poniedziałek, czerwiec 18, 2018

 Najnowsze wydania

 EKO
Schowek02TRH
I&M 2/2017

PI 1/2018

okładkaPI01

001 Okladka IM02 2017

Aktualności

Wspomaganie ogrzewania c.w.u. Pompa ciepła czy instalacja solarna?

Wspomaganie ogrzewania c.w.u.
Cykl warsztatów instalatora OZE to projekt edukacyjny przygotowywany we współpracy redakcji Polskiego Instalatora oraz Polskiej Korporacji Techniki SGGiK. Korzystając z wiedzy fachowców z Akademii Viessmann oraz PORT PC, przygotowujemy i prezentujemy materiały poświęcone zastosowaniu urządzeń korzystających z odnawialnych źródeł energii.

 

Wspomaganie ogrzewania c.w.u.
Pompa ciepła czy instalacja solarna?

Przy rosnących cenach nośników energii coraz więcej użytkowników szuka tańszej alternatywy na potrzeby przygotowania ciepłej wody użytkowej. Bardzo popularnym rozwiązaniem mocno już rozpowszechnionym na naszym ryku są instalacje wyposażone w kolektory solarne. Nie są to jednak jedyne urządzenia, jakie w prosty sposób można zamontować w naszej instalacji. Warto również bliżej przyjrzeć się pompie ciepła do podgrzewu ciepłej wody użytkowej. Oba rozwiązania wykorzystują darmową energię natury, co znacząco obniża rachunki.

 

Instalacja solarna
Powinna być stosowana za każdym razem, gdy dysponujemy w pełni automatycznym źródłem przygotowania wody użytkowej (gaz, olej, energia elektryczna), a także zapewniony jest stały odbiór ciepła – tzn. brak jest długich postojów bez odbioru ciepła przede wszystkim w okresie letnim.

Pompa ciepła do przygotowania c.w.u.
Szczególnie warta polecenia w układach z kotłami na paliwo stałe, które poza sezonem grzewczym nie są załączane. Alternatywnie pompę ciepła do przygotowania c.w.u. można stosować do systemów z kotłami gazowymi i olejowymi, w których nie jest możliwe zabudowanie instalacji solarnej (brak miejsca na dachu, brak odpowiedniego systemu dystrybucji ciepłej wody w budynku).

 

Poniżej zamieszczamy zestawienie porównawcze oszczędności z przeprowadzenia modernizacji instalacji c.w.u. Porównamy w nim, na jakiej wysokości oszczędności możemy liczyć, montując pompę ciepła lub kolektory solarne w zależności od tego, w jaki sposób ciepłą wodę uzyskiwaliśmy dotychczas (z kotła gazowego z taryfą gazową W2 lub W3, z kotła na olej opałowy czy z kotła na paliwo stałe we współpracy z podgrzewaczem elektrycznym).

20180604 tabela

* do pracy z powietrzem wylotowym
Zapotrzebowanie na ciepłą wodę użytkową: 250 litrów/dobę
Temperatura wymagana ciepłej wody użytkowej 55°C
Koszty oszacowano z uwzględnieniem aktualnych taryf gazowych i elektrycznych

 

Więcej...

Wyzwanie dla Instalatora

20180413 terrain

szczegóły poniżej:

Więcej...

Viessmann na targach INSTLACJE 2018

20180410Viessmann na Instalacje 600x600pix 002

O innowacyjności w wodociągach i kanalizacji


W dniach 22-23.03.2018 r. w Warszawie na terenie Stacji Uzdatniania Wody „Filtry” odbyła się VI Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna z cyklu „Innowacyjność w wodociągach i kanalizacji”. Organizatorem wydarzenia było Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A.
W trakcie tegorocznych obrad przedstawiono doświadczenia przedsiębiorstw wodociągowych oraz wyniki badań naukowych z zakresu innowacyjnych rozwiązań technicznych, organizacyjnych, produktowych i prawnych.

20180403 mpwik

Więcej...

Wygraj płatny staż w centrali firmy Viessmann!

Firma Viessmann ogłasza konkurs na najlepszą pracę dyplomową dotyczącą nowoczesnych systemów grzewczych z zakresu inżynierii środowiska z zastosowaniem rozwiązań firmy Viessmann. Nagrodami głównymi w konkursie są dwa miejsca na dwumiesięczny, płatny staż w centrali firmy Viessmann w Allendorf (Eder) w Niemczech.
Złóż na uczelni swoją pracę dyplomową – licencjacką, inżynierską, magisterską, zbierz absolutorium, a później zgłoś ją do konkursu. W konkursie mogą brać również prace obronione po 1.01.2017.

Masz szansę wygrać nagrodę:
płatny staż w centrali firmy Viessmann

Jeżeli masz pytania dotyczace konkursu, skontaktuj się z nami: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest znajomość w stopniu komunikatywnym języków: angielskiego lub niemieckiego.

Zgłoszenia przyjmowane są do 15 czerwca 2018 r.
Ogłoszenie wyników: 30 czerwca 2018 r.
Staż będzie się odbywał w terminie: 1.08.2018 - 30.09.2018 r.

Więcej szczegółów na https://www.viessmann.pl/pl/przedsiebiorstwo/konkurs-dla-studentow.html

Życzenia

20180330zyczenia

Czwarty raz biegiem po klucz Instalatora


10 000 metrów Biegu Instalatora – po raz kolejny w branży budowlano-instalacyjnej wywołuje ducha sportowej rywalizacji

20180320patronTegoroczna edycja Biegu Instalatora odbędzie się w Bydgoszczy w pierwszą niedzielę czerwca. W 2017 roku na podium stanęli w klasyfikacji generalnej Mariusz Dembowski z Lidzbarka i Agata Woźniakowska z Bydgoszczy, natomiast w klasyfikacjach branżowych najszybsi byli reprezentanci firm takich jak H+H POLSKA, CIEPŁOBUD, HYDROTERM, KLIMAT SOLEC, ART-DECO, KLIMARIK, MECHVENT, MPWiK Włocławek, Technika Sanitarna, SOLUM, MWiK Bydgoszcz, REMKAN, MWiO Sp. z o.o. i WODKAN S.A.20180320BIR wydarzenie tlo2

Bieg Instalatora – co to takiego?
W Polsce mamy biegi na pamiątkę, ku czci, z okazji, a także Bieg Dzika, Rzeźnika, po Rybę, Morsa, Przodownika, Icemana, Komandosa, a w Bydgoszczy – Bieg Instalatora!
Bieg jest przeznaczony dla wszystkich biegaczy, którzy zostaną sklasyfikowani według płci i wieku. W Biegu wprowadzone zostają dodatkowe klasyfikacje „instalator” oraz „wod.-kan.” – zarówno indywidualne jak i drużynowe. Stąd nazwa biegu i szansa dla biegających instalatorów, inżynierów, projektantów, techników, handlowców – związanych z szeroko pojętą branżą instalacyjną.
Bieg organizowany jest przez portal branżowy HVACR.pl informujący o aktualnościach i wydarzeniach związanych z instalacjami grzewczymi (H), wentylacyjnymi (V), klimatyzacyjnymi (AC) i chłodniczymi (R).
Instalator jest od pierwszej edycji oficjalną imprezą towarzyszącą Międzynarodowym Targom Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN, które co roku odbywają się w Bydgoszczy. 26. Edycja WOD-KAN odbędzie się tuż po biegu, w dniach 5-7 czerwca br.
Biuro zawodów, start i meta oraz liczne atrakcje zlokalizowane będą na terenie parku miejskiego „Myślęcinek” w Bydgoszczy. Start biegu zaplanowany został na godz. 11:00.

Więcej...

PORT PC: Spektakularny wzrost rynku pomp ciepła w Polsce w 2017 roku

20180316port pc

 

 

 

 

 

Wyniki badań rynku pomp ciepła w 2017 roku przeprowadzone przez Polską Organizację Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC) dają podstawę do optymistycznych prognoz dalszego rozwoju branży w Polsce w najbliższych kilku latach. W ubiegłym roku rynek pomp ciepła typu powietrze/woda stosowanych do instalacji centralnego ogrzewania wzrósł o 55%, a rynek wszystkich typów pomp ciepła związanych z centralnym ogrzewaniem wzrósł o 30%. Cały rynek pomp ciepła w Polsce odnotował wzrost na poziomie ok. +22%. 

20180316PORTPCdo wstawienia3

20180316PORTPCdo wstawienia

Z szacunków PORT PC wynika, że w roku 2017 sprzedano łącznie ok. 27.000 szt. pomp ciepła.

Obserwując sprzedaż pomp ciepła w latach 2010-2017, widoczny jest harmonijny i zarazem nieustający wzrost rynku. Wzrósł też znacznie udział pomp ciepła w nowych budynkach jednorodzinnych. Wg PORT PC w 2017 roku wynosił on 12,5% (co ósmy nowy budynek). W 2010 roku organizacja PORTPC szacowała, że udział pomp ciepła w nowych budynkach wynosił poniżej 3%. W optymistycznej prognozie wzrostu rynku wykonanej przez PORT PC, w 2020 roku udział pomp ciepła w nowobudowanych budynkach jednorodzinnych może sięgać już poziomu 20÷25%. Godne uwagi jest to, że rynek tych urządzeń w Polsce jest jedynym rynkiem w Europie, w którym zanotowano siedem lat z rzędu wzrosty sprzedaży liczby pomp ciepła.

Więcej...

Podkategorie

homeWyszukiwarka

Repowermap

homeTagi

homeReklama

20180321banner hvac200x400

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem