sobota, luty 24, 2018

 Najnowsze wydania

 EKO
Schowek02TRH
I&M 2/2017

PI 8/2017

001 Okładka PI08

001 Okladka IM02 2017

Zmiana wydawcy banner

ROTENSO Systemy klimatyzacji VRF Rotenso

Schowek01gabikSystemy klimatyzacji RVF Rotenso są rozwiązaniem dedykowanym dla średnich i dużych obiektów biurowych, mieszkalnych i restauracyjno-hotelowych. W zależności od tego, czy klimatyzacja ma pełnić funkcję chłodzącą czy realizować tryb grzania i chłodzenia można zastosować tzw. rozwiązania dwu lub trójrurowe.

Jeden system RVF umożliwia modułowe łączenie jednostek zewnętrznych do mocy 200 kW oraz podłączenia aż 64 jednostek wewnętrznych. Bardzo dobre parametry agregatów zewnętrznych zapewniają dużą elastyczność podczas projektowania instalacji, której długość może wynieść do 1000 m. Jednostki zewnętrzne można łączyć ze sobą tworząc rozbudowane systemy modułowe (o mocy do 72 HP), które dają gwarancję nieprzerwanej pracy całego systemu. Rotenso udostępnia narzędzie umożliwiające profesjonalny dobór mocy jednostek oraz agregatów, a także długość i średnice instalacji. Zastosowana w systemach RVF Rotenso technologia inwerterowa (o bardzo niskim poborze prądu) bezpośrednio przekłada się na zminimalizowanie kosztów eksploatacyjnych. W systemach trójrurowych, w których możemy realizować jednocześnie tryb grzania i chłodzenia, oszczędność energii sięga aż 50%. System z odzyskiem ciepła sprawdza się w okresach przejściowych lub w sytuacjach, gdy niezbędna jest klimatyzacja strefowa budynku.
W trójrurowym systemie VRF Rotenso każda chłodnica jest wyposażona w zawór rozprężny, co umożliwia dopasowanie ilości czynnika do aktualnych potrzeb, na chłód i/lub grzanie, w danym pomieszczeniu. Tryb grzania jest możliwy nawet, gdy temperatura na zewnątrz spadnie do -20°C. Cały układ sterowany jest centralnie. Zarządzać nim można zarówno poprzez sterownik centralny, jak i aplikację centralnego sterowanie smart WiFi lub system BMS, który wykorzystuje bramkę Modbus albo BACnet.

homeWyszukiwarka

homeNewsletter

Repowermap

homeTagi

homeReklama

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem