sobota, czerwiec 23, 2018

 Najnowsze wydania

 EKO
Schowek02TRH
I&M 2/2017

PI 1/2018

okładkaPI01

001 Okladka IM02 2017

VIEGA System rurowy Smartpress

olaSystem Viega Smartpress bardzo dobrze sprawdza się w instalacjach c.o. i c.w.u. Wielowarstwowa rura systemu jest dostępna o średnicy od 16 do 63 mm. Składa się z rury bazowej PE-Xc, powłoki aluminiowej i płaszcza PE-Xc. Taka konstrukcja zapewnia stabilność, szczelność tlenową oraz wysoką odporność na obciążenia przy łatwym układaniu z rolki.

Nowe złączki zaprasowywane systemu Viega Smartpress są wykonane ze stali nierdzewnej i brązu orgtergeraheaqherherheqhjaz nie mają o-ringów, lecz odporne na duże obciążenia korpusy oporowe z PPSU. Założona na nie rura po zaprasowaniu zapewnia uszczelnienie na całej powierzchni. Ułatwia to montaż, bowiem bezpośrednio po docięciu na rurę można założyć złączkę i zaprasować. Nie ma konieczności usuwania zadziorów, kalibrowania ani poszerzania rur wielowarstwowych.

Główną zaletą uszczelnienia powierzchniowego jest brak zmniejszania średnicy przez o-ring oraz korzystna dla przepływu geometria wszystkich punktów zmiany kierunku. Złączki Viega Smartpress wyróżniają się minimalnymi stratami ciśnienia, niższymi nawet o 80% od standardowych złączek zaprasowywanych do rur z tworzywa sztucznego. Dzięki temu instalacje c.w.u. mogą mieć mniejszą średnicę, a to obniża koszty inwestycji i eksploatacji oraz przyczynia się do zachowania jakości wody użytkowej.

Źródło: VIEGA

homeWyszukiwarka

Repowermap

homeTagi

homeReklama

20180321banner hvac200x400

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem