niedziela, październik 21, 2018

    Najnowsze wydanie


    PI 3/2018

okładka PI3

 

Artykuły tematyczne

Warto wiedzieć

 

ARFISO z tytułem "Diamenty Forbesa 2018"

51Firma AFRISO Sp. z o.o. otrzymała tytuł „Diamenty Forbesa 2018" i tym samym już po raz trzeci znalazła się w gronie firm o najbardziej dynamicznym wzroście wartości. „Diamenty Forbesa" to doroczny ranking przedsiębiorstw, które w ostatnich trzech latach najskuteczniej zwiększyły swoją wartość.50
Tytuł ten jest potwierdzeniem znalezienia się w gronie najbardziej rozwijających się firm w kraju. Wśród kluczowych kryteriów znajdują się między innymi wyniki finansowe, historia i wiarygodność płatnicza oraz brak negatywnych zdarzeń prawnych. Przedstawiciele firmy podkreślają, że sukcesy nie byłyby możliwe bez partnerskich relacji, zaufania, wsparcia, zaangażowania klientów, partnerów i pracowników firmy. Szczegółowe wyniki rankingu „Diamenty Forbesa 2018" zostały opublikowane 25 stycznia 2018 roku.

 


TOSOT wkracza do Polski

52TOSOT jest jedną z dwóch (obok Gree) wiodących marek, należących do międzynarodowej grupy Gree Electric Appliances Inc. of Zhuhai, czyli jednego z największych producentów urządzeń klimatyzacyjnych na świecie i specjalizuje się oferowaniu systemowych rozwiązań klimatyzacyjnych dla obiektów komercyjnych, w tym między innymi dla biur, hoteli, obiektów sportowych oraz galerii handlowych i sklepów.
W ofercie posiada także rozwiązania dla segmentu wielorodzinnego budownictwa mieszkaniowego oraz klientów indywidualnych.
Obecnie TOSOT jest jednym z najszybciej rozwijających się dostawców urządzeń klimatyzacyjnych. Działa aktywnie w kilkunastu krajach, na kilku kontynentach – w tym m.in. w Chinach, Rosji, USA, Kandzie, Niemczech, Finlandii oraz we Włoszech. Posiada również kilka oddziałów w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, m.in. na Ukrainie i na Węgrzech. Teraz marka rozpoczyna działalność również na polskim rynku klimatyzacyjnym. Swoją pozycję zamierza budować w oparciu o współpracę z projektantami, firmami wykonawczymi oraz inwestorami i generalnymi wykonawcami inwestycji. Firma skupi się na rozwoju własnych kanałów sprzedażowych i nie planuje na razie budowy szerokiej sieci dystrybucji. Niektóre z produktów (wybrane oczyszczacze, klimatyzatory) będą dostępne w partnerskich sklepach internetowych.
Wyłącznym dystrybutorem marki w Polsce została firma TOSOT Air Conditioning Systems, która poza importem produktów,  zapewnia również wsparcie magazynowe, techniczne i projektowe. Więcej można przeczytać na stronie internetowej:https://tosot.pl/pl


Nowy kompleks budowy Google
z największą w USA pompą ciepła

53Nowy kompleks budowy Google będzie zlokalizowanykilka mil od głównej siedziby firmy w Mountain View w Kalifornii. Do ogrzewania i chłodzenia obiektu zastosowane zostaną geotermalne pompy ciepła. Będzie to największa instalacja z pompami ciepła w całej Ameryce Północnej. Google wykorzysta pompę ciepła do zapewnienia komfortu cieplnego – rezygnując całkowicie z wykorzystania paliw kopalnych w obiekcie. Energooszczędne budownictwo i wykorzystanie pomp ciepła
zaowocuje zmniejszeniem nakładów na utrzymanie całego kompleksu. Nie jest to jednak jedyny cel tego przedsięwzięcia. Google poświęca dużo wysiłku budowaniu wizerunku firmy przyjaznej środowisku. Pompa ciepła o tytanicznej mocy ma zapewnić uzyskanie prestiżowego certyfikatu LEED Platinum. Jest on przyznawany przez U.S. Green Building Council dla szczególnie energooszczędnych budynków. Co ciekawe, o ten sam certyfikat stara się również firma Apple, z jej nową siedzibą w Kalifornijskim Cupertino znaną jako Apple Park. W nowo budowanym kompleksie biur Google, obok pomp ciepła, zastosowany będzie również system odzysku wody deszczowej. Dodatkowo zainstalowane będą automatyczne samozaciemniające się okna, regulujące dopływ promieni słonecznych w ciągu dnia (zmniejszenie nakładów na klimatyzację). Warto zauważyć, że technologia ta ma również na celu ograniczenie zanieczyszczenia świetlnego emitowanego przez budynek nocą.


Grupa PSB perłą polskiej gospodarki

54W grudniu 2017 roku Grupa PSB Handel S.A. otrzymała „Perłę Polskiej Gospodarki", zajmując 23 miejsce w rankingu firm o przychodach powyżej 1 mld zł, w kategorii „Perły Wielkie". Ranking „Perły Polskiej Gospodarki" opracowywany jest przez naukowców z SGH w Warszawie, który obejmuje takie parametry jak finanse, efektywność biznesową oraz dynamikę rozwoju przedsiębiorstwa, jego perspektywy. Wydawcą rankingu jest anglojęzyczny miesięcznik „Polish Market". W badaniu brało udział ponad 2000 firm, których przychody z całokształtu działalności wyniosły odpowiednio dla kategorii „Perły Wielkie" powyżej 1 mld zł, a dla „Perły Duże" – co najmniej 100 mln zł. Grupa PSB Handel S.A., z siedzibą w Wełeczu koło Buska-Zdroju, działa na rynku od 19 lat.


Nowa strona internetowa i nowa struktura marek KERAMAG

5518 grudnia 2017 roku produkty marki KERAMAG pojawiły się na nowej witrynie www.keramag.pl. Grupa Geberit, do której należy Keramag, zdecydowała się wprowadzić dwie oddzielne strony internetowe dla produktów KOŁO i Keramag, mając na uwadze optymalne dopasowanie
treści do klientów obu marek. Keramag, jako członek silnej, międzynarodowej grupy Ge berit, jest dziś jednym z wiodących niemieckich producentów ceramiki łazienkowej. Oferowane produkty to umywalki, miski WC, brodziki i kabiny prysznicowe, a także wanny i meble łazienkowe. Nowa strona to zapowiedź zmian w strukturze marek Grupy Geberit: KERAMAG i KERAMAG DESIGN łączą się w jedną wspólną markę. Nowa strona zawiera między innymi listę salonów, znacznie ułatwiając osobom zainteresowanym obejrzenie ich w swojej okolicy, a także katalogi produktów, cennik, informacje o atestach i certyfikatach, rysunki techniczne, pliki 2D i 3D. Odnajdziemy tam także zdjęcia inspiracyjne wszystkich kolekcji oraz dowiemy się więcej o zastosowanych w produktach technologiach. Strona będzie się rozwijać, z czasem pojawią się na niej materiały poradnikowe, artykuły, wywiady.

 

 


II Ogólnopolska Konferencja "Młodzi Dla Inżynierii Środowiska"
pod patronatem Miesięcznika Polski Instalator

56W dniach 17–18 maja 2018 roku Zakład Zaopatrzenia w Wodę i Odprowadzania Ścieków, Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej organizuje II Ogólnopolską Konferencję pt. „Młodzi dla Inżynierii Środowiska". Patronat nad ta konferencją objęła redakcja magazynu Polski Instalator.
Konferencja jest ambitnym i nowatorskim projektem mającym na celu rozpowszechnianie polskiej nauki wśród młodych (do 35 roku życia) – nie tylko naukowców, doktorantów czy studentów, ale również – pracowników przedsiębiorstw związanych z branżą. Zakres tematyczny obejmuje problematykę inżynierii środowiska: oczyszczanie wody i ścieków oraz przeróbkę osadów, systemy dystrybucji wody i odprowadzania ścieków, biotechnologię w inżynierii środowiska, instalacje wodociągowe i kanalizacyjne, odpady i ich zagospodarowanie, aspekty energetyczne w gospodarce wodnej i ściekowej.
Wszelkie informacje dotyczące wydarzenia dostępne są na stronie internetowej: http://mis.is.pw.edu.pl/.


Grupa SAINT-GOBAIN po raz piąty nagrodzona certyfikatem
"Top Employers Poland 2018" oraz "Top Employers Europe 2018"

5758Certyfikat „Top Employers Poland 2018" oraz „Top Employers Europe 2018" nadawany jest przez Instytut Top Employers – międzynarodową instytucję badającą najlepsze praktyki w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi. Ocena polityki zatrudnienia firm odbyła się w oparciu o strategię rozwoju talentów, planowanie zatrudnienia, wdrażanie nowych pracowników (tzw. on-boarding), szkolenia i rozwój, zarządzanie
wynikami, rozwijanie umiejętności przywódczych, kreowanie kariery i planowanie sukcesji, wynagrodzenia oraz świadczeń, a także kulturę pracy.
Grupę SAINT-GOBAIN wyróżniono między innymi za szczególne podejście do rozwoju pracowników i ich umiejętności, budowanie wyjątkowej kultury organizacyjnej, a także zarządzanie talentami.

 


D+H Polska ma nowego prezesa

59Stanowisko prezesa zarządu w D+H Polska Sp. z o.o. objął Mariusz Ziemecki, dotychczasowy dyrektor generalny spółki.  Tym samym, po raz pierwszy w historii istnienia firmy, ustanowiony został w pełni polski zarząd. Dotychczas w jego skład zawsze wchodziły osoby z firmy matki z Niemiec. W ostatnim czasie funkcję prezesa pełnił Christoph Kern, współwłaściciel grupy D+H Mechatronic AG.
Przekazanie sterów firmy w ręce polskiego zarządu to wyraz dużego zaufania i dowód uznania dla pracy wykonanej przez spółkę w ostatnich latach. D+H Polska działa na polskim rynku od 2000 roku, jako oficjalny przedstawiciel grupy D+H Mechatronic AG, z siedzibą w Ammersbek w Niemczech. Firma oferuje produkty i rozwiązania z zakresu oddymiania, sygnalizacji pożarowej oraz naturalnej wentylacji. W 2016 roku wprowadziła do produkcji własne, autorskie rozwiązanie w zakresie oddymiania mechanicznego, a w 2017 roku przejęła także część produkcji do tej pory realizowanej przez zakład niemiecki. Intensywny rozwój na przestrzeni kilkunastu lat sprawił, że D+H Polska jest obecnie największą spółką córką spośród całej grupy D+H. Awansowanie na tak ważne stanowisko osoby wywodzącej się z Polski to, kolejny po uruchomieniu produkcji, kamień milowy w rozwoju firmy.
Następnym ważnym wydarzeniem dla D+H Polska ma być otwarcie nowej siedziby we Wrocławiu. Zakończenie budowyzaplanowano na I kwartał 2018 roku. 

Mariusz Ziemecki, prezes zarządu
D+H Polska Sp. z o.o.

 


 

Warto wiedzieć

Sebastian Walerysiak - Osobowość Branży 2017

4723 stycznia br. odbyła się XV edycja Gali „Budowlana Marka Roku" miesięcznika „Builder". Wyróżnienie za rok 2017 w imieniu Viessmann odebrał Prezes Zarządu, Sebastian Walerysiak, który został również nagrodzony tytułem Osobowość w Branży.
Firma Viessmann, lider w produkcji nowoczesnych pomp ciepła, po raz drugi zdobyła tytuł Budowlanej Marki Roku 2017, zyskując uznanie wykonawców z branży budowlanej. Niezależne jury oceniało m.in. pozycję w branży oraz osiągnięcia na tle konkurencji, jakość produktów i usług, spełnianie norm, wytycznych, przede wszystkim zaś potrzeb klientów, a także rzetelność oraz stabilność prowadzonej działalności. Miesięcznik „Builder" po raz kolejny podkreślił również rolę liderów – przyznając za indywidualne osiągnięcia w 2017 roku wyróżnienie Osobowość Branży. Taką właśnie statuetką uhonorowano Prezesa Viessmann, Sebastiana Walerysiaka za efektywne zarządzanie, wieloletni wkład w rozwój firmy, intuicję biznesową oraz wspieranie istotnych dla rozwoju branży inicjatyw.
Zdobycie tytułu Budowlanej Marki Roku 2017 to dla nas duże wyróżnienie. Rok 2017 był dla polskiego oddziału Viessmann szczególnie ważny z dwóch powodów. Pierwszy, to jubileusze: obchody 25-lecia obecności przedsiębiorstwa w Polsce oraz 100-lecia powstania firmy. Drugi powód to odnotowana w 2017 roku rekordowa sprzedaż produktów Viessmann. Konsekwencja, wyprzedzanie obowiązujących trendów, przełamywanie
barier w myśleniu oraz wiara w sukces przyniosły wymierne rezultaty nie tylko w postaci ilości sprzedanych urządzeń, wiodącego miejsca w branży, ale przede wszystkim zaufania, jakim od lat obdarzają firmę Partnerzy i Klienci. Umiejętność budowania długotrwałych relacji opartych
na obopólnym zaufaniu i szacunku, to podstawa działania Viessmann oraz klucz do sukcesu naszej firmy – mówił Sebastian Walerysiak, Prezes Viessmann Polska.


Nowa strona internetowa Viega

Firma Viega całkowicie przebudowała swoją witrynę internetową. Głównym celem zmian było ułatwienie użytkownikom dostępu do najważniejszych informacji. Poszerzony został także zakres informacji dostępnych dla instalatorów i projektantów instalacji. Dzięki systemowi zarządzania instrukcjami i częściami zamiennymi, użytkownik strony ma dostęp do wszystkich artykułów stworzonych po 1987 roku. Filtry pozwalają znaleźć potrzebne informacje bez konieczności wchodzenia w konkretną zakładkę lub wpisywania numeru artykułu. Nowa strona ma jeszcze jedną ważną zaletę: użytkownik może korzystać z katalogu produktów online przez cała dobę i być pewien, że wszystkie informacje są codziennie aktualizowane.
Już sama strona główna w nowej witrynie firmy Viega została zaprojektowana tak, żeby prezentować produkty i usługi specjalistom z branży w sposób systemowy. Nazwy poszczególnych podstron w oczywisty sposób informują o ich zawartości. Chodzi o to, by użytkownik mógł odnaleźć potrzebne mu informacje przy pomocy jak najmniejszej liczby kliknięć, niezależnie od tego, czy szuka konkretnego produktu, czy bardziej ogólnych tematów. Atrakcyjne wizualnie grafiki, intuicyjne menu i szeroki zakres różnorodnych informacji – to główne zalety nowej strony firmy Viega.


Nowa fabryka firmy Jawar

48W Glinojecku pod Ciechanowem otwarto nową fabrykę firmy Jawar, w której produkowane są pustaki w perlitowobetonowej obudowie. Perlit, dzięki niskiej przewodności cieplnej, a także odporności na wysokie temperatury, jest nowoczesnym źródłem izolacji kominów. Dodatkowo jest
obojętny chemicznie i wykazuje dużą stabilność fizyczną. Pozwala zatem na zmniejszenie ciężaru komina i lepszą izolacyjność systemów. W kominach wentylacyjnych natomiast zapewnia lepszy ciąg.
W ramach zakończenia pierwszego etapu budowy powstały linia ekspandacji perlitu, linia produkcji prefabrykatów perlito-betonowych, magazyny perlitu i prefabrykatów, biurowiec wraz z częścią socjalną oraz niezbędna infrastruktura.
Powierzchnia użytkowa wszystkich budynków wynosi około 2 000 m2, natomiast tereny utwardzonych placów, dróg, składów i parkingów to ponad 5 000 m2.
49Obydwie linie produkcyjne zostały w pełni zautomatyzowane, dzięki czemu produkcja jest realizowana sprawnie i bez przestojów pracy. Linie zostały wyposażone w najnowocześniejsze filtry i instalacje ekologiczne. Cała produkcja działa w sposób bezodpadowy, dzięki czemu jest przyjazna dla środowiska. Wytwarzane w nowym zakładzie prefabrykaty perlito-betonowe są na tym etapie dostarczane do obecnego zakładu w Ciechanowie – tam następnie składa się je w gotowe systemy kominowe i przekazuje do sieci dystrybucji. Po realizacji drugiego etapu budowy
fabryki w Glinojecku, kompletne systemy kominowe będą montowane i dystrybuowane już bezpośrednio na miejscu. Zakład będzie dysponował również nadwyżką perlitu, którą planuje dystrybuować.


 

Podkategorie

homeWyszukiwarka

Repowermap

homeTagi

homeReklama

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem