sobota, kwiecień 21, 2018

 Najnowsze wydania

 EKO
Schowek02TRH
I&M 2/2017

PI 1/2018

okładkaPI01

001 Okladka IM02 2017

Zmiana wydawcy banner

Kocioł Zena MS 24 MI PLUS ponownie w sprzedaży

zena kociolW maju firma De Dietrich ponownie wprowadziła do oferty klasyczne, wiszące kotły gazowe z otwartą komorą spalania Zena MS 24 MI PLUS. Są to kotły dwufunkcyjne do c.o. i wytwarzania mikroakumulowanej c.w.u. (o wydajności *** wg EN 13203).

Niskotemperaturowe naścienne kotły gazowe Zena z przerywaczem ciągu, do podłączenia do komina w systemie B1, są przystosowane do pracy z gazem ziemnym, z możliwością przezbrojenia na propan (zestaw do przezbrojenia dostępny opcjonalnie).

Kocioł jest wyposażony w wymiennik pierwotny miedziany, pokryty powłoką aluminiowo-krzemową, zawór gazowy z modulatorem zewnętrznym i podwójny elektromagnetyczny zawór bezpieczeństwa, a także palnik atmosferyczny z rampą ze stali nierdzewnej, zapłon elektroniczny i jonizacyjną kontrolę płomienia. Hydroblok z materiału kompozytowego, zawiera pompę c.o. elektroniczną klasy A, o wskaźniku efektywności energetycznej EEI<0,23 z odpowietrznikiem automatycznym, automatyczne obejście, zawór przełączający c.o./c.w.u. umieszczony na powrocie, presostat wody, zawór spustowy, zawór antyskażeniowy, zawór bezpieczeństwa c.o. 3 bar, manometr, wymiennik płytowy ze stali nierdzewnej z turbinowym czujnikiem przepływu demontowalne filtry i ogranicznik przepływu w obiegach c.o. i c.w.u.

Zena MS 24 MI PLUS posiada naczynie wzbiorcze c.o. o poj. 6 l. Kocioł jest wydajny i ma kompaktową konstrukcję, waży 29 kg. Sterowanie urządzeniem ułatwia prosta w obsłudze elektroniczna konsola z wyświetlaczem cyfrowym.

Dystrybucję i zastosowanie kotła reguluje rozporządzenie Komisji Europejskiej nr 813/2013 w Załączniku II, pkt 5. Zgodnie z nim od 26 września 2015 roku do ogrzewaczy są dołączane następujące informacje o produkcie: „W przypadku kotłów typu B1 i kotłów wielofunkcyjnych typu B1 – ich charakterystyki i następujący tekst standardowy: Ten kocioł o ciągu naturalnym jest przeznaczony do podłączenia do komina wspólnego dla wielu mieszkań w istniejących budynkach, usuwającego pozostałości po spalaniu poza pomieszczenie, w którym znajduje się kocioł. Kocioł pobiera powietrze do spalania bezpośrednio z pomieszczenia i zawiera przerywacz ciągu. Ze względu na niższą sprawność należy unikać jakiegokolwiek innego wykorzystania tego kotła, które może spowodować wyższe zużycie energii i wyższe koszty eksploatacji.”

Dane techniczne:

Model ZENA MS 24 MI PLUS
Moc cieplna - znam. określona przy Qnom (tryb c.o. i c.w.u.) 24 kW
Moc cieplna - pośrednia przy 30% Qnom 7,1 kW
Sprawność w % PCI przy obciąż. 100% Pn przy 70°C (RPn) 91,2%
…% Pn i śr. temp. …°C 30% Pn przy 40°C (RPint) 90,2%
Moc cieplna min. (tryb c.o. i c.w.u.) 9,3 kW
Wysokość manometryczna do dyspozycji w obiegu c.o. 175 mbar
Pojemność wodna 3,5 l
Straty przy wyłączeniu Δt = 30 K (Qpo30) 183 W
Moc elektr. dodatkowa (bez pompy obiegowej) 5 W
Moc elektryczna pompy obiegowej 55 W
Moc elektr. dodatkowa w stanie czuwania 3 W
Zapotrzebowanie ciągu 0,5 mbar
Moc wymiany 24 kW
Wydajność godzinowa przy Δt = 35 K 590 l/h
Wydajność początkowa przy Δt = 30 K (wg EN 13203) 12,0 min
Ciężar netto 29 kg

Źródło: De Dietrich

homeWyszukiwarka

homeNewsletter

Repowermap

homeTagi

homeReklama

20180321banner hvac200x400

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem