envelope redakcja@polskiinstalator.com.pl home ul. Wąski Jar 9
02-786 Warszawa

Advertisement











NeovoCondens aranzacjaDruga połowa 2015 r. to szczególny okres dla branży grzewczej. Trwają bowiem intensywne przygotowania do wdrożenia zaleceń związanych z zapisami dyrektywy ErP. Wiele znanych i popularnych produktów zniknie z ofert producentów, ale jest to również niepowtarzalna okazja dla zaprezentowania nowości. Szczególnie interesujące produkty pojawią się w ofercie De Dietrich.

Zapowiedzią zmian i nowości w ofertach producentów była największa i najbardziej prestiżowa impreza targowa w Europie – ISH we Frankfurcie nad Menem, która miała miejsce na początku marca tego roku. Jednym z największych wystawców tych targów była grupa przemysłowa BDR Thermea, którą reprezentowała między innymi marka De Dietrich.

Nowy kocioł kondensacyjny MCR3 Plus

Harmonogram wdrażania dyrektywy ErP narzuca dwie daty: 1 sierpnia i 26 września. Począwszy od 1 sierpnia 2015 r. wszystkie kotły sprzedawane ze zintegrowaną pompą obiegową muszą mieć ten komponent w klasie energetycznej „A”. W tym kontekście zadebiutuje następca jednego z najbardziej rozpoznawalnych urządzeń na rynku – kocioł kondensacyjny MCR3 Plus. Krótka, bo niespełna 3-letnia, obecność tego urządzenia na rynku zaowocowała sprzedażą ponad 20 tysięcy wersji MCR3, co dało mu pozycję lidera w segmencie małych kotłów kondensacyjnych. Pierwsze dni sprzedaży wersji Plus zapowiadają jeszcze większy wolumen sprzedażowy w podobnym okresie. Sam kocioł niewiele się zmieni – spełni bowiem wymóg dyrektywy, tj. zostanie wyposażony w elektroniczną pompę modulowaną klasy A. Dodatkowo zyska zabezpieczenie przed zbyt niskim stanem wody w komorze kotła. Zostały oczywiście utrzymane miksy pakietowe kotła MCR3 Plus cieszące się wśród instalatorów wyjątkową popularnością. Spółka De Dietrich poinformowała swoich partnerów o zmianach stosownym komunikatem wewnętrznym.

Pompy ciepła do c.w.u. Kaliko TWH

Szczególny nacisk w grupie kładziony jest na produkty wykorzystujące źródła odnawialne. Na rynku wyjątkowym powodzeniem cieszą się termodynamiczne podgrzewacze wody. Stanowią one rozwiązanie alternatywne dla systemów solarnych. Ich działanie nie jest uzależnione od pogody – stąd rosnący udział w rynku. De Dietrich rozszerza typoszereg pomp ciepła do wody użytkowej Kaliko TWH. Dołączyły dwie konstrukcje: Kaliko Essentiel oraz Kaliko Split. Pierwsza z nich to termodynamiczny podgrzewacz do pracy na powietrzu obiegowym, wyposażony we wsparcie w postaci grzałki elektrycznej o mocy 1550 W. Podgrzewacz wyprodukowany w klasie efektywności energetycznej „A”, z dobrym współczynnikiem COP do 3,02, proponowany jest w dwóch pojemnościach: 180 oraz 230 l. Prosta i funkcjonalna konsola sterownicza pozwala użytkownikowi na wybór dwóch trybów pracy: oszczędnym, wykorzystującym jedynie moduł termodynamiczny do produkcji ciepłej wody oraz hybrydowym, dołączającym wsparcie grzałki elektrycznej. Wodę można podgrzać maksymalnie do temperatury 65ºC. Druga konstrukcja o nazwie Kaliko Split rozdziela podgrzewacz o pojemności 200 i 270 l od jednostki termodynamicznej montowanej na zewnątrz. Moc elektryczna jednostki termodynamicznej 1750 W oraz wysoki współczynnik COP (do 3,42) stawiają Kaliko Split w gronie urządzeń o najwyższej efektywności. Rozwiązanie to jest polecane do małych domów, gdzie trudno o odpowiednie kubaturowo pomieszczenie na podgrzewacz ze zintegrowaną jednostką termodynamiczną. Znaczenie ma też fakt, że emitowany hałas, choć niewielki, zostanie przeniesiony na zewnątrz.

NeOvo – nowy kocioł olejowy

W ramach wymiany urządzeń dopasowanych do wymagań dyrektywy ErP, firma De Dietrich wycofuje serię małych kotłów olejowych GTU. Ten skrót to cała historia marki, która na pewnym etapie rozwojowym oparła konstrukcję kotłów o wysokiej jakości żeliwo produkowane we własnej odlewni. Kocioł olejowy GTU w różnych wcieleniach był produkowany od ponad 30 lat. W tym czasie zyskał również i na rynku polskim wyjątkowo dobrą opinię. Firma ma nadzieję, że nowy kocioł NeOvo będzie godnym następcą. Nowa konstrukcja zaprezentowana zostanie w dwóch wariantach: klasycznym, pod nazwą NeOvo EcoNOx EFU, oraz kondensacyjnym – NeOvo Condens EFU. Wersja kondensacyjna, wykonana w sprawdzonej technologii dwóch wymienników: żeliwnego i ceramicznego, dała w efekcie sprawność sięgającą 101,5%, co w kontekście wymagań dyrektywy ErP zapewniło klasę „A” efektywności energetycznej. Nowo zaprojektowany palnik spełnia najostrzejsze normy związane z emisją NOx i CO. Początkowo wersja EcoNOx zadebiutuje w mocach 22 i 29 kW, a Condens w mocach 19, 24 i 32 kW. Obie wersje będzie można zestawiać w kompakty uzupełnione o podgrzewacze leżące 110 i 160 l. Do wyboru będą dwie konsole sterownicze – B oraz Inicontrol 2.

 mcr3 plus    kaliko essential
1. Kocioł kondensacyjny MCR3 Plus   2. Pompy ciepła do podgrzewu ciepłej wody użytkowej Kaliko Essentiel
 kaliko split    neOvo
3. Pompa ciepła Kaliko Split   4. Kotły NeOvo. a) kocioł klasyczny NeOvo EcoNOx EFU, b) kocioł kondensacyjnym NeOvo Condens EFU

 

dedietrich logo

De Dietrich Technika Grzewcza Sp. z o.o.
ul. Północna 15-19, 54-105 Wrocław
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
t
el. 71 71 27 400, 801 080 881

 

Artykuł sponsorowany


 

pi