środa, maj 22, 2019

    Najnowsze wydanie


 PI 9_10/2018
Okładka 9 10

 

VIEGA Złączka przejściowa Megapress

Do oferty systemu Megapress wprowadzono nową złączkę przejściową z brązu. Umożliwia ona na łatwy remont lub rozbudowę instalacji wody użytkowej wykonanych przy użyciu rur z miedzi lub stali nierdzewnej, które często funkcjonują w starych budynkach.

99
Do łączenia nie stosowano dotąd praktycznie innej metody, niż spawanie. Wysoka czasochłonność, stałe zagrożenie pożarowe i duże obciążenie fizyczne instalatora sprawiają, że spawanie jest technologią mało aktakcyjną pod względem ekonomicznym. Noszenie ciężkuch butli z gazem i spawarek jest męczące i niewygodne, zwłaszcza wtedy, gdy miejce spawania nie znajduje się na wysokości głowy, lecz na kilku metrach.

100W trudno dostępnych miejscach często wymagane jest spawanie z lusterkiem. Dzięki nowoczesnej technice połączeń zaprasowywanych na zimno, przejście na inny materiał jest możliwe i trwa zaledwie kilka minut. Nie ma przy tym znaczenia, jaką grubość ścianki mają obrabiane rury stalowe, jeżeli są one zgodne z normami PN EN 10255, PN EN 10220/10216-1 lub PN EN 10220/10217-1. Rezultatem jest bezpieczne i szczelne połączenie, które jest od razu gotowe do użytku. Niepotrzebny dodatkowy czas na schładzanie lub kontrolę przeciwpożarową.
Nowa złączka przejściowa Megapress z profilem SC-Contur jest dostępna w siedmiu rozmiarach od ½" x 15 mm do 2" x 54 mm. Wystarczy nałożyć złączkę przejściową na oczyszczoną końcówkę ocynkowanej rury stalowej, zaznaczyć głębokość wsunięcia i zaprasować przy użyciu zaciskarki Viega ze szczękami systemowymi Megapress lub Sanpress. Używając złączki przejściowej z brązu, należy jedynie przestrzegać kolejności łączenia metali szlachetnych i nieszlachetnych w kierunku przepływu, tak jak we wszystkich instalacjach mieszanych.
Na obu końcach złączki przejściowej Megapress znajduje się opatentowany profil SC-Contur, wymuszający nieszczelność w stanie niezaprasowanym. Dzięki temu niezaprasowane przez nieuwagę połączenie jest natychmiast widoczne podczas próby szczelności. Po prawidłowym zaciśnięciu złączki pozostają trwale szczelne. System Megapress pozwolił na wykorzystanie zalet techniki zaprasowywania na zimno w instalacjach z grubościennych rur stalowych, co wcześniej nie było możliwe. Oferta obejmuje wszystkie elementy o wymiarach od 3/8 do 4", niezbędne
do budowy instalacji grzewczych, chłodniczych i gaśniczych oraz systemów przemysłowych.

homeWyszukiwarka

homeTagi

homeWydarzenia

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem