kotła czy zasobnika z logo Viessmann, można kompleksowo zakupić także elementy wyposażenia instalacji.

50ViPERT
W tym roku oferta powiększyła się o wielowarstwową rurę ViPERT z wkładką aluminiową w otulinie, która pozwala uniknąć niepożądanych strat ciepła, ale również umożliwia swobodny przesuw rurociągów spowodowany wydłużeniami termicznymi. Dzięki maksymalnym parametrom pracy wynoszącym 70°C i 10 barów ta sama rura może być stosowana zarówno do instalacji grzewczej jak również i do wody użytkowej. Uniwersalna rura to łatwy sposób na przyspieszenie prac instalacyjnych przy zredukowanych kosztach a wszystko „uzupełnione" 10-cio letnią gwarancją.

51Siłownik zaworów rozdzielacza
Będąc przy ogrzewaniu, warto wspomnieć o kolejnym nowym elemencie w ofercie, czyli o siłowniku zaworów rozdzielacza. Siłownik zasilany napięciem 230 V o poborze mocy poniżej 2 W umożliwia montaż oddzielnych sterowników na każdej pętli w układach rozdzielaczowych ogrzewania, dając mieszkańcom możliwość indywidualnego starowania w każdym pomieszczeniu czy grupie pomieszczeń. 

52Termostatyczne grupy mieszające
Praktycznie każdy nowy dom jest obecnie wyposażany w ogrzewanie podłogowe. Po pierwsze dlatego, że praca na niskich parametrach, wymaganych dla obiegów płaszczyznowych, poprawia efektywność kotłów kondensacyjnych, a po drugie i chyba ważniejsze dla użytkownika – zastosowanie podłogówki znacząco poprawia komfort cieplny w domu.
W przypadku stosowania dużych powierzchni ogrzewania płaszczyznowego najlepiej sprawdza się wydzielenie oddzielnego obiegu grzewczego wyposażonego w zawór z siłownikiem sterowanym z automatyki kotła. Sprawa ma się jednak trochę inaczej jeśli chcemy mieć niewielkie ogrzewanie podłogowe (np.: tylko w łazience i kuchni). Oczywiście tu też można zastosować oddzielny obieg grzewczy z zaworem mieszającym, sterowanym przez automatykę kotła, ale równie dobrze sprawdzają się termostatyczne grupy mieszające, za pomocą których można wykonać tzw. „ciepłą podłogę". Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, Viessmann wprowadził do swojej ferty takową grupę. Do wykonania grupy zostały użyte materiały i podzespoły najwyższej jakości gwarantujące użytkownikowi wieloletnią, bezproblemową eksploatację.

Aquahome Duo
Oferta firmy Viessmann to nie tylko instalacje grzewcze, to także woda użytkowa. Tutaj także oferta została rozszerzona o kolejne urządzenie. Do znanych od wielu lat stacji uzdatniania wody serii Aquahome dołączyło nowe urządzenie – Aquahome Duo. Aquahome Duo to połączenie w jednym urządzeniu stacji zmiękczającej wodę oraz filtra z wkładem z węgla aktywnego. Zatem teraz w jednym urządzeniu usuniemy niepożądany kamień kotłowy (stacje Aquahome w odróżnieniu od urządzeń działających na zasadzie odwróconej osmozy usuwają jedynie twardość wody, nie zmniejszając ilości niezbędnych do życia mikroelementów) oraz nieprzyjemny smak i zapach.
Aquahome Duo to optymalna kombinacja żywicy jonowymiennej (20 l) oraz węgla aktywnego (9 l). Stacja kompleksowo uzdatnia wodę w domu. Woda wpływając do urządzenia, w pierwszej kolejności napotyka warstwę węgla aktywnego, który eliminuje z wody m.in. związki chloru, pogarszające smak i zapach wody pitnej. Następnie woda przepływa przez żywicę jonowymienną, która usuwa z wody jony wapnia i magnezu powodujące jej twardość. Gdy zdolność jonowymienna żywicy wyczerpuje się, jest ona regenerowana roztworem wody i soli w tabletkach, jak w tradycyjnym zmiękczaczu. Podczas regeneracji, również warstwa węgla aktywnego zostaje wypłukana z wszelkich zanieczyszczeń.
Węgiel aktywny w urządzeniu to podwójna korzyść. Nie tylko oczyszcza wodę, ale i przedłuża żywotność żywicy jonowymiennej. Żywica może szybciej się zużywać, jeśli przepływa przez nią woda zawierająca zanieczyszczenia mechaniczne i związki chloru. Węgiel aktywny w Aquahome Duo minimalizuje ryzyko skrócenia żywotności złoża jonowymiennego.
Innowacje w Aquahome Duo:

 • jednocześnie usuwa nieprzyjemny smak i zapach chloru oraz zmiękcza wodę (filtr węglowy i zmiękczacz w jednym);
 • oszczędność miejsca oraz nakładów finansowych w zakupie i serwisowaniu;
 • nie wymaga wymiany wkładów filtracyjnych;
 • duży podświetlany wyświetlacz LCD z najbardziej zaawansowanymi funkcjami elektroniki panelu sterującego;
 • podświetlany zbiornik soli.

Do każdej stacji Aquahome Duo dodawane jest kompletne wyposażenie standardowe: zawór obejścia (by-pass) z regulatorem twardości wody, zabezpieczenie antyprzelewowe oraz wąż do odprowadzania popłuczyn. Opcjonalny sprzęt: elastyczne węże przyłączeniowe, syfon, automatyczny filtr mechaniczny Aquaplus Flush.

Korzyści z uzdatniania wody wodociągowej za pomocą Aquahome Duo:

 • ochrona kotłów grzewczych, instalacji, armatury i sanitariatów przed osadami z kamienia;
 • dłuższa żywotność sprzętów AGD i mniejsze zużycie energii;
 • redukcja wydatków na detergenty do 60% i na ogrzewanie do 20%;
 • czysta i bezpieczna woda w całym domu, doskonała do picia i mycia;
 • trwalsze, miękkie w dotyku tkaniny o intensywnych kolorach;
 • zdrowa i gładka skóra, lśniące włosy oraz komfort kąpieli w miękkiej wodzie;
 • smaczne potrawy i aromatyczne napoje, bez nieprzyjemnego zapachu chloru;
 • możliwość picia wody z kranu, zamiast wody butelkowanej – oszczędność pieniędzy i ochrona środowiska naturalnego;
 • bezpieczna i oszczędna eksploatacja bez użycia szkodliwych środków chemicznych (urządzenia są regenerowane wyłącznie wodą i solą w ilościach do 50% mniejszych niż w tradycyjnych zmiękczaczach).

Pompa ciepła powietrze/woda Vitocal 200-S
Pompa ciepła powietrze/woda Vitocal 200-S w układzie split oszczędza środowisko i redukuje koszty energii, wykorzystując ciepło zawarte w powietrzu atmosferycznym. Dostępna jest w wykonaniu tylko do ogrzewania lub do ogrzewania i chłodzenia.
Nowe jednostki zewnętrzne w ponadczasowej szacie wzorniczej stwarzają miłe wrażenie dla oka. Urządzenia te są wyposażone w jeden lub dwa wentylatory. Vitocal 200-S, oprócz niezwykle cichej pracy, wyróżnia się bardzo dobrymi parametrami i najwyższą jakością wykonania – made in Germany.
Urządzenie jest prawie niesłyszalne. Specjalne, zoptymalizowane akustycznie wentylatory wraz z inteligentnym systemem sterowania ich prędkością obrotową przyczyniają się do minimalizacji dźwięku powietrznego przy pracy z pełnym lub częściowym obciążeniem. Wyeliminowano niskie częstotliwości, odczuwane przy konwencjonalnych pompach ciepła jako szczególnie uciążliwe (technologia AAD – Advanced Acoustic Design). Vitocal 200-S dzięki temu nadaje się szczególnie do stosowania w gęsto zabudowanych obszarach, jak na przykład osiedla domów szeregowych.
W trybie nocnym moc akustyczna wentylatora i sprężarki zostaje dodatkowo zredukowana. Funkcja
ta jest bardzo istotna wszędzie tam, gdzie trzeba spełnić ustawowe wymagania odnośnie ograniczenia emisji hałasu (40 dB (A) w okresie nocnym).
Prezentowane pompy ciepła są szczególnie polecane do nowego budownictwa wyposażonego w niskotemperaturowy system grzewczy jak ogrzewanie podłogowe lub ścienne, gwarantując najwyższą efektywność pracy i tym samym najniższe koszty eksploatacyjne. Regulator ma również możliwość sterowania drugim źródłem ciepła, przez co pompę ciepła można zastosować również do modernizacji instalacji. Automatyka potraktuje kocioł jako tzw. szczytowe źródło ciepła, którego zadaniem będzie uzupełnienie pracy pompy ciepła w okresie występowania niskich temperatur zewnętrznych.
Wszystkie zespoły pompy ciepła przyczyniają się do zwiększenia jej efektywności (COP do 5,0 dla A7/W35): zarówno sprężarka scroll z regulacją prędkości obrotowej, jak i asymetryczny płytowy wymiennik ciepła, czy parownik powietrzny ze zoptymalizowanymi odległościami pomiędzy lamelami.
Pompa ciepła Vitocal 200-S otrzymała Złoty Medal MTP podczas Targów INSTALACJE 2018.
53

Opracowanie redakcyjne
na podstawie dostarczonych materiałów

homeWyszukiwarka

homeTagi

homeWydarzenia

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem