środa, maj 22, 2019

    Najnowsze wydanie


 PI 9_10/2018
Okładka 9 10

 

Warsztaty instalatora OZE

Wspomaganie ogrzewania c.w.u. Pompa ciepła czy instalacja solarna?

17Przy rosnących cenach nośników energii coraz więcej użytkowników szuka tańszej alternatywy na potrzeby przygotowania ciepłej wody użytkowej. Bardzo popularnym rozwiązaniem mocno już rozpowszechnionym na naszym ryku są instalacje wyposażone w kolektory solarne. Nie są to jednak jedyne urządzenia, jakie w prosty sposób można zamontować w naszej instalacji. Warto również bliżej przyjrzeć się pompie ciepła do podgrzewu ciepłej wody użytkowej. Oba rozwiązania wykorzystują darmową energię natury, co znacząco obniża rachunki.

Instalacja solarna 
Powinna być stosowana za każdym razem, gdy dysponujemy w pełni automatycznym źródłem przygotowania wody użytkowej (gaz, olej, energia elektryczna), a także zapewniony jest stały odbiór ciepła – tzn. brak jest długich postojów bez odbioru ciepła przede wszystkim w okresie letnim.

Więcej...

Modernizacja kotłowni węglowej - Efekt ekologiczny i ekonomiczny zainstalowania pompy ciepła

10Cykl warsztatów instalatora OZE to projekt edukacyjny przygotowywany we współpracy redakcji Polskiego Instalatora oraz Polskiej Korporacji Techniki SGGiK. Korzystając z wiedzy fachowców z Akademii Viessmann oraz PORT PC, przygotowujemy i prezentujemy materiały poświęcone zastosowaniu urządzeń korzystających z odnawialnych źródeł energii.

Dużo się mówi o emisji zanieczyszczeń w ostatnich latach. Problem nabrzmiewa co roku jesienią i pozornie zanika wiosną. Nie mam tu na myśli tylko emisji dwutlenku węgla i dyskusji o efekcie cieplarnianym, lecz emisję zanieczyszczeń w ogóle. Dlatego też pokusiłem się o wykonanie analizy, która pozwoli wstępnie ocenić efekty modernizacji kotłowni polegającej na doposażeniu jej w pompę ciepła do c.w.u.

Więcej...

Dolne źródła ciepła bez kłopotów – z akcesoriami Rehau do instalacji geotermalnych

rehau otwWieloletnie doświadczenie w przetwórstwie polimerów pozwala firmie Rehau oferować systemy dolnych źródeł ciepła o najwyższej jakości. Stawiamy przy tym na niezawodny i sprawdzony na tysiącach realizacji materiał PE-Xa – polietylen sieciowany, z którego wykonujemy sondy geotermalne, kolektory poziome, pale geotermalne czy sondy spiralne.

Więcej...

homeWyszukiwarka

homeTagi

homeWydarzenia

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem