czwartek, grudzień 14, 2017

 Najnowsze wydania

 EKO
Schowek02TRH
I&M 2/2017

PI 7/2017

001 Okladka PI07

001 Okladka IM02 2017

Zmiana wydawcy banner

Aktualności

Rugby Budowlani sponsorowani przez Immergas Mistrzami Polski!

 

Wspierana przez Immergas drużyna Rugby Budowlani SA Łódź po raz siódmy zdobyła zaszczytny tytuł Mistrza Polski podczas rozgrywek finałowych, które odbyły się 11 listopada na stadionie Widzewa w Łodzi.
Budowlani Łódź od kilkunastu lat praktycznie nie schodzą z podium rozgrywek Ekstraligi. Ten sezon pokazał, że wciąż są najlepsi, drugi raz z rzędu zdobyli mistrzostwo kraju i osiągnęli spektakularne wyniki. W historii klubu to już siódmy triumf − wcześniej Budowlani zwyciężali w latach 1983, 2006, 2007, 2009, 2010 i 2016.

20171211immergas1

 

Więcej...

Obraz, który zamienia CO2 w O2 zwycięzcą trzeciej edycji Smogathon

Trzecią edycję Smogathon 2017 zorganizowaną w Krakowie wygrał amerykański startup Artveoli, który stworzył estetyczne panele do montowania na ścianie, zamieniające dwutlenek węgla w tlen, wykorzystując zjawisko fotosyntezy. Otrzymał 100 tys. dol., z zastrzeżeniem, że 75 proc. tej kwoty ma zostać przeznaczone na wdrożenie projektu w Krakowie.

smogathonwww

Więcej...

Ponad 40% Polaków narzeka na zbyt wysokie koszty ogrzewania

Ankieta przeprowadzona na zlecenie reichelt elektronik ujawnia dużą potrzebę inwestycji w termoizolację

Nikt z nas nie chce na darmo wydawać pieniędzy szczególnie, jeśli chodzi o prąd i gaz. Ile za ogrzewanie płacą Polacy? Jakie są przyczyny zbyt wysokich rachunków i co robimy, aby je obniżyć? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań znajdziecie w ankiecie przeprowadzonej przez OnePoll na zlecenie reichelt elektronik.

Nieodpowiednia termoizolacja i przestarzałe instalacje znacznie zwiększają koszty ogrzewania

Ponad jedna trzecia ankietowanych (42%) narzeka na zbyt wysokie rachunki za ogrzewanie, jednak nie robi nic w celu ich obniżenia. Główną przyczyną wysokich opłat jest niewystarczająca termoizolacja budynku, tzw. mostki cieplne – wskazało ją ponad 57% ankietowanych. Na drugim miejscu znalazł się brak możliwości regulacji temperatury w poszczególnych pomieszczeniach (42%). Kolejnymi powodami są: przestarzałe grzejniki (13%) oraz własna nieostrożność, gdy np. zapominamy wyłączyć ogrzewanie lub zostawiamy je włączone w trakcie pobytu poza domem (16%).

reichelt infografika koszty ogrzewania PL

 

Więcej...

Wysokie kompetencje w branży grzewczej - Grupa Taco nabywa spółkę Taconova

Spółka Taconova, której siedziba znajduje się w Zurychu (Szwajcaria), może poszczycić się ponad 55-letnim doświadczeniem w tworzeniu rozwiązań technologicznych do inteligentnych budynków. Firma oferuje szeroki wybór rozwiązań w dziedzinie równoważenia hydraulicznego, ogrzewania podłogowego, techniki rozdzielania, techniki systemowej i zaworów. Spółka Taconova rozpoczęła swoją działalność w 1961 r. jako europejski partner handlowy spółki Taco, Inc. z siedzibą w Cranston, Rhode Island, a w 1980 r. została sprzedana grupie Guinness.

Taconova1

Fot. 1: John Hazen White, Jr., właściciel i Przewodniczący Rady Nadzorczej grupy Taco Family of Companies i Christian Muggli, Prezes Zarządu firmy Osterwalder Zürich AG podpisują umowę, dzięki której Taconova Group AG wraca do grupy Taco

Więcej...

Urządzenia Purmo w polskich domach od 25 lat

purmo25latMarka Purmo, która wchodzi w skład koncernu Rettig Heating, obchodzi w tym roku okrągły jubileusz. Nowoczesne grzejniki oraz systemy ogrzewania podłogowego Purmo obecne są w polskich domach od 25 lat, jednak historia firmy rozpoczęła się już kilkaset lat temu. W latach 70. XVIII w. rodzina Rettigów uruchomiła swoją pierwszą fabrykę tytoniu w Danii, ale już po kilku latach zaangażowała się z dużym powodzeniem w przemysł okrętowy oraz produkcję żelaza. Wizja rozwoju firmy miała wpływ na przeniesienie jej do Finlandii, gdzie z czasem Rettig stał się także jednym z czołowych producentów piwa w tym kraju.

Więcej...

Nowe rozdanie w unijnym programie LIFE. Dodatkowe wsparcie finansowe i doradcze z NFOŚiGW

lifeNa projekty polskich wnioskodawców dotyczące środowiska lub klimatu Komisja Europejska będzie czekała od 28 kwietnia do września br. W tegorocznym naborze do programu LIFE największe szanse na pieniądze z unijnej kasy mają międzynarodowe innowacyjne przedsięwzięcia oraz projekty przyrodnicze, w których Polska, już tradycyjnie, odnosi sukcesy w Europie. To ostatni rok, w którym nasz kraj ma zarezerwowane 40 mln euro na podprogram środowiskowy. Z NFOŚiGW można liczyć na współfinansowanie i pomoc w przygotowywanych projektach.

Więcej...

TESSe2b szansą na długookresowe magazynowanie ciepła i chłodu

Tesseb.jpgTESSe2b to skrót angielskiej nazwy projektu „Thermal Energy Storage System for Energy Efficient Buildings. Application in domestic solar thermal systems and heat pumps”, finansowanego przez Unię Europejską w ramach programu Horyzont 2020 i realizowanego przez międzynarodowe konsorcjum. Jednostką naukową z Polski wchodzącą w skład tego konsorcjum jest Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Więcej...

Nowości w ofercie wydawniczej Instytutu.

warunki techniczne zeszyt12Ukazał się nowy zeszyt w serii Warunki Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych Instytutu Techniki Budowlanej pt. Części podziemne budynków wykonanych z betonu wodoszczelnego. Uszczelnienia miejsc newralgicznych autorstwa B. Francke.

Więcej...

Podkategorie

homeWyszukiwarka

homeNewsletter

Repowermap

homeTagi

homeReklama

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem