sobota, czerwiec 23, 2018

 Najnowsze wydania

 EKO
Schowek02TRH
I&M 2/2017

PI 1/2018

okładkaPI01

001 Okladka IM02 2017

TACONOVA - przepływomierz TopMeter Plus

gabiSprawdzony przepływomierz TopMeter, który jest jednym z głównych elementów składowych obiektów grzewczych, w nowej wersji TopMeter Plus wyposażono w dodatkową funkcję, przy użyciu której wybrane ustawienie strumienia medium może zostać zablokowane i ponownie odtworzone. W ten sposób raz wyregulowany zawór zostaje zabezpieczony przed zmianą ustawień.

Schowek01gsbuNowy przepływomierze umożliwia regulację i zamknięcie zaworu w dwóch oddzielnych procesach. Jednym ruchem można ustawić pożądany strumień przepływu i od razu przez wziernik skontrolować jego wielkość. TopMeter Plus umożliwia nie tylko ustawienie, ale też bezpośrednią kontrolę strumienia medium w l/min przy pomocy nadrukowanej skali. Instalator nie musi przy tym używać żadnych specjalistycznych narzędzi, wyszukiwać danych dotyczących ustawień w diagramach czy tabelach, ani stosować urządzeń pomiarowych.

W nowym przepływomierzu pod czerwonym pokrętłem znajduje się szary pierścień blokujący. Po wyregulowaniu zostaje on przesunięty w dół do gniazda zaworu i zakryty czerwonym pokrętłem – w ten sposób zabezpiecza się ustawioną wartość przepływu. Zawór można zamknąć również przy zablokowanym ustawieniu przepływu. Przy ponownym otwarciu można wrócić do ostatnio ustawionej wartości poprzez przekręcenie pokrętła do oporu. Jednocześnie wybrane wcześniej ustawienie jest zabezpieczone przed zmianą. Dodatkowo istnieje możliwość zaplombowania czerwonego pierścienia. Głowica zaworu przepływomierza TopMeter jest prefabrykowana w dostępnych powszechnie na rynku rozdzielaczach obiegów grzewczych. Rozwiązanie to występuje w czterech regulowanych zakresach strumienia medium: od 0 do 8 l/min, do montażu na zasilaniu obiegu. Rozmiar i wymiary montażowe są identyczne, jak w dotychczasowej wersji TopMeter, co pozwala na łatwą wymianę w istniejących już rozdzielaczach.

Źródło: TACONOVA

homeWyszukiwarka

Repowermap

homeTagi

homeReklama

20180321banner hvac200x400

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem