niedziela, grudzień 16, 2018

    Najnowsze wydanie


    PI 5/2018

Okładka

 

Nowe urządzenia na rynku

Nowości w firmie Viessmann

Firma Viessmann znana jest z wysokiej jakości urządzeń grzewczych, ale również z kompletności oferowanej oferty. Od wielu lat instalatorzy przyzwyczajeni są, że oprócz kotła czy zasobnika z logo Viessmann, można kompleksowo zakupić także elementy wyposażenia instalacji.

50ViPERT
W tym roku oferta powiększyła się o wielowarstwową rurę ViPERT z wkładką aluminiową w otulinie, która pozwala uniknąć niepożądanych strat ciepła, ale również umożliwia swobodny przesuw rurociągów spowodowany wydłużeniami termicznymi. Dzięki maksymalnym parametrom pracy wynoszącym 70°C i 10 barów ta sama rura może być stosowana zarówno do instalacji grzewczej jak również i do wody użytkowej. Uniwersalna rura to łatwy sposób na przyspieszenie prac instalacyjnych przy zredukowanych kosztach a wszystko „uzupełnione" 10-cio letnią gwarancją.

Więcej...

VOX System Infratop z nowym panelem SV-09/SVP-09

20Aby dach spełniał wszystkie swoje funkcje i służył nam przez lata, konieczna jest jego prawidłowa wentylacja, która pozwala na właściwe odprowadzenie wilgoci i cyrkulację powietrza. Te cechy posiada także nowy panel podbitki SV-09/SVP-09 z ukrytą wentylacją. Infratop z perforacją chroni dach przed zawilgoceniem, grzybami i pleśnią. Ponadto, kształt otworów wentylacyjnych zapewnia ochronę przed insektami, takimi jak osy, trzmiele czy szerszenie.

Więcej...

PURMO System rurowy Cleverfit Axial

19Jedną z nowości ostatnich targów INSTALACJE był system rurowy Cleverfit Axial. Główną zaletą systemu wszechstronność. Znajduje on zastosowanie w instalacji centralnego ogrzewania, wody użytkowej, wody pitnej, sprężonego powietrza oraz wody deszczowej. W skład systemu wchodzą pięciowarstwowe rury CLEVERFIT PE-Xc SD4+ o średnicy od 16 do 32 mm, złączki z nasuwanym pierścieniem oraz specjalistyczne narzędzia do wykonania połączeń.

Więcej...

TOSOT TMV 5 – inteligentny system VRF

18System TMV 5 od TOSOT, działający w oparciu o technologię VRF, został zaprojektowany z myślą o zastosowaniu w średnich i dużych obiektach komercyjnych. Kluczową cechą i wyróżnikiem TMV 5 są nieograniczone możliwości projektowania nowych, jak i rozbudowywania istniejących już instalacji. Maksymalna długość każdej z nich może wynosić nawet 1000 m, a także współpracować z 80 jednostkami wewnętrznymi, w tym ściennymi, kasetonowymi, kanałowymi lub przypodłogowo-sufitowymi.

Więcej...

ATLANTIC POLSKA Grzejnik z serii DORIS do łazienki

17Łazienkowy grzejnik elektryczny DORIS Model Mixt można podłączyć do instalacji C.O. Możliwość współpracy z istniejącą instalacją, która zasilana jest kotłem lub innym urządzeniem (kominek czy pompa ciepła) sprawia, że w sezonie grzewczym urządzenie działa jak typowy kaloryfer. Dzięki grzałce nurkowej z inoxu i wentylatorowi Ventilo, produkuje duże ilości ciepła, niezależnie od pory roku. Również wczesną jesienią czy późną wiosną, gdy system C.O. nie grzeje, oraz każdego dnia, gdy przygotujemy łazienkę do kąpieli, a także suszymy ręczniki.

Więcej...

TACONOVA Grupa podmieszania – efektywna regulacja

16Prefabrykowane grupy podmieszania marki Taconova mogą pełnić funkcję termostatycznie sterowanej regulacji o stałej wartości w systemach ogrzewania podłogowego. Są one montowane bezpośrednio na rozdzielaczu, gdzie umożliwiają indywidualne dostosowanie temperatury na zasilaniu w lokalach mieszkaniowych. Takie rozwiązanie sprawdza się, gdy nie można zamontować oddzielnego rozdzielacza do niskich temperatur lub chcemy tego uniknąć ze względu koszty. Kompletna grupa podmieszania Taconova jest wyposażona we wszystkie potrzebne elementy, takie jak pompa obiegowa, termostatyczny zawór mieszający, termometr oraz przyłącza do belek rozdzielacza.

Więcej...

BOSCH Vent 5000 C – centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła

15Centrale wentylacyjne Bosch Vent 5000 C to alternatywa dla wietrzenia pomieszczeń poprzez otwieranie okien, zarówno pod kątem ekologicznym, jak i ekonomicznym. Rozwiązanie umożliwia usuwanie powietrza z pomieszczeń wilgotnych, takich jak kuchnia, łazienka i pomieszczenia gospodarcze i wprowadzenie świeżego powietrza z zewnątrz do pomieszczeń mieszkalnych i sypialnych.
Podczas tego procesu, wymiennik ciepła przekazuje aż do 91% ciepła ze zużytego do świeżego powietrza, co znacząco wpływa na redukcję kosztów eksploatacji budynku i poprawę jego efektywności energetycznej. Dodatkowo specjalne filtry zamontowane w systemie skutecznie blokują insekty oraz pyłki roślin szczególnie uciążliwe dla alergików.

Więcej...

homeWyszukiwarka

homeTagi

homeReklama

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem