wtorek, październik 23, 2018

    Najnowsze wydanie


    PI 3/2018

okładka PI3

 

Aktualności

Konferencja „Bezpieczne Ciepło 2018”


Wczoraj w Opolu rozpoczęła się trzydniowa konferencja naukowo-techniczna „Bezpieczne Ciepło 2018”. To VI edycja wydarzenia skierowanego do całego środowiska z branży kominowej, budowlanej i instalacyjnej. Podczas tegorocznego spotkania specjaliści poruszą tematy z zakresu bezpieczeństwa pożarowego czystego powietrza, niskiej emisji, roli służb kominiarskich oraz systemów grzewczych, wentylacyjnych i kominowych. Organizatorami konferencji są Cech Kominiarzy Polskich w Opolu, Politechnika Opolska – Wydział Budownictwa i Architektury, Korporacja Kominiarzy Polskich Stowarzyszenie Zawodowe, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, zaś Partnerem firma Jawar.
Emisja spalin do atmosfery, ochrona środowiska, bezpieczeństwo pożarowe – to głośno omawiane tematy nie tylko wśród ekspertów z branży, ale i w mediach. Coraz więcej instytucji i firm poszukuje rozwiązań, które przyczynią się do poprawy kondycji środowiska oraz jakości powietrza. Co możemy zrobić, aby palić czyściej, zachowując przy tym bezpieczeństwo, a tym samym zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza?

Więcej...

Szkolenie techniczne z zakresu PROJEKTOWANIA INSTALACJI WODY LODOWEJ

Zapraszamy Panią/Pana na szkolenie techniczne z zakresu PROJEKTOWANIA INSTALACJI WODY LODOWEJ, które odbędzie się 25 października 2018 r. w Wieliczce, przy ul. Grottgera 58, w godz. od 10-00 do 15-00

20181010 szkolenie

Szkolenie przeznaczone jest dla asystentów projektantów, zastępców kierowników budowy oraz osób przygotowujących się do egzaminów na uprawnienia budowlane w branży sanitarnej. Jest to pierwsze szkolenie z cyklu szkoleń technicznych i warsztatów pt „Profesjonalne projektowania klimatyzacji komfortu i wentylacji mechanicznej w obiektach wielofunkcyjnych”.

Szczegółowy program szkolenia:

  • parametry pracy instalacji (głębokiego schładzania, typowej, chłodzenie „wysokotemperaturowe”)
  • kryteria doboru rurarzu
  • regulacja komfortu i równoważenie instalacji (instalacje I - szej, II - giej i III-generacji)
  • dodatkowe wyposażenie instalacji dla umożliwienia rozruchu i odbioru
  • dodatkowe wyposażenie ze względu na eksploatację
  • przygotowanie czynnika pośredniczącego (medium)
  • izolacja cieplna i zimnochronna instalacji
  • podstawowe źródła czynnika chłodzącego (wody lodowej)

Więcej...

PZITS - Warsztaty pracy projektanta i rzeczoznawcy instalacji i sieci sanitarnych

Już za rok, w dniach 3-4 października 2019 r. odbędą się drugie „Warsztaty pracy projektanta i rzeczoznawcy instalacji i sieci sanitarnych” organizowane przez Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych.

20181008 pzits


Pierwsza edycja Warsztatów (2016 r.) cieszyła się dużym zainteresowaniem. W wydarzeniu tym uczestniczyło ponad 430 osób, które wysłuchały 37 prelekcji tematycznych odbywających się w czterech salach jednocześnie. Podczas dwóch dni swoją wiedzą z uczestnikami podzieliło się przeszło 40 prelegentów reprezentujących zarówno świat nauki, jak również doświadczeni projektanci, wykonawcy oraz rzeczoznawcy z zakresu ciepłownictwa i ogrzewnictwa, gazownictwa, wentylacji i klimatyzacji oraz wodociągów i kanalizacji.

Więcej...

Eksperckie szkolenie z zakresu budownictwa niskoenergetycznego i pasywnego

20180927 szkolenie2

Ostatnie w tym roku:
Eksperckie szkolenie z zakresu budownictwa niskoenergetycznego i pasywnego dedykowane dla:
• architektów, audytorów energetycznych,
• wykonawców;
• rzemieślników, mistrzów rzemiosła budowlanego;
• ekip budowlanych;
• nadzoru budowlanego;
• kierowników budów;
• producentów obiektów prefabrykowanych;
• montażystów;

Ostatnie w tym roku szkolenie otwarte odbędzie się:
11-14 października 2018 we Wrocławiu

Dlaczego potrzebujesz tego szkolenia?

Więcej...

Fundacja Świadomi Klimatu zaprasza na Forum Kobiet „Mój Zdrowy Dom”. To pierwsze takie wydarzenie w Polsce!

20180914 viessman1

Już 26 września, w Warszawie przy ul. Mysiej 3 odbędzie się Forum Kobiet organizowane pod hasłem Mój Zdrowy Dom. To spotkanie dedykowane wszystkim kobietom, które świadomie i z zaangażowaniem chcą tworzyć komfortową przestrzeń dla swojej rodziny.
Wśród ekspertów Forum gośćmi będą m.in. przedstawiciele branży budowlanej i architektonicznej, którzy opowiedzą o kluczowych etapach budowy lub remontu domu, a także na co należy zwracać uwagę już na etapie projektowania obiektu. Uczestniczki spotkania będą miały niepowtarzalną okazję, by poznać ciekawe rozwiązania i porozmawiać o nowych technologiach.

Więcej...

Nowoczesne sterowanie ogrzewaniem w obiektach wielkopowierzchniowych

20180913 sterowniki0

Aby w pełni wykorzystać możliwości ogrzewania budynków edukacyjnych, rekreacyjnych czy sakralnych trzeba przede wszystkim uwzględnić specyfikę poszczególnych obiektów. Jednym z najbardziej charakterystycznych cech jest okresowe, regularne korzystanie z pomieszczeń w określonych godzinach. Pytanie brzmi: jak zapewnić obiektom z dużą liczbą pomieszczeń odpowiednią temperaturę i jednocześnie zmniejszyć rachunki za energię? Pomogą w tym nowoczesne urządzenia do sterowania ciepłem.


Redukcja zużycia energii w obiektach wielkopowierzchniowych
Z roku na rok zmniejszają się pokłady paliw kopalnych. Aby wydłużyć czas korzystania z dostępnych źródeł energii, konieczna jest racjonalizacja ich zużywania poprzez z jednej strony wykorzystanie surowców odnawialnych, a z drugiej systematyczne zmniejszanie zapotrzebowania budynków na energię. Ogrzewanie obiektów wielkopowierzchniowych takich jak szkoły, przedszkola, uczelnie, obiekty rekreacyjne czy sakralne to prawdziwe wyzwanie. Budynki te wykorzystują bardzo dużo energii z racji swoich gabarytów oraz liczby pomieszczeń, w których przebywają ludzie. Na szczęście świadomość energetyczna i ekologiczna Polaków rośnie z roku na rok. Inicjowane są powolne zmiany mające na celu ograniczenie zużycia energii i osiągnięcie trzech głównych celów: oszczędności, komfortu i ograniczenia ilości szkodliwych substancji w powietrzu.

20180913 sterowniki1

Więcej...

REHAU rusza w trasę!

20180818 rehau ONTHEROAD Signet

Batman miał swój Batmobil, a REHAU ma swój… showmobil, którym już niebawem wyruszy w Polskę! REHAU chce Cię poznać osobiście, dlatego firmowy zespół specjalistów rusza w trasę. Odwiedzą kilkanaście hurtowni w Polsce i mają nadzieję, że na jednym z tych spotkań będziesz również Ty.
Podczas spotkań będziesz mógł dowiedzieć się więcej na temat produktów REHAU, dotknąć je i sprawdzić na żywo! Przedstawiciele REHAU odpowiedzą na każde Twoje pytanie, opowiedzą o nowościach produktowych, zaprezentują narzędzia instalacyjne, przedstawią ciekawe rozwiązana systemowe i to wszystko w jednym miejscu!

20180818 rehau BAU-D1370

Więcej...

Głowice termostatyczne do grzejników dekoracyjnych

20180807 grzejnik1

Firma Vario Term powstała na bazie przedsiębiorstwa Mera Pnefal, które to było pierwszym w Europie i jedynym w Polsce producentem głowic termostatycznych. Pierwsze konstrukcje czujników cieczowych powstały w latach  siemdziesiątych XX w. na bazie mieszków sprężystych produkowanych dla systemów automatyki pneumatycznej. Wytwarzane obecnie pod marką Vario Term głowice, zawory termostatyczne oraz inne elementy wyposażenia grzejników są zgodnie z wieloletnią tradycją, projektowane i wytwarzane z największą starannością o jakość oraz bardzo wysoki poziom techniczny.

Więcej...

Podkategorie

homeWyszukiwarka

Repowermap

homeTagi

homeReklama

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem