środa, maj 22, 2019

    Najnowsze wydanie


 PI 9_10/2018
Okładka 9 10

 

BOSCH Gruntowa pompa ciepła Bosch Compress 6000 LW

92Kompaktowa obudowa, nowoczesne sprężarki i wbudowane pompy o najwyższej sprawności sprawiają, że gruntowa pompa ciepła Bosch Compress 6000 LWM ze 185-litrowym zasobnikiem c.w.u pozwala nie tylko zaoszczędzić miejsce, ale również energię 3-4 osobowym gospodarstwom domowym.
Nowoczesne sprężarki i zoptymalizowany obieg chłodniczy pompy ciepła Bosch Compress 6000 LW zapewniają jej wysoką efektywność – wartość jej współczynnika COP to nawet do 4,7 (według EN 14511).

Ponadto pompę wyposażono w funkcję DPC (DynamicPumpControl), która służy do regulacji różnicy temperatur pompy obiegu wtórnego oraz automatycznie zapewnia optymalny strumień przepływu wody przez pompę ciepła. W ten sposób zwiększa się efektywność eksploatacji i zmniejsza zużycie energii. Funkcja DPC umożliwia dodatkowo łatwe i szybkie uruchomienie pompy bez konieczności wcześniejszego, ręcznego ustawienia pompy obiegu wtórnego. Wyjątkowo energooszczędne są również wbudowane w urządzenie pompy przeznaczone do obiegu grzewczego i solanki.
Ciepło z gruntu jest pobierane przez kolektor poziomy (ułożony pod powierzchnią gruntu) lub sondę pionową (odwiert w gruncie).
Pompy geotermiczne serii Bosch Compress 6000 LW w zależności od potrzeb można łączyć z zewnętrznym podgrzewaczem wody. Funkcje regulacyjne układu wykrywania ciepła zewnętrznego umożliwiają również podłączenie instalacji solarnych lub na biomasę, przeznaczonych do przygotowania ciepłej wody użytkowej i wspomagania ogrzewania.

homeWyszukiwarka

homeTagi

homeWydarzenia

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem