czwartek, lipiec 18, 2019

Najnowsze wydanie
Nr 06/2019

Okladka PI 06 2019 internet

Czwarty raz biegiem po klucz Instalatora


10 000 metrów Biegu Instalatora – po raz kolejny w branży budowlano-instalacyjnej wywołuje ducha sportowej rywalizacji

20180320patronTegoroczna edycja Biegu Instalatora odbędzie się w Bydgoszczy w pierwszą niedzielę czerwca. W 2017 roku na podium stanęli w klasyfikacji generalnej Mariusz Dembowski z Lidzbarka i Agata Woźniakowska z Bydgoszczy, natomiast w klasyfikacjach branżowych najszybsi byli reprezentanci firm takich jak H+H POLSKA, CIEPŁOBUD, HYDROTERM, KLIMAT SOLEC, ART-DECO, KLIMARIK, MECHVENT, MPWiK Włocławek, Technika Sanitarna, SOLUM, MWiK Bydgoszcz, REMKAN, MWiO Sp. z o.o. i WODKAN S.A.20180320BIR wydarzenie tlo2

Bieg Instalatora – co to takiego?
W Polsce mamy biegi na pamiątkę, ku czci, z okazji, a także Bieg Dzika, Rzeźnika, po Rybę, Morsa, Przodownika, Icemana, Komandosa, a w Bydgoszczy – Bieg Instalatora!
Bieg jest przeznaczony dla wszystkich biegaczy, którzy zostaną sklasyfikowani według płci i wieku. W Biegu wprowadzone zostają dodatkowe klasyfikacje „instalator” oraz „wod.-kan.” – zarówno indywidualne jak i drużynowe. Stąd nazwa biegu i szansa dla biegających instalatorów, inżynierów, projektantów, techników, handlowców – związanych z szeroko pojętą branżą instalacyjną.
Bieg organizowany jest przez portal branżowy HVACR.pl informujący o aktualnościach i wydarzeniach związanych z instalacjami grzewczymi (H), wentylacyjnymi (V), klimatyzacyjnymi (AC) i chłodniczymi (R).
Instalator jest od pierwszej edycji oficjalną imprezą towarzyszącą Międzynarodowym Targom Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN, które co roku odbywają się w Bydgoszczy. 26. Edycja WOD-KAN odbędzie się tuż po biegu, w dniach 5-7 czerwca br.
Biuro zawodów, start i meta oraz liczne atrakcje zlokalizowane będą na terenie parku miejskiego „Myślęcinek” w Bydgoszczy. Start biegu zaplanowany został na godz. 11:00.

Sportowe emocje zapewnia ROTENSO!
W tym roku Instalator wystąpi w barwach Rotenso - producenta urządzeń klimatyzacyjnych przeznaczonych dla zastosowań domowych, biurowych oraz przemysłowych. Klimatyzowane powietrze pojawiło się na oficjalnej koszulce biegu w postaci… niebiesko-czerwonych skrzydeł.
Dla uczestników biegu, przy udziale firmy ALNOR Systemy Wentylacji, zostanie zorganizowany konkurs fotograficzny. Konkurs związany będzie z symbolicznym skrzydlatym biegaczem-zwycięzcą – mówi Aldona Rybka, redaktor portalu HVACR.pl, organizator biegu.
W pakietach startowych, oprócz koszulki, znajdą się atrakcyjne gadżety od Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”, organizatora Targów WOD-KAN oraz vouchery do escape roomu „Wyjście Awaryjne”. Ponadto Rotenso zapewni branżowe nagrody dla zwycięzców biegu.

Instalator – dla kogo?
W Biegu Instalatora mogą wziąć udział wszyscy biegacze, zaplanowana jest klasyfikacja open i wiekowa, ale największe emocje budzą kategorie instalatorskie – szczególnie rywalizacja pomiędzy drużynami firm instalacyjnych.
W kategorii „instalator” czy „wod.-kan.” można wystartować zarówno indywidualnie, jak i formując firmową drużynę (co najmniej 3 osoby). Oczywiście, impreza otwarta jest dla wszystkich biegaczy, których kusi nie tylko ciekawa trasa i masa atrakcji związanych z biegiem, ale i możliwość zdobycia jednego z najbardziej nietypowych medali biegowych: odlewanego klucza instalatorskiego. W tym roku medal będzie miał kształt „francuza”.
Zwycięzcy biegu zostaną wyłonieni na podstawie elektronicznego pomiaru czasu w wielu kategoriach:
• generalna mężczyzn i kobiet,
• indywidualna mężczyzn i kobiet w wieku do 19 lat,
• indywidualna mężczyzn i kobiet w wieku 20−29 lat,
• indywidualna mężczyzn i kobiet w wieku 30−39 lat,
• indywidualna mężczyzn i kobiet w wieku 40−49 lat,
• indywidualna mężczyzn i kobiet w wieku 50−59 lat,
• indywidualna mężczyzn i kobiet powyżej 60 roku życia,
• indywidualna i drużynowa w kategoriach „instalator” i „wod.-kan.”,
• dodatkowe jak np. dla Najszybszego Debiutanta w zawodach IV Bieg Instalatora.

Imprezie towarzyszyć będą liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Przed biegiem głównym zorganizowane zostaną także biegi dla najmłodszych.

Co dla biegaczy?
Atrakcyjny medal, co roku doceniany jest w konkursie na najładniejsze medale MaratonyPolskie.pl. Medal będzie częścią dotychczasowej „kolekcji” tzw. kluczomedali:

20180320medale2015-2017


Uczestnicy czwartej edycji biegu pobiegną w białych koszulkach z rękawkami. Z przodu koszulki będzie znajdowało się logo biegu wraz ze skrzydlatym zwycięzcą.

20180320BIR koszulka9

Dla zwycięzców poszczególnych klasyfikacji przewidywane są puchary, statuetki i nagrody rzeczowe.
Organizator zapewnia po biegu dodatkowe atrakcje, w tym masaż wykonany przez fizjoterapeutę.

Zapisy
Zapisy trwają od stycznia 2018. Każdego pierwszego dnia miesiąca cena pakietu wzrasta o 10 złotych – warto więc o szybkie decyzje!
Zapisy odbywają się przez stronę B4SPORT: http://bit.ly/bieginstalatora2018_zapisy
Liczba miejsc startowych jest ograniczona.

20180320BI Rotenso

O Instalatorze
IV Bieg Instalatora Rotenso to bieg przełajowy na dystansie 10 kilometrów po ścieżkach i drogach największego parku miejskiego w Polsce – Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy. W tym roku odbędzie się w niedzielę 3 czerwca. Zawody przyciągną znaczną liczbę biegaczy i kibiców z terenu Bydgoszczy, województwa a także z innych regionów Polski.
Organizatorem Biegu Instalatora jest portal HVACR.pl zajmujący się tematyką z zakresu wentylacji i klimatyzacji. Jego redaktor naczelna Aldona Rybka amatorsko biega i fotografuje biegaczy. – Jestem blisko związana z tematyką, uprawiając ten sport i biorąc udział w licznych zorganizowanych imprezach biegowych. Instalatora organizuję tak, jak oczekuję tego jako uczestnik zawodów – powiedziała naszej redakcji organizatorka IV Biegu instalatora Rotenso w Bydgoszczy. Wsparcie zapewniają firmy i instytucje branżowe, w tym spółka Rotenso jako patron tytularny.
Po więcej informacji zapraszamy na oficjalną stronę zawodów www.bieginstalatora.pl oraz na „Instalatorowy” profil na Facebooku: www.facebook.pl/bieginstalatora.

Pragniemy na koniec wspomnieć, że miesięcznik „Polski Instalator” patronuje temu wydarzeniu.

20180320patron

 

homeWyszukiwarka

homeTagi

homeWydarzenia

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem