wtorek, październik 17, 2017

 Najnowsze wydania

 EKO
Schowek02TRH
I&M 2/2017

PI 6/2017

001 Okladka PI06

001 Okladka IM02 2017

Aktualności

Urządzenia Purmo w polskich domach od 25 lat

purmo25latMarka Purmo, która wchodzi w skład koncernu Rettig Heating, obchodzi w tym roku okrągły jubileusz. Nowoczesne grzejniki oraz systemy ogrzewania podłogowego Purmo obecne są w polskich domach od 25 lat, jednak historia firmy rozpoczęła się już kilkaset lat temu. W latach 70. XVIII w. rodzina Rettigów uruchomiła swoją pierwszą fabrykę tytoniu w Danii, ale już po kilku latach zaangażowała się z dużym powodzeniem w przemysł okrętowy oraz produkcję żelaza. Wizja rozwoju firmy miała wpływ na przeniesienie jej do Finlandii, gdzie z czasem Rettig stał się także jednym z czołowych producentów piwa w tym kraju.

Więcej...

Nowe rozdanie w unijnym programie LIFE. Dodatkowe wsparcie finansowe i doradcze z NFOŚiGW

lifeNa projekty polskich wnioskodawców dotyczące środowiska lub klimatu Komisja Europejska będzie czekała od 28 kwietnia do września br. W tegorocznym naborze do programu LIFE największe szanse na pieniądze z unijnej kasy mają międzynarodowe innowacyjne przedsięwzięcia oraz projekty przyrodnicze, w których Polska, już tradycyjnie, odnosi sukcesy w Europie. To ostatni rok, w którym nasz kraj ma zarezerwowane 40 mln euro na podprogram środowiskowy. Z NFOŚiGW można liczyć na współfinansowanie i pomoc w przygotowywanych projektach.

Więcej...

TESSe2b szansą na długookresowe magazynowanie ciepła i chłodu

Tesseb.jpgTESSe2b to skrót angielskiej nazwy projektu „Thermal Energy Storage System for Energy Efficient Buildings. Application in domestic solar thermal systems and heat pumps”, finansowanego przez Unię Europejską w ramach programu Horyzont 2020 i realizowanego przez międzynarodowe konsorcjum. Jednostką naukową z Polski wchodzącą w skład tego konsorcjum jest Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Więcej...

Nowości w ofercie wydawniczej Instytutu.

warunki techniczne zeszyt12Ukazał się nowy zeszyt w serii Warunki Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych Instytutu Techniki Budowlanej pt. Części podziemne budynków wykonanych z betonu wodoszczelnego. Uszczelnienia miejsc newralgicznych autorstwa B. Francke.

Więcej...

Konkurs Bosch Security Systems dla projektantów systemów zabezpieczeń – zaprojektuj i wygraj

 

ST02b-02.17

Firma Bosch Security Systems ogłosiła konkurs dla projektantów systemów zabezpieczeń, który ma na celu zachęcenie ich do tworzenia wysokiej jakości projektów i wymianę doświadczeń w branży systemów zabezpieczeń. Główną nagrodą jest wyjazd na światowej klasy obiekt referencyjny w Europie.

Więcej...

Panasonic: świąteczna promocja Aquarea dla instalatorów

Panasonic Aquarea All-In-OnePanasonic rozpoczął akcję promocyjną zachęcającą do zakupu pomp ciepła Aquarea. Wszyscy instalatorzy, którzy od 2 listopada do 31 grudnia 2015 roku nabędą zestaw All-In-One i zarejestrują swój zakup otrzymają kupon rabatowy na 48-calowy telewizor Panasonic 4K.

Więcej...

Hilti uruchamia usługę „Kliknij i odbierz”

hiltiFirma Hilti uruchomiła usługę „Kliknij i odbierz”. Dzięki niej klienci mogą złożyć zamówienie na dowolny sprzęt poprzez stronę internetową Hilti Online i odebrać go nawet w ciągu 60 minut w najbliższym Hilti Center.

Więcej...

Bosch Systemy Zabezpieczeń organizuje konferencję edukacyjną

ST13b-10.155 listopada w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się konferencja edukacyjna dla członków Programu dla Architektów i Projektantów (A&E Program).

Więcej...

Podkategorie

homeWyszukiwarka

homeNewsletter

Repowermap

homeTagi

homeReklama

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem